Per bankrutavusį „Independence“ bus bandoma pavogti dar 300 mln. eurų (paaiškėjo, kad norvegiškos dujos perkamos po 280 dolerių, kai rusiškos kainuoja 185 dolerius 1 tūkst. kubinių metrų)

Peržiūros: 7913
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.23 (11 Votes)

Per bankrutavusį „Independence“ bus bandoma pavogti dar 300 mln. eurų

Paaiškėjo, kad norvegiškos dujos perkamos po 280 dolerių, kai rusiškos kainuoja 185 dolerius už 1 tūkst. kubinių metrų

Aurimas Drižius

 

Niekur delfinuose nebuvo paskelbta, kad projektas „Independence“ jau yra miręs, nes Latvija, Estija ir Suomija susitarė sukurti savo bendrą dujų rinką – suomiai iki Estijos nuties dujotiekį, kuriuo bus tiekiamos dujos Estijai ir Latvijai, ir visas tas „Independence“ galės būti pardavinėjamas  kaip metalo laužas, nes jis niekam nebebus reikalingas. Dar įdomiau, kad visas Suomijos, Estijos ir Latvijos projektas yra finansuojamas ES lėšomis – tam skirta 200 mln. eurų.

 

O už „Independence“ moka visi Lietuvos runkeliai, taip ir „Achema“, kuriai tas terminalas reikalingas kaip šuniui trečia koja, nes rusiškos dujos žymiai pigesnės.

Apie tai, kaip Grybauskaitė su Kubiliumi apgavo latvius dėl dujų terminalo, savo knygoje jau parašė buvęs užsienio reikalų ministras A.Valionis.

Jis teigia, kad suskystintų dujų (SGD) terminalas  šalia Klaipėdos atsirado sulaužant kaimynams duotą pažadą. Lietuva buvo pažadėjusi Latvijai paremti jos siekį tokį terminalą  statyti šalia Rygos.

„Neturėjau rimtų argumentų gindamas Lietuvos politiką. Nežinau, kodėl buvo nuspręsta nesilaikyti pažadų latviams“, – rašoma naujoje A. Valionio knygoje „Politikos sūpuoklės“. Anot buvusio diplomato, per Latvijos premjero Valdžio Dombrovskio vizitą Lietuvoje 2009 metais „pavyko sutarti, kad elektros jungtis į Švediją eis iš Klaipėdos, o mes mainais padėsime latviams gauti iš ES maždaug 45 milijonus eurų jų vakarinės dalies elektros tinklams sustiprinti ir drauge už Briuselio pinigus statysime bendrą regiono suskystintų gamtinių dujų terminalą šalia Rygos“.

 

Nuotr. : Grybauskaitės apgautas Latvijos premjeras Valdis Dombrovskis (nuotr.) neliko skolingas - užblokavo Lietuvos bandymus padaryti "Independence" regioniniu terminalu

 

„Tačiau Klaipėdoje pasistatėme didžiulį terminalą, kurio pajėgumai gerokai viršija Lietuvos poreikius, ir antro Baltijos regionui jau nereikia (…). Santykius su kaimynais sugadinome ilgam“, – rašo A. Valionis. A. Valionio nuomone, latvių interesus ignoruojanti energetikos politika buvo premjero Andriaus Kubiliaus ir prezidentės Dalios Grybauskaitės klaida. „Gal bent dvigubai Lietuvos poreikius viršijantis SGD terminalas ateityje taps regioninis ir atsipirks, bet reikės sulaukti, kad latviai pamirštų, ką jiems buvome pažadėję ir kaip juos apgavome“, – rašo A. Valionis. A. Valionis Lietuvos ambasadoriumi Latvijoje buvo 2008 – 2011 metais. 2000 – 2006 metais jis ėjo Lietuvos užsienio reikalų ministro pareigas.

 Lietuva ir Latvija po ilgus metus trukusių ginčų 2009 metais sutarė, kad elektros jungtis iš Švedijos bus tiesiama į Lietuvą, o ne Latviją. Atitinkamą susitarimą 2009 metų balandį Vilniuje pasirašė trijų Baltijos šalių premjerai. Tądien išplatintame Lietuvos vyriausybės pranešime spaudai dujų terminalas neminimas. Vėliau Latvija ne kartą ragino Baltijos šalis sutarti dėl bendro suskystintų gamtinių dujų terminalo Rygoje, kuris galėtų pretenduoti į ES paramą, tačiau toks susitarimas nebuvo pasiektas. Lietuvai ėmus savarankiškai statyti terminalą Klaipėdoje, Latvijos vyriausybė apkaltino Lietuvą žlugdant regioninį projektą. Vėliau Latvija blokavo Lietuvos iniciatyvą, kad jau veikiantis Klaipėdos terminalas būtų pripažintas regioniniu projektu ir gautų ES finansavimą.

 

Šią savaitę "Arctic Princess" į Klaipėdą atvežė norvegiškų dujų po 280 dolerių už kubinių metų - trečdaliu brangiau, nei "Gazprom" kainos

 

 

Latvija, Estija ir Suomija susitarė dėl bendros dujų rinkos be Lietuvos. 

Šios trys šalys (be Lietuvos) sutarė, kad iš Suomijos jūros dugnu iki Estijos bus nutiestas dujotiekis „Balticconnector“. Kartu su rusiškų „Gazprom“ dujotiekiu jis tieks dujas šios valstybėms.

Toks susitarimas galutinai sugriovė Lietuvos viltis, kad kaimynai pirks dujas iš „Independence“, ir tokiu būdu pavyks jį paversti regioniniu terminalu, o kartu – gauti ir ES finansavimą.

„Baltijos sesės“ rafinuotai pasityčiojo iš Lietuvos, kuri jas apgavo pasistačiusi terminalą visai nederindama su kaimynais.

Latvijos, Estijos ir Suomijos dujų tinklų operatoriai Baltic Grid, Elering ir Gasum pasirašė sutartį dėl ketinimo 2020 m. sukurti vieningą dujų rinką. Šioje rinkoje veiks vienodos importo, eksporto ir tarifų taisyklės ir ji ims veikti jau 2022 m.

Pagrindinis šio susitarimo punktas yra dujotiekis Balticconnector iš Suomijos į Estiją, kuris bus pastatytas jau 2020 m. Projekto vertė – 287 mln. eurų, iš kurių 206 mln. eurų suteiks ES fondai.

Dujotiekio ilgis bus 150 km. Iš kurių 80 km eis po Baltijos jūros dugnu, ir kuriuo per parą bus galima perpumpuoti iki 7 mln. kubų gamtinių dujų.

Tada visos šalys galės pasigirti, kad jose jau nebėra „Gazprom“ monopolio, ir skandinaviškos dujos joms garantuoja visišką energetinę nepriklausomybę.

Tokia perspektyva užmuša Lietuvos viltis kada nors pardavinėti „Independence“ dujas kaimynams. Ji taip pat atima paskutinį šansą kada nors gauti ES finansavimą šiam projektui.

 

Regioniniu energetikos projektu tampa ne „Independence“ terminalas, o dujotiekis Balticconnector. Lietuva su savo plaukiojančiu kaliošu iš ES negaus nė cento.

Lietuvos trūkumas šiame projekte rėžia akį, - mano sputnik.lt. Sakoma, kad Latvija ir Estija turi daugiau istorinių priežasčių vadintis Šiaurės Europa, o Lietuva labiau priskiriama Rytų Europos šalims.

Teigiama, kad Latvija ir Estija taip atkeršijo Lietuvai, kuri viena pasistatė SGD terminalą, tikėdama susižerti visą ES finansavimą, ir taip sulaužė visus susitarimus su kaimynais. Mat Baltijos šalys buvo sutarę, kad SGD terminalą statys šalia Rygos, o elektros jungtį su Švediją – iš Klaipėdos, ir abiems projektams prašys ES pinigų.

Tačiau Vilnius sugalvojo „nušauti“ du zuikius, ir puolė staiga statyti savo terminalą, pamiršusi apie „seses“. Nors elektros kabelis su Švedija Nord Balt dėl Latvijos paramos buvo nutiestas į Lietuvą, ir šiam projektui taip pat buvo gauti ES pinigai“

Tačiau latviai pasipriešino Lietuvos bandymams Independence paversti regioniniu projektu. Tada Vilnius pasistatė didžiulį terminalą, galvodamas, kad kaimynai vis tiek pirks iš jos dujas. Buvo naiviai tikimasi, kad Briuselis pripažins abu projektus Lietuvoje regioniniais, ir į Lietuvą pažirs ES milijardai.

Tačiau ES iš karto pareiškė, kad tam, kad Independence projektas būtų paskelbtas regioniniu, reikia, kad jo produkciją pirktų Latvija ir Estija.

Grybauskaitė su Kubiliumi puolė sketi pasakas apie „Baltijos vienybę“ ir apie tai, koks baisus „gazprom“, kaip jos visos kovojo su sovietų okupacija, stovėjo Baltijos kelyje ir pan.

Tačiau kaimynai pakelė vidurinį pirštą – taip ir baigėsi Grybauskaitės užsienio politika, o kaimynai pasidarė labai blogi. Nes atsisakė pirkti „Nepriklausomybės“ dujas.

Tačiau tai buvo tik Latvijos ir Estijos keršto Lietuvai pradžia. Jos pasistengė, kad Lietuva negautų nė cento iš ES už savo tris kartus prakeiktą SGD terminalą.

Juokingiausia – kad Grybauskaitė paaiškina šios kvailystės priežastys tuo, kad neva rusai blogi ir jie puola.

Nors tikrosios priežastys yra kitos – pati Lietuva apgavo savo kaimynus, ir dabar visi jai blogi.

O kiek buvo fanfarų tada, kai į Lietuvą įplaukė „Independence“ – buvo skelbiama, kad tai taps pavyzdžiu kitoms šalims.

O Latvija ir Estija aiškiai parodė, kad jos nebus Lietuvos marionetėmis.

Lietuva bandė apgauti savo kaimynes, tačiau pati liko kvailės vietoje.

 

Per ‚Independence“ pavogta virš milijardo eurų

Dar 2015 m. Seimui sudarius laikinąją tyrimo komisiją, kuriai vadovavo Seimo narys Artūras Skardžius, paaiškėjo, kad SGD terminalas „Independence“ yra joks ne „energetinės nepriklausomybės garantas“, tačiau didžiulė pinigų plovykla – SGD laivas, kurio kaina Pietų Korėjos laivų statykloje - 250 mln. dolerių, yra nuomojamas dešimčiai metų už 720 mln. dolerių.

 

Tada buvo skelbiama, kad pasibaigus nuomai, Lietuva dar yra įsipareigojusi „Independence“ išpirkti dar už mažiausiai 120 mln. dolerių. Dabar Sauliaus Skvernelio vyriausybė paskelbė, kad SGD laivas bus perkamas už dar 300 mln. eurų.

 

Visi šie skaičiai daro „Independence“ istoriją daugiau nei vieno milijardo dolerių afera, už kurią sumoka visi Lietuvos vartotojai. Mat „Independence“ „dedamoji“ yra įtraukta į visų gyventojų elektros ir šilumos kainą, ir būtent todėl kainos už šias paslaugas labai išaugę. Negana to, perkamos per „Independence“ suskystintos dujos yra bent trečdaliu brangesnės, nei rinkos.

 

Žinoma, kad visus šiuos skaičius atskleidęs A.Skardžius sulaukė keršto – D.Grybauskaitė VSD rankomis bandė jį sukompromituoti, o VSD „pažymos“ apie A.Skardžiaus šeimos verslą buvo spausdinamos portale 15min.lt kaip šio portalo žurnalistų „tyrimai“.

 

Prieš savaitę paskelbta, kad Lietuvos vyriausybei ketinant iki 2024 metų pabaigos išpirkti Klaipėdos suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) terminalo laivą-saugyklą „Independence“, valstybės valdoma terminalo operatorė bendrovė „Klaipėdos nafta“ planuoja skolintis iki 308 mln. eurų, o Vyriausybė suteiktų valstybės garantiją.

Viena – iki 148 mln. eurų – paskola būtų skirta jau nuo 2019 metų vidurio sumažinti SGD terminalo sąnaudas 40 proc. – nuo 66 mln. iki 43 mln. eurų per metus, o kita – 121–160 mln. eurų paskola – SGD laivui įsigyti, nurodoma Seimui pateiktų įstatymų pataisų aiškinamajame rašte.

SGD terminalo įstatymo projektu siūloma suteikti įgaliojimus „Klaipėdos naftai“ arba jos antrinei bendrovei ne vėliau kaip iki 2024 metų gruodžio 31 dienos įsigyti SGD laivą naudingiausiu būdu. Energetikos ministerija teigia, taip būtų sukurtos prielaidos dar iki SGD laivo nuomos pabaigos 2024 metais sumažinti vadinamąją saugumo dedamąją per visą terminalo veiklos laikotarpį, tačiau ne ilgiau kaip iki 2044 metų. Tarp SGD terminalo veiklos sąnaudų mažinimo būdų minimas paskolų refinansavimas bei jų išdėstymas per ilgesnį laiką. Tokiu būdu jau 2019 metais SGD terminalo metinės sąnaudos sumažėtų 23 mln. eurų iki 43 mln. eurų. 2024 metais – iki 40 mln. eurų, 2034 metais – iki 37 mln. eurų, o 2043 metais – iki 35 mln. eurų. Teigiama, kad Lietuvos gaunama ekonominė vertė, išpirkus SGD laivą ir šaliai užsitikrinus ilgalaikį dujų tiekimą, siektų 94–407 mln. eurų, priklausomai nuo regioninės dujų rinkos integravimo ir dujų paklausos ateityje.

Pasak ministerijos, SGD laivai turi didelę paklausą pasaulyje ir ji nuolat auga. SGD laivas yra likvidus turtas, kurį prireikus galima parduoti arba išnuomoti, jeigu SGD terminalas taptų nebenaudingas Lietuvai. Tarkime, vien tik gabendamas SGD, jis galėtų generuoti apie 30–50 mln. eurų metinių pajamų (remiantis 2018 metų SGD dujovežių nuomos kainomis). Tarptautinių konsultantų iš „Poyry Management Consulting“ atliktoje studijoje nurodoma, kad Lietuvai atsisakius SGD terminalo, jos importuojamų „Gazprom“ dujų kaina galėtų išaugti 11–20 proc. – tai reikštų iki 160 mln. eurų permoką kasmet. Ekspertų teigimu, dėl mažesnių dujų kainų SGD terminalas duoda Lietuvai 20–60 mln. eurų naudos per metus. 2013 metais valstybė garantavo beveik 82 mln. eurų 20 metų trukmės paskolą Europos investicijų bankui (EIB), paskolinusiam „Klaipėdos naftai“ SGD terminalo statybai.

Tačiau visas šias „ekspertų“ išvadas paneigia vienas faktas: šiuos skaičius Energetikos ministerija skaičiuoja remdamasi dar 2014 m. rusiškų dujų kaina Lietuvai. Tai, kad dujų kaina smarkiai nukrito per penkerius metus, Energetikos ministerijos skaičiavimuose nėra atspindėta.

Per „Independence“ suskystintas dujas perkanti bendrovė „Litgas“ smarkiai slepia jų kainą – neva tai komercinė paslaptis. Tačiau tą kainą galima nuspėti – mat neseniai „Litgas“ aukcione pardavė SGD dujų likutį. Dujų rinkos operatorius GET Baltic pranešė, kad ‚Litgas“ už 1000 kubinių metų gamtinių suskystintų dujų prašė 280 dolerių.

Tuo metu „Gazprom“ visus 2017 m. tiekė gamtines dujas po 162 dolerius už 1 tūkst. Kubinių metrų. Kaina 2018 m. neskelbiama, tačiau tolimam užsieniui ‚Gazprom“ šiais metais tiekė gamtines dujas maždaug 15 proc. brangiau.

Net skaičiuojant, kad Baltijos šalys yra tolimos rinkos, tai vis tiek „Gazprom“ dujų kaina pirmą pusmetį neviršijo 185 dolerių už 1000 kubinių metrų.

Tai 34 proc. pigiau, nei „Litgas“ bandė prastumti aukcione savo norvegiškas dujas, atgabentas per „Independence“.

Portalo sputnik.ru kalbinti Rusijos ekspertai mano, kad SGD dujos – tiek norvegiškos, tiek ir atgabentos iš JAV – nėra konkurentės „Gazprom“ ir rusiškoms kainom.

Iš esmės Baltijos šalys nelabai ir domina „Gazprom“, nes jos vartoja nedaug dujų – rusų tikslas yra didžiulė Vokietijos rinka

„Gazprom“ Baltijos šalys nelabai įdomios, nes jis be problemų atsisakė visus Ukrainos rinkos, kuri žymiai didesnė, nei Baltijos šalių“, - sakė analitikas A.Razuvaej.

 

Ir pabaigai - labai juokingas spaudos pranešimas apie 'Independence" naudą

 

SGD terminalui „Independence“ – ketveri: kokios naudos jis davė gyventojams?

Šį šeštadienį sukanka lygiai ketveri metai, kai pro Klaipėdos uosto vartus įplaukė suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) laivas-saugykla „Independence“, užtikrinęs Lietuvai galimybę dujų įsigyti konkurencingomis rinkos kainomis. Kokį poveikį tai turėjo eilinių šalies gyventojų piniginėms?

Kaip keitėsi dujų kainos ir kokią naudą iš SGD terminalo gavo kiekvienas šalies gyventojas, kviečiame peržiūrėti vaizdo siužete: https://www.youtube.com/watch?v=Z2JMU9RVX2M

Per ketverius metus dėl atpigusių dujų Lietuvos gyventojai iš viso sutaupė 103 mln. eurų (pranešimo autoriai vis dar skaičiuoja 2014 m. dujų kainas - aut. pastaba). Tai reiškia, kad kiekvieno piliečio kišenėje liko po 37 eurus, o keturių asmenų šeimose – po 148 eurus.

Dujų kainos gyventojams nuo 2014 m. pabaigos, kai atidarytas SGD terminalas, iki šio momento sumažėjo ketvirtadaliu. Šiuo metu dujos gyventojams Lietuvoje – vienos pigiausių Europoje, nors prieš atplaukiant „Independence“ Lietuva už dujas mokėjo brangiausiai Europoje.   

 

 
PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: JURGITA KUZMICKAITĖ , AGENTŪRA 1323 (UAB TRYLIKA-DVIDEŠIMT TRYS)

Komentarai   

+13 # alistone 2018-11-06 17:14
Для особо непонятливых в особо мягкой форме объясняю. Вы(чекисты) есть никто и звать вас никак. Иметь с вами какие либо дела не интересно, выгоды от вас тоже никакой. От вас один геморой, то на вас кремль нападает то ещё какае-то хуйня. Вы больные на голову, от вас и ваших лохов лучше держатся подальше.
----------------------
Вы пасётесь на моем компе только лишь для того чтобы у вас не было обострения, ваших психических расстройств. Ну и я не планирую на этом компе запускать какие либо серьёзные программы, для которых нужна скорость. Вот и весь расклад.
----------------
Я понимаю что ваши лоховские сынки, страдуют завышеной самооценкой. И им кажется что они тут ахуенный специалисты хакеры. В реале они просто мудаки, я с такими уёбками делаов никогда не имел и иметь не собираюсь.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+14 # alistone 2018-11-06 17:21
С терминалом произошло, то что пацаны(чекисты) к успеху шли, не получилось не фартануло. :D
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+7 # alistone 2018-11-06 18:42
К сожилению или к счастью я не могу сделать вашу лабусяндию ни черной ни белой. Я же вам говорил что это дерьмо сюда завезут эмигранты. И вы будете хлебать эту хуйню каждый по отдельности.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+25 # LKP 2018-11-06 20:23
tam durniu laivui duju gali parupinti pigiau bet kas,bet
LKP CK atgaves nepriklausomybe nuo Maskvos negali buti vel ju priklausomybej,todel perka ,kas parduoda brangiausiai-zino ,kad tauta bezdedama jas pirks 100% brangiau
monkes biznis
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+34 # Nudinga MUSMIRĖ 2018-11-06 22:07
Nuodinga musmirė žino ką daro, kas naudinga klanui. Dar ir apdovanojimą gaus pati sau. :-? Kodėl nepasinaudojus DURNIŲ LAIVO runkeliais, juk jie apmokės tas dujas, SEIMO 141 vagys pritars, VMI išmuš €. jei ką teismo sutanuotosius atsiųs, prokuroras kai visada nieko "nematys".
tai LITHUJENIA - sistema sukurta nuo 1991 m. Iki tol Lietuva nebuvo niekam skolinga.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+22 # aga 2018-11-07 10:17
kaip visada,ka bedarytu lithuanai viskas gaunasi per shykna,baisu skaityti kaip taip 21 amziuje tokiais debilais buti,kaip taip nesiskaityti su lithuanaijos runkeliais,nesuprantu,o ,kad mes runkeliaitai jau senai aisku ir tiesa simtaprecentine,padarytu tokia afera kitoje valstybeje,kad ir rumunijoje tai greitui baigtusi visos karjeros visu vagiu lukiskiu kamerose,o dabar usraina,lithuanija,tai vagiu veisyklos ir daugiau nieko,gaila ir skaidu,kad esu lietuvis ir tenka gyventi su tokiais padarais,o pabaigos sitam bardakui ir galo nesimato,o nesimato vien todel,kad mes asilai,ka cia asilai avinai kurie visai neturi nei garbes nei orumo bene trisdesimtmecius mus knysa,o mes vis toliau savo nugaras lankstom,tie kurie nelanksto tai bega,taciau neiseitis begti,vat ir toks jau musu mentalitetas,o dar kartoja oho mes lietuviai oho mes kokie ,o pasirodo sudu sudai,tpfu ble...nervai nelaiko
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+31 # Regina 2018-11-07 10:40
Vargas mums lietuviams dėl tokios valdžios.Arogancija ir nesiskaitymas su kitomis šalimis visur ima viršų
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-19 # BBD 2018-11-07 10:41
Na, kad didele afera tas SDG tai sutinku. Bet kodel nepaminit, kad kol SDG nebuvo ruskiai mums dujas pardavinejo nezmoniskom kainom ir pastoviai terorizuodavo gasdindami ir manipuliuodami per 1 vamzdi tiekiamom dujom. Beje, kaip ir vamzdis DRUZBA is Baltarusijos puses kur "netycia sugedo" ir yra vis dar "remontuojamas"
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+15 # ups 2018-11-07 16:23
Latviai bei estai pradėjo gerokai pigiau pirkti gaspromo dujas po laivo atsiradimo... tai kur braliukų dėkingumas? O šiaip rusai visalaik nuleidinės kainą, kad tik pigiau būtų nei iš laivo, net jei bus nuostolinga, kad tik subankrotinti..
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-6 # margaretandrews 2018-11-09 14:16
Geras internetinis verslas iš namu ir užsidirbk tiek daug ... Aš sumokejau 24608 eurus per pirmaji menesi ir 34705 eurus praejusi menesi iš "Google". , kuris yra neitiketinas, mažiau nei prieš metus buvau bedarbis siaubingoje ekonomikoje. Dekojame Dievui, kiekviena diena man buvo palaiminta šiu nurodymu, ir dabar esu mano pareiga moketi

ir dalintis su visais......
=============>>>> w­­w­­w.W­­e­­b­­j­­o­­b­­3­­3.c­­o­­m
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+13 # nuomonė 2018-12-10 17:04
juk" SAMČIAI " VALDŽIOJE VISKĄ PAVERšia aukso verte...ir pas mus valdžia per 28 metus tvarkosi,kaip kremliaus valdžia.....viskas perkama aukso verte,ir ukrainoje tas pats....konsultuoja juk mūsų"kubiliai" kaip kovoti su korupcija..jie turi patirtį 28 metų....milijonieriais tapo "valdydami ubagę lietuvą"
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-7 # CATALINA BENJAMIN 2018-12-13 04:11
paskola! paskola !! paskola !!!
Ar ieškote patikimos ir akredituotos privačios paskolos bendrovės, kuri teikia paskolas visą gyvenimą. Mes siūlome visų rūšių paskolas labai greitai ir lengvai, asmeninės paskolos, automobilių paskolos, hipotekos paskolos, studentų paskolos, verslo paskolos, investicinės paskolos, skolų konsolidavimas ir daug daugiau. Ar jus bankai ir kitos finansinės institucijos atmetė? Ar jums reikia konsolidavimo paskolos ar hipotekos? Nepamirškite, kad esame čia, kad visas savo finansines problemas padarytų praeityje. Mes skolinome lėšas asmenims ir įmonėms, kuriems reikalinga finansinė parama 2%. Nr socialinio draudimo numerio reikalaujama ir kredito patikrinimas nereikalingas, 100% garantuotas. Noriu pasinaudoti šia priemone ir informuoti jus, kad mes teikiame patikimą ir palaikomą pagalbą, ir mes mielai jums pasiūlysime paskolą.
Tada atsiųskite mums el. Laišką adresu: () kreiptis dėl paskolos
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+4 # Šika Šaka Lienė 2018-12-14 17:38
Eik nahuj, garantuoju patiks 8)
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+12 # Pasodinti 2018-12-16 15:27
Grybauskaitę ant minimumo ir staigiai.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # NUSKRIAUDĖ LIETUVĄ ! 2018-12-29 04:59
...Už tanklaivio, **INDEPENDENCE**, nusikalstamąją finasinę multi - aferą : nuteisti **burokevinę sovietę**, dabartinę prezidentę, Dalią Grybauskaitę, Polikarpovną : 10 metų kalėjimo - bausme Valstybėje !... Pagarbiai Jums, savo politinę nuomonę - tvirtai pateikė, lietuvis GEDIMINAS ŽILINSKAS, NEW YORK
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # Ian 2019-01-25 09:43
You can certainly see your enthusiasm within the article you write.
The arena hopes for even more passionate writers such as you
who are not afraid to say how they believe. All the time
go after your heart. viagra pill: http://skyharborapartments.win/index.php/Top_10_Funny_Buy_Viagra_Online_Quotes
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # Lucile 2019-04-04 13:21
impotencja u mezczyzn

Also visit my webpage - srodki na potencje: https://problemyzerekcja.pl.tl/
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti