LRT melas arba Nemiros Pumprickaitės "fake news"

Peržiūros: 3506
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.83 (3 Votes)

Kalėdinė Nemiros Pumprickaitės provokacija

         Š.m. gruodžio 23 d. LRT televizijos laidoje "Savaitė" buvo transliuojamas žurnalistės Nemiros Pumprickaitės interviu su Valstybės Saugumo departamento vadovu Dariumi Jauniškiu. Viena iš pokalbio temų buvo A.Paleckio ir keletos kitų asmenų sulaikymas, susijęs su galimu šnipinėjimu. N.Pumprickaitė, remdamasi neva vieša informacija "... Tos pavardės jau yra viešumoje ir tarp sulaikytųjų yra Vaidas Prunskus ...", paprašė VSD vadovo tai patvirtinti. Į pateiktą klausimą, greičiausiai vadovaujantis VSD darbo reglamentais, buvo atsakyta: " ... nei patvirtinsiu, nei paneigsiu.", nors iš tiesų V.Prunskus nebuvo sulaikytas ir jam jokie kaltinimai nebuvo pareikšti.

          Kadangi iki televizijos laidos V.Prunskaus pavardė A.Paleckio bylos kontekste niekur nebuvo minima, kyla klausimas, kokia vieša informacija rėmėsi N.Pumprickaitė? Kas galėtų paneigti, kad tos viešosios informacijos šaltinis yra ji pati - t.y. pati sukūrė "viešąją informaciją", pati ja ir vadovavosi... Žurnalistė išradingai ištraukė iš konteksto tik dalį D.Jauniškio atsakymo, nutylėdama formuluotę "nepatvirtino", o palikdama tik "nepaneigė", t.y. nepaneigė, jog V.Prunskus yra sulaikytas, kai tuo tarpu jis su šeima ramiai rengėsi gražiausiai metų šventei. N.Pumprickaitė, negavusi konkretaus atsakymo iš VSD vadovo, su V.Prunskumi net nebandė susisiekti, ji nepasinaudojo ir kitomis galimybėmis, tam kad išsiaiškinti realią situaciją.

          Ši klaidinanti ir žmogaus orumą bei reputaciją žeidžianti informacija buvo paskleista ne tik Lietuvos, bet ir užsienio žinių portaluose. Pažymėtina ir tai, kad V.Prunskus pirmiausiai įvardijamas kaip Pirmosios Atkurtos Neprikausomos Lietuvos Ministrės pirmininkės K.Prunskienės sūnus, tuo pačiu net ir ją, jau septynerius metus sunkiai sergančią, tarsi įtraukiant į galimų įtariamųjų ratą. Nors LRT portalo gana ilgame straipsnyje kalbama apie dalykus, visai nesusijusius su V.Prunskumi ir juo labiau su jo motina, straipsnio antraštė skelbia: "VSD direktorius nepaneigė, kad sulaikytas ir ekspremjerės K. Prunskienės sūnus". O antraštės, kaip žinia, dažniausiai svarbesnės ir už patį rašinio turinį, juk dažnas paties straipsnio arba neskaito, arba tiesiog "permeta akimis" paskubomis.

          N.Pumprickaitės panaudotos žurnalistinės manipuliacijos - tai šmeižto akcija, kuri turi būti atsakingai įvertinta tiek LRT vadovybės, tiek ir Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybos. Nuostabą kelia ir ta aplinkybė, jog gruodžio 24 d. V.Prunskaus prašymas, adresuotas LRT, dėl tikrovės, provokacinės, neatsakingos informacijos paneigimo vis dar ignoruojamas.

          Žurnalistės N.Pumprickaitės įžūlus bandymas savaip interpretuoti aukščiausio VSD pareigūno žodžius ir visiškai kitaip pateikti realią situaciją tiesiog pribloškiantis. Nenustebkite, jei rytoj galbūt ir jūs būsite apkaltinti baisiais nebūtais dalykais. Ir visa tai bus daroma už jūsų pačių, t.y. mokesčių mokėtojų pinigus. Tuomet kyla dar vienas klausimas - kam to prireikė Šv.Kalėdų išvakarėse ir kam tarnauja Nacionalinio transliuotojo žurnalistė, skleisdama melagingą informaciją, keldama įtampą, sumaištį, įtarumą ir nepasitikėjimą visuomenėje?

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: VAIDOTAS PRUNSKUS, PRIVATUS ASMUO

Komentarai   

+27 # Žurnal Inspektorė 2018-12-29 13:11
Melas ir klastotės yra sudėtinė runkelistano/lietuvos avių tautos dalis - visur pradedant nuo mažiausios tarnybos.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+14 # pilycinikas 2018-12-29 22:45
vagystes yra reikalingos-ir policinikui,ir seniunui,ir seimunui,net visu prezidentu prezidentams
kuo zmogeliukas saziningas neramiau gyvena tuo bet kokiai parazitinei val;dziai ramiau ir ju erkems sociau....atsi[prasau vabaleliams aplink juos sociau ir tvizijai spenys ilgesnis Pumprickaitei reikia gi taip pat...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+9 # Vilė 2018-12-30 16:09
O kaip laidoje savaitė su Sauliu (2013-03-31), kur privertė Saulį patvirtinti, jog Neringa Venckienė buvo išvežusi savo sūnų?
Nors policijos filmuotame video labai aiškiai matosi, kad už stiklinių durų, prie kurių stovėjo S.Vaicekauskienė, praėjo Karolis Venckus.
Tačiau Saulis pritarė Pumprickaitei, jog tokia informacija gauta. Tačiau jie abu žinojo, jog tai melas.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # jeronimas 2019-01-02 21:25
Janutiene jau ispirdolijo ir uz tukstancius kartu mazesnius nuopolius.Greitu laiku isgirsim ,kad ir pampreckioke isciuzinta lauk is tv.kai zmogelis neturi savo nuovokos ir atlieka tai kas jam liepiama,tai tokie ilgam neprisilaiko.Net geriausio suns skalijimas istisai,atsibosta ir babkese besivartanciam bosui.Nors as tikiu,kad ivyks lrt isvalymas ir bus atstatyta visuomenes lrt,galesim vel ziureti ir naujienas ir menines laidas be vis tu paciu "artisciu".
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # siandiai 2019-01-03 00:36
galima pasakyti kad koncernas BBT arba LKP CK valdo toliau ....ka -atspekite
nesunkus klausimas-skaitykite atsakyma ant laivo kiaules ilankoje, kiaules metais-tik angliskai kad nesuprastu nieks isskyrus ,ka?-ogi "partnerius" is sveciu saliu-neva valdzia taip siekia visiskos nepriklausomybes nuo tautos-ir yra visada atsidavusi-seimininkui
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti