Seimo narės A. Armonaitės pranešimas: “Kultūros komitetas prisidengdamas kova su propaganda gali atverti kelią cenzūrai“

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Seimo narės A. Armonaitės pranešimas: “Kultūros komitetas prisidengdamas kova su propaganda gali atverti kelią cenzūrai“

 

Seimo narė Aušrinė Armonaitė teigia, kad Seimo Kultūros komiteto narių užregistruotos Visuomenės informavimo įstatymo pataisos atveria kelią cenzūrai ir gali reikšti naujus apribojimus žiniasklaidai.

,,Akivaizdu, kad turime užkardyti grėsmes nacionaliniam saugumui, su tuo visi sutinkame, tačiau dabar siūlomi pakeitimai sukuria terpę dar kartą apriboti laisvą žodį ir valdžios kritiką“, – kalbėjo A. Armonaitė.

Anot A. Armonaitės, Europos Sąjungos (ES) Audiovizualinės žiniasklaidos paslaugų direktyvoje nėra nieko panašaus, kas atsirado Kultūros komiteto siūlomame variante. Būtent direktyvos perkėlimu Kultūros komitetas motyvuoja įstatymo pakeitimus.

Pastaraisiais draudžiama visuomenės informavimo priemonėse skelbti informaciją, skatinančią ,,nepasitikėjimą ir nepasitenkinimą Lietuvos valstybe ir jos institucijomis“ ir kuria skatinama ,,silpninti tautinę tapatybę“.

,,Tiesa yra tai, kad pasiūlytos formuluotės buvo ,,pasiskolintos“ ne iš ES direktyvos, o iš Seime jau patvirtintos Nacionalinio saugumo strategijos. Tačiau perkeltos į visai kitą kontekstą jos iš esmės reiškia ribojimą kritikuoti valdžią“, – teigė A. Armonaitė.

Seimo narė atkreipė dėmesį į tai, kad tokie reiškiniai, kaip Kremliaus propaganda yra pastatomi greta tiriamosios žiniasklaidos atskleidžiamos informacijos, kuri gali būti nepalanki valdžiai ar valstybės institucijoms. Netgi mokytojų streikas Švietimo ir mokslo ministerijoje, anot Seimo narės, galėtų būti traktuotinas, kaip ,,nepasitenkinimas institucijomis“.

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: SAULĖ EGLĖ TREMBO, LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO KANCELIARIJA
Peržiūros: 888

Komentarai   

+6 # jeronimas 2019-01-04 21:15
Paskutiniu metu didziausia kliutis valdzios nieksams atvirai plesikauti -tai pilietine visuomene,kuri nebebijo rasyti,nebebijo kalbeti ir reikalauti is nieksu valdzioje atsakomybes.Kadangi nieksai dirba isvien su teisines sistemos ponais,tai pilieciams daznu atveju net nera prasmes kreiptis i teisetvarka su prasymais.Belieka kova garsiai reiksti nepasitenkinima ,kai akivaizdziai matosi melas,vagystes,afioros,plesikavimai net iki ypac stambaus masto.Todel tiems stambaus kalibro vagims valdzioje nelieka nieko kito ,kaip kurti policine valstybe,kur kiekvienas parodes pirstu i valstybes vagi ar narkodileri,tiesiog sunaikinamas pasitelkiant rokiskio durnyna,profesionalu melagi liudininka,ar tiesiog susalant ar balutej nuskestant.Dabartinis noras prastumti siuos istatymus ,rodo,kad valdzios nieksai nesiruosia kovoti su aferistais auksto rango,bet ruosiasi kovoti su tais paprastais pilieciais,kurie su akivaizdziais nusikaltimais nesusitaiko ir nesusitaikys.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # Dominykas 2019-01-05 21:16
Karbauskis nelabai zino kas yra kultura-pagal jo amzina melo teorija-Lietuva tai Naisiai,arba Naisiai-tai Lietuva
Jau 28m.Lietuva tai parduodama ,tai bandoma savintis..
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti