Mokytojai nepasiduoda, juos jau parėmė ir Medikų sąjūdis

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 2.75 (2 Votes)

 

 

Dar vienas trumputis epizodas iš mokytojų mitingo.

Primenu - šiandien 12.00 (už pusantros valandos) eitynės Vilniuje - "UŽ mūsų miškus". Nuo Katedros aikštės.

Oras sausas, snaigės krenta - romantiškas vaizdas ir nuotaika :)

Tai mūsų reikalas. Bendras. Laikas suprast, kad valstybėje nėra reikalų, kurie neliečia visuomenės. O ta visuomenė - kiekvienas iš mūsų.

Todėl visi laukiami :)

 

Dar vienas trumputis epizodas iš mokytojų mitingo. Primenu - šiandien 12.00 (už pusantros valandos) eitynės Vilniuje - "UŽ mūsų miškus". Nuo Katedros aikštės. Oras sausas, snaigės krenta - romantiškas vaizdas ir nuotaika :) Tai mūsų reikalas. Bendras. Laikas suprast, kad valstybėje nėra reikalų, kurie neliečia visuomenės. O ta visuomenė - kiekvienas iš mūsų. Todėl visi laukiami :)

Posted by Arvydas Daunys on 2018 m. gruodžio 1 d., šeštadienis

 

Lietuvos Medikų Sąjūdis reiškia palaikymą streikuojantiems Lietuvos mokytojams

Lietuvos Medikų Sąjūdis reiškia solidarumą ir oficialų palaikymą streikuojantiems Lietuvos mokytojams. Lietuvos Respublikos Konstitucijoje apibrėžta, kad Lietuvos valstybė yra nepriklausoma demokratinė respublika. Lietuvos valstybę kuria Tauta. Tautą sudaro žmonės. 25 straipsnis sako, kad žmogus turi teisę turėti savo įsitikinimus ir juos laisvai reikšti. Konstitucijoje taip pat pasakyta, kad valstybės valdžią Lietuvoje vykdo Seimas, Respublikos Prezidentas ir Vyriausybė, Teismas. Tačiau taip pat aiškiai pasakyta, kad valdžios įstaigos tarnauja žmonėms. Kad galėtų tinkamai tarnauti ir atstovauti savo žmonėms, pirmiausia reikia juos išklausyti, dažnai ir atsižvelgti į tautos nuomonę. LMS nuomone - jau suformuotas biudžetas, artėjantis savaitgalis ar atsakingų valdžios atstovų išvykos nėra pakankamas pasiteisinimas, kai situacija yra kritinė. Atviras dialogas yra geriausias būdas rasti teisingus ir įvairias puses tenkinančius sprendimus. Svarbiausia – taip parodoma pagarba Tautai, žmogui, kaip atskirai Tautos dalelei, prisidedančiai ir kuriančiai bendrą gerovę, o taip pat – turinčiai pagrįstų lūkesčių. Lietuvos mokytojų bendruomenė yra ne vienalytė – daug profesinių sąjungų ir organizacijų, bet visos jos turi teisę būti išklausytos ir išgirstos, nes, vėlgi, Konstitucijoje įtvirtinta nuostata, kad „įstatymui, teismui ir kitoms valstybės institucijoms ar pareigūnams visi asmenys lygūs“. Atvirą ignoravimą ir pusiau slaptus susitarimus yra patyrusi ir Lietuvos medikų bendruomenė. Mes, Lietuvos Medikų Sąjūdis, manome, kad demokratinėje valstybėje tokie atstovavimo ar tarnavimo (kaip pasakyta jau minėtoje Konstitucijoje) būdai yra netoleruotini. Mes palaikome ir švietimo sistemos darbuotojų streiką kaip protesto formą. Nes tokia protesto prieš netinkamą atstovavimą forma yra priimtina ir vykdoma daugelyje demokratinių pasaulio šalių. Džiaugiamės, kad švietimo sistemos darbuotojai, mokytojai bendrąja prasme, suteikė mums visiems šitą neįkainojamą demokratijos pamoką.

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: ŽIVILĖ GUDLEVIČIENĖ, LIETUVOS MEDIKŲ SĄJŪDIS
Peržiūros: 2161

Komentarai   

+4 # Antanas 2018-12-01 12:56
Ačiū mokytojams už pilietiškumo pamoką. Esu aplankęs per keltą metų apie 100 mokyklų. padėtis nėra gera. KAM ministrui užuot kalbėjus apie "boxerius" manau investuotų į piliečių mokymą, kai esant reikalui reikėtų ją ginti tikrai taip, kaip Sausio 13, jie savo pilietiškumu apgintų, kaip ir apgynė be NATO., kuris mus vadavo nuo 1940 metų. O mums išsivadavus Sausio 13 bijojo pripažinti (deklaracijomis ją gynė JAV) žiūrėdami ką okupantas kaimynas darys su mumis. Mūsų draugai ( ne priešai ) bus ir Jūsų JAV draugais
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-2 # Chajei Odom 2018-12-02 12:11
Panašu, kad daunys ar daunas tarnauja švietimo sistemos žlugdymu suinteresuoto privačių mokyklų magnato ir jose dirbančių mokytojų išnaudotojo landsgrybio interesams. Skvernelis padidino mokytojams algas, o už tai atsidėkodama šunauja kelia sumaištį, "streikus". Ashkenaziai siautėja. Paraztų sukurstytas streikas įrodo, kad bijomasi pasaulio teisuolių Karbauskio ir Skvernelio vykdomos politikos.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti