VRK tikrins infomaciją apie kandidato į prezidentus Arvydo Juozaičio sveikatos būklę

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (4 Votes)

VRK tikrins infomaciją apie kandidato į prezidentus Arvydo Juozaičio sveikatos būklę

 

Dar lapkričio 9 d. kreipiausi į Vyriausiąją rinkimų komisiją, prašydamas VRK atsisakyti registruoti A.Juozaitį kaip kandidatą į prezidentus, nes kandidatas nuslėpė informaciją apie savo sveikatos būklę.

Savo skunde dėl kandidatų į prezidentus Arvydo Juozaičio nuslėptų duomenų apie savo sveikatos būklę bei tai, kad A.Juozaičio nebuvo galima registruoti kandidatu į prezidentus nurodžiau : 

 

Konstitucijos 78 straipsnis nurodo, kad Respublikos Prezidentu gali būti renkamas Lietuvos pilietis pagal kilmę, ne mažiau kaip trejus pastaruosius metus gyvenęs Lietuvoje, jeigu jam iki rinkimų dienos yra suėję ne mažiau kaip keturiasdešimt metų ir jeigu jis gali būti renkamas Seimo nariu.

Tuo metu Seimo rinkimų įstatymo 2 straipsnis sako, kad Seimo nariu gali būti renkamas „Lietuvos Respublikos pilietis,  kuris nesusijęs priesaika ar pasižadėjimu su užsienio valstybe ir rinkimų dieną yra ne jaunesnis kaip 25 metų bei nuolat gyvena Lietuvoje. Nuolat gyvenančiu Lietuvos Respublikoje laikomas Lietuvos Respublikos pilietis, kurio duomenys apie gyvenamąją vietą įrašyti Lietuvos Respublikos gyventojų registre, arba pilietis, kuris pagal Civilinį kodeksą pripažįstamas turinčiu nuolatinę gyvenamąją vietą Lietuvos Respublikoje.

2. Seimo nariais negali būti renkami asmenys, kurie, likus 65 dienoms iki rinkimų, yra nebaigę atlikti bausmės pagal teismo paskirtą nuosprendį, taip pat asmenys, teismo pripažinti neveiksniais arba nepakaltinamais.

 

Pranešu, kad kandidatas į prezidentus Arvydas Juozaitis dar nuo jaunystės serga sunkia psichikos liga – ............, todėl yra nepakaltinamas asmuo. Todėl toks žmogus negali būti registruojamas kandidatu į Seimo narius, tuo labiau – kandidatu į prezidentus. 

Negana to, kandidatas A.Juozaitis slepia savo psichikos ligą ir teigia, kad yra visiškai sveikas. Per savo atstovę spaudai Mirončikienę kandidatas patvirtino man, kad jis jokia psichikos liga neserga ir yra sveikas.

Tai melagingi duomenys, ir VRK juos gali lengvai patikrinti, 

Nors įstatymas draudžia viešinti piliečių sveikatos būklę be piliečių sutikimo, tačiau rinkimuose rinkėjams  yra būtina žinoti, kokia yra ne tik fizinė, tačiau ir psichinė kandidatų sveikatos būklė.

Kandidatas į prezidentus A.Juozaitis, paklaustas apie savo psichikos būklę, mane išvadino „purviniausiu tipu Lietuvoje“, kas tik patvirtina, kad tokių psichikos ligonių negalima registruoti kandidatais į prezidentus.

Administracinių teisės pažeidimų kodeksas numato, kad Referendumo, Piliečių įstatymų leidybos iniciatyvos, Prezidento, Seimo ir Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymuose numatytos piliečių parašų rinkimo tvarkos pažeidimą, Referendumo įstatyme, Piliečių įstatymų leidybos iniciatyvos, Prezidento rinkimų, Seimo rinkimų ir Savivaldybių tarybų rinkimų įstatymuose numatytos piliečių parašų rinkimo tvarkos pažeidimą bus skiriama nuo penkių šimtų iki vieno tūkstančio litų bauda. Pakartotinai nusižengus – nuo vieno tūkstančio iki dviejų tūkstančių litų bauda.

Nustatyta ir atsakomybė už Europos Sąjungos piliečių iniciatyvos procedūrų ir sąlygų pažeidimą. Už tokį pažeidimą bus baudžiama bauda nuo penkių šimtų iki vieno tūkstančio litų. Už pakartotinį nusižengimą –  nuo vieno tūkstančio litų iki dviejų tūkstančių litų.

Kodeksas papildytas nuostata, kad melagingų duomenų ar kitokios melagingos informacijos pateikimas renkant pritarimo pareiškimus, taip pat melagingų duomenų ar kitokios melagingos informacijos pateikimas Vyriausiajai rinkimų komisijai arba melagingų duomenų ar kitokios melagingos informacijos pateikimas Europos Komisijai pagal Europos Parlamento ir Tarybos 2011 metų vasario 16 d. reglamentą (ES) Nr. 211/2011 dėl piliečių iniciatyvos, - Europos Komisijos registruotiems Europos Sąjungos piliečių iniciatyvos organizatoriams užtraukia baudą nuo dviejų tūkstančių litų iki penkių tūkstančių litų.

 

Kandidatas į prezidentus Arvydas Juozaitis pateikė apie save melagingus duomenis tiek žiniasklaidai tiek matyt ir VRK, todėl padarė administracinį teisės pažedimą.

Kita vertus, kadangi A.Juozaitis serga sunkia psichikos liga, jis negali būti traukiamas administracinė atsakomybėn. Tuo labiau – registruojamas kandidatu į prezidentus.

Remdamas išdėstytu, prašau patikrinti mano išdėstytus faktus ir atšaukti A.Juozaitį, kaip kandidatą į prezidentus.

Aurimas Drižius

 

Peržiūros: 3197

Komentarai   

+21 # jeronimas 2018-11-17 19:33
Taip turetu buti jau 30 metu Lietuvoje.ir nereiketu cia stebetis,ar kazkokius susidorojimo keslus matyti.Juk valstybes prezidentas,tai ne kokio iteisintu brakonieriu burelio prezidentas?? Ir jeigu ,kaip siuo atveju,redaktorius turi duomenu ,jog tam zmogui neturetu buti leista kandidatuoti,tai vuomene turetu sveikinti toki zingsni,kai prasoma atsakingu tarnybu tai patikrinti ir pasitvirtinus imtis priemoniu.Kur cia blogis???Ar geriau kai pavykus koncervatnykams prastumti savo kandidate,kuri GALIMAI yra valstybes apvogimo bendrininkas,leisti kandidatuoti,o veliau didziajai daugumai lieti krokodiliskas asaras??? jau turejome Kubyliaus naktines reformas,turejome jo "genealu" plana kaip pensininkus,vaikus ir mamas,apvogti.Juk kryze buvo ne tik Lietuvoj?? Bet ar zinot kita jevrosojuzo valstybe,kuri butu pensininku saskaita gebejusi skandinaviskus bankus su visom ju ivykdytom afiorom???
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+18 # Šakalas + Šakaliene 2018-11-17 23:27
Komisija nenumato tikrinti, paskaitykite pabaigą :-x
O kuo skiriasi LR Prezidentas nuo nepakaltinamo, juk vist tiek NEATSAKO tai, ką prirašė. :-| ir kokį norą LR runkeliui primetė.
Juk TULPĖ neatsakė, MAGNOLIJA taip pat
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+22 # nerijus 2018-11-17 23:29
Tai, kad daug išrinktųjų reiktų tikrinti dėl jų nestabilios psichikos, nes jie neprognozuojami bestuburiai chameleonai.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+17 # Boba su šineliu 2018-11-18 04:19
Savą prastumsiu lezbę arba transvestitą. Ko čia taip susijaudinote. vis tiek Lietuva amžinas DURNIŲ LAIVAS
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+14 # jonas 2018-11-18 10:55
Balsuokit uz ka norit is minimu kandidatu,o bus tas pats.Patrankas pirks,mokytojams,pensininkams-tryju pirstu kombonacija.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # Prašalietis 2018-11-18 11:09
VRK duotas atsakymas į redaktoriaus pateiktą informaciją dėl A.Juozaičio sveikatos būklės parodo, kad a.a. V.Petkevičius, duodamas savo paskutinei knygai apie šių laikų Lietuvos "tautinius veikėjus"ir juos aptarnaujantį personalą Durnių Laivas, KAIP Į VANDENĮ ŽIŪRĖJO....
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # juozas 2018-11-18 12:24
kam neaisku,tai juk niekas netikrins apie ka cia tada rasoma,labai "geri" istatymai net i prezidentus,o duoti pazyma apie sveikata gali duoti,o jei nenori tai gali ir neduoti,todel cia viskas tusti plepalai,NIEKAS netikrins to juozaicio ir basta
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+7 # Diedas su sutana 2018-11-18 14:13
Kaip visada "pakibs" kompiuteriai pirkti už milijonus € :-? ir bus išrinkta Šimonytė, nes ji buvo naudinga Grybauskaitei. Visi SAVI, tai gerai organizuotas KOOPERATYVAS :sad:
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # ана 2018-11-18 23:12
visi gavvve saldaini dziaugiasi-nesvarbu is ko
taip ir baigiasi pilietiskumas-papirkinejimu
priminsiu_Breznevas buvo triskart didvyris
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # keidanskas 2018-11-19 09:28
Bet žiūrėk tu man,Dryžius prie visų talentų dar ir daktaras Hausas!
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti