Algirdas Paleckis suimtas, nes domėjosi, kas nutiko sausio 13 d., tai prilyginama šnipinėjimui Rusijai

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.36 (7 Votes)

Algirdas Paleckis suimtas, nes domėjosi, kas nutiko sausio 13 d., tai prilyginama šnipinėjimui Rusijai

 

Delfių antraštė skelbia, kad „tiriant šnipinėjimo bylą suimtas buvęs Socialistinio liaudies fronto pirmininkas Algirdas Paleckis“.

 DELFI šaltinių policijoje teigimu, A. Paleckis buvo sulaikytas su įkalčiais, nes rinko informaciją pagal specialiųjų tarnybų užduotis.

Generalinėje prokuratūroje trečiadienį surengtoje spaudos konferencijoje Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis patvirtino, kad A. Paleckis yra suimtas. Anot jo, suimtų yra ir daugiau asmenų, tačiau tiek skaičiaus, tiek pavardžių E. Pašilis sakė nenorintis minėti. Pareigūnų teigimu, politikas sulaikytas jau nuo spalio mėnesio. Konferencijos metu generalinis prokuroras sakė, kad ikiteisminis tyrimas pradėtas pagal Baudžiamojo kodekso straipsnį dėl šnipinėjimo.

Tai pabrėžė ir policijos generalinis komisaras Linas Pernavas.

 „Lietuvos kriminalinės policijos biuras pradėjo tyrimą pagal BK 119 str. antrą dalį – šnipinėjimas. Šio tyrimo metu buvo taikomi įvairūs kompleksiniai metodai. Atliktos kratos daugelio asmenų gyvenamose vietose, visi yra Lietuvos Respublikos piliečiai, išskyrus vieną Rusijos Federacijos pilietį. Buvo organizuota įtariamųjų asmenų sulaikymo operaciją, vienas iš sulaikytų yra Valerijus Ivanovas, šiuo metu aiškinamasi, ar jis buvo susijęs su šnipinėjimu“, – sakė policijos vadovas L. Pernavas.

„Šio neviešo ir jautraus ikiteisminio tyrimo metu buvo taikomi įvairūs kompleksiniai metodai. Ikiteisminio tyrimo metu yra atliktos kratos daugelio asmenų gyvenamose vietose. Šiuo metu įtariami asmenys yra Lietuvos Respublikos piliečiai, išskyrus vieną, kuris yra Rusijos Federacijos pilietis. Patikrinus gautą informaciją ir surinkus papildomus duomenis, buvo organizuota įtariamųjų asmenų sulaikymo operacija. Galiu patvirtinti, kad vienas iš sulaikytų asmenų yra Valerijus Ivanovas, kuris sulaikytas dėl kratos metu pas jį surasto ginklo. Šiuo metu aiškinamės, ar tai susiję su tyrimu dėl šnipinėjimo“, – sakė generalinis komisaras L. Pernavas.

 

Algirdas Paleckis rinko duomenis, kas iš tikrųjų nutiko sausio 13 d. - dabar toks istorijos tyrinėjimas prilyginamas išdavustei

 

Per spaudos konferenciją tiek generalinis prokuroras, tiek VSD vadovas teigė, kad šnipinėjama buvo Rusijos Federacijos naudai.

. „Paaiškėjo, kad su Lietuvos politine sistema siejami asmenys galimai turėjo Rusijos Federacijai palankių ir su Lietuvos nacionaliniu saugumu nesuderinamų tikslų. Nustatyta, kad ši veikla atitinka užsienio žvalgybos veikimo būdus. Domėjimosi temos galėjo kenkti mūsų nacionaliniam saugumui. Šis atvejis tik patvirtina, kad grėsmių Lietuvos nacionaliniam saugumui vertinime išsakyti teiginiai, kad Rusija, deja, ir toliau aktyviai ir visomis priemonėmis siekia daryti įtaką valstybei ir jos politiniams procesams. Šiam tikslui verbuojami asmenys gali tiesiogiai arba per tarpininkus daryti įtaką politinės partijos programoms ar jų struktūrai, pasinaudodami įvairiais žiniasklaidos kanalais siekti Rusijos minkštosios galios stiprinimo mūsų šalyje“, – sakė VSD vadovas.

L. Pernavas teigė, kad įtariamieji rinko informaciją kitos valstybės žvalgybos naudai. Viena iš temų – sausio 13-osios tema. Kaip teigė generalinis prokuroras, šis tyrimas buvo neviešas, apie jį anksčiau nebuvo skelbta. Generalinis prokuroras E. Pašilis taip pat atskleidė, kad šnipinėjimas susijęs su politinėmis partijomis, tačiau duomenų, kad su Rusijos žvalgybos organizacijomis galėtų būti susijusios parlamentinės partijos – nėra.

 

 „Rusijos Federacijos domėjimosi laukas buvo susijęs su jautriausiais Lietuvai klausimais, tarp kurių būtent yra ir sausio 13-oji. Dar norėčiau paminėti, kad ikiteisminio tyrimo medžiagoje yra duomenų apie Rusijos žvalgybos vykdymo epizodus, įvykusius daugiau nei prieš metus. Tai tęsėsi ilgą laiką, buvo kryptingai, sąmoninga, tikslinga“, – sakė E. Pašilis.

Peržiūros: 2653

Komentarai   

+32 # Banditų gauja 2018-12-19 12:46
Tai banditai vėl pagal Grybauskaitės nurodymus ir paskyrimus pradėjo veikti?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+33 # etalonas 2018-12-19 12:56
a va kuo uzsiima privati privacios salies tarnyba-uz musu pinigus kelia savo imiza,kas tas Paleckis,kai kasdien nuo betvarkes griuna ekonomika,negi policine valstybe nesupranta savo paskirties-dirbti zmogui,ne sau savo uniformai,savo valdinin kijai??ta jau praejome atrodytu-bet ne pasirodo-tai tik pradzia
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # aga 2019-02-14 17:40
dejo jie skersa antos paskirties ir ant tos lithuanaijos negi dar kam neaisku
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+30 # abraomas 2018-12-19 13:17
tai dabar jau viskas?,laimėjom?rusai nebepuls???
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+21 # Idomu, 2018-12-19 16:28
nuo ko cia bandoma nukreipti demesi?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+29 # Rimantė 2018-12-19 16:39
Galvoju, kad Jauniškis, Pernavas ir Pašilis visai parsidavė Ožiui ir nuo proto nušoko. Akivaizdu, kad jie amerikosų bijo, pradeda net prakaituoti, kai iš Akmenų g. esančios ambasados jiems nurodymą eilinį perduoda. Kur jūsų sąžinė, autkojai jūs??? Jūs Grybauskaitės tamponai esate. KOKIE JŪS VYRAI, KAIP JŪS GRĮŽĘ PO DARBO Į NAMUS, GALITE RAMIAI Į AKIS ŽMONOMS IR VAIKAMS Į AKIS PAŽIŪRĖTI, MENKYSTOS JŪS??? ŠIUKŠLĖS ŽEMIAU PLINTUSO...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+19 # Vituks 2018-12-19 16:41
Nu čia jau PIZDIEC :sad: :sad: :sad:
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-17 # Vladas Lukoševičius 2018-12-19 19:10
Nu ką vata, priplyli, taip sakant, pampersus džiovinat? Tuoj ateis ir kitų eilė, galite pradėti džiūvėsius džiovint.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+12 # vladas lukosevicius 2018-12-20 00:30
VSD pedofile greitai atsakysi už tai , kad naudojiesi mano pavarde ....
Teks linksmakoius graužti Simonko klube kartu su Valiu ir Pašiliu .
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # Vladas Lukoševičius 2018-12-20 11:04
Tai tu mano pavardę naudoji, simonkos linksmakoti.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # 666 2018-12-26 23:30
Kur begsi masonu satanistu tarne,kai tavo tokie patys uzsakovai valdzioje begs nuo zmoniu kersto?Jie tave jau pardave,kai tu sutikai jiems tarnauti.Tu turi biometrini pasa-tai reiskia turi stich-koda ant savo varganos kaktos.Taip "pazenklinti" lazeriu,izotopais,darant paso nuotrauka,jau 80% zmoniu.US-Army gali taip surasti dingusi kareivi satelito pagalba net 20 km po zeme.Tai kur begsi,kai valdzia pereis i padoriu zmoniu rankas?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+12 # jeronimas 2018-12-19 21:25
Ar galima tiketi,kad sulaikius tuos rusjos snipus,pasibaigs koncervatnyku gaujos terorizavimas Lietuvos visuomene su "rusai puola"??? jeigu isaiskinti pagrindiniai rusijos veikejai Lietuvoje,tai suprantama,jog rusija netekusi tokiu "svarbiu " zvalgu jau tikrai Lietuvos nebepuls ??
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+8 # etalonas 2018-12-19 22:45
nieko cia naujo arteja rinkimai-kandidatus i prezidentus pradeda uzdarineti,juk jo senelis buvo TSRS prezidentas gerokai prie Gorbaciova,kas zinot istorija?taip tas kur saule veze is cia pat,ne tokia,kai dabar ryskia tiesiog vaivorykstyne.Lansbergio saule-Dalia.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # Jotis 2019-01-17 00:14
Vargšas "etalonas" labai prastas ponas - mažai, ką težino, nes be vidurinės. Iš tikrųjų A. P. senelis nebuvo joks TSRS prezidentas, kaip galima tokias kvailybes skelbti jau ir taip nukvailėjusiai nuo reforminių depiliacijų Lietuvukei? Vis gi jis buvo garbingas žmogus ir tarybinis pilietis, tačiau jo pareigos vadinosi - LTSR Aukščiausios Tarybos prezidiumo pirmininkas (1940-1967) ir po to TSRS Tautybių Tarybos pirmininkas iki 1970 m. Tais laikais TSRS jokių administracinių prezidentų nebuvo, išskyrus Sąjunginių respublikų Mokslų akademijų prezidentus. Ir tvarkėsi daug geriau negu posąjūdistinių terlių imituojamas valstybingumas.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+13 # Atas 2018-12-19 23:57
Vargšas Paleckiukas, ir vėl uždarytas, matyt, ir vėl perdaug tiesos pasakė, nes šnipinėti ,,laisvoje" Lietuvoje švariai nėra ko, nebent kiek koks naujas milijonierius prisivogė
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # aga 2019-02-14 17:44
kaip tai nera ko,va klaipedoj zmogus ,tiesa rusas,sedi jau antri metai ,kad nufotografavo su mobiliaku,niekad neatspesit,taigi auksine gelda zmogus nufotkino,ir vot jau snipas
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+13 # vladas lukosevicius 2018-12-20 00:27
VSD , LRGP bando nukreipti jūsų dėmesį nuo savo sunkių nusikalstamų veikų ir organizavo šnipinėjimo skandalą ,,, ar tik neieško vėl eilinės teroristės ,,, KUSAITĖS ,,, kurią išteisino Aukšiausiasis teismas ….
Jie patys bendradarbiavo su pedofilais , žudikais ir dangstė jų nusikaltimus . Bus teisiami ir kaip V. POCIŪNO nužudymo organizatoriai ir bendrininkai .
Tyrimas , dėl saugumiečio V. Pociūno nužudymo buvo tyčia klastojamas LRGP , kad nuslėpti kitus sunkius nusikaltimus apie kuriuos rinko medžiagą V. Pociūnas .
Jį domino ex. Prokuroro R. Jancevičiaus veikla ir klatotos bylos , prokuroro T. Birštono nužudymas ir VSD žudiko- pedofilo Eriko Tomaševskio nusikalstama veikla …
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-5 # smalsu 2018-12-20 19:14
kodel lukoseviciaus komentaruose dominuoja zodis "pedofilas"? gal jau laikas susirupinti?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # aga 2019-02-14 17:46
durniui aiskinu,todel,kad lithuanjoje "NERA" pedofilijos
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+2 # Onute 2018-12-20 23:58
bet Vlado tiesu zodi nori pracenzuruoti ir isversti,tie isverstaskuriai,kur gauna pinigus uz Lietuvos pardavinejima....nieko ponai neiseis su kompru-ne ta laikrasti komentuojate,nors skaitot kita-"komjaunimo tiesa",Tiesa po 3kap.dar turite archivuose,"komunistas" jusu darbdaviu zurnalas-cia lietuviu kalboj,kas prieinama,o seip kompromatu ieskote ir svetur,tad galite pasistengti nebejuodinti ne savo laikrascio-rasykite LKP CK organui...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-3 # Genys 2018-12-24 00:22
Ir gerai, svarbu, kad Lietuva apsivalytų nuo tokių vatagalvių.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # Jotis 2019-01-16 23:37
Tai kad Paleckiukas už tuos legendinius "Sausio 13-osios" tyrinėjimus jau buvo nubaustas 10000 Lt tautine valiuta. Tai kas čia yra? Ar tai atnaujinta byla? Ar gal atsirado dar didesnė krūva faktų? Bet kodėl tai nepareiškiama prieš uždedant arešto antrankius? Nors iš kitos pusės suprantama, kad lietuviška Temidė yra neįgali imtis kitokių metodų - vien tik teroras ir teroras... Gaila, kai teisingumo deivė yra paversta "turgaus boba be kasos aparato".
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # Jotis 2019-01-16 23:45
Dėkingas GOOGLE'ui, kad įrioglino šį kartą ir manąją išmintį tarp kitų nemažiau išmintingų apraiškų. Bet, kas iš to vargšui Algirdui P. įpratusiam prie šveicariškos demokratijos prigimtinės teisės.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti