Seimo narė A. Širinskienė: „Ar A. Landsbergienės darželiai turi teisę bausti vaikus tėvų pažiūras?“

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 5.00 (1 Vote)

Seimo narė A. Širinskienė: „Ar A. Landsbergienės darželiai turi teisę bausti vaikus už jų tėvų pažiūras?“

Seimo narė A. Širinskienė kreipėsi į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą, prašydama įvertinti portale www.delfi.lt pasirodžiusią informaciją, jog A. ir G. Landsbergių šeimos verslui priklausantis darželis informavo nutraukiantis sutartis dėl vaikų ugdymo su šeima, kuri išdrįso prabilti apie Landsbergių verslo etiką ir skaidrumą (https://www.delfi.lt/news/daily/education/landsbergienes-darzelio-reakcija-i-neigiama-nuomone-isdrisusios-sukritikuoti-mamos-vaikus-meta-lauk.d?id=79242099).

Kreipimesi Seimo narė A. Širinskienė nurodo, kad Lietuvos Respublikos Konstitucijos 29 straipsnis įtvirtina asmenų lygybę ir draudžia varžyti žmonių teises, juos diskriminuoti įsitikinimų ar pažiūrų pagrindu. Konstitucija taip pat gina pamatinę žmogaus teisę – žodžio laisvę.

„Atvejai, kai dėl tėvų pažiūrų ar išreikštos nuomonės nukenčia vaikai, kai jie netenka galimybės lavintis, kaip kad įvyko „Vaikystės sode“, kur vaikai vos ne tiesiogine to žodžio prasme metami į gatvę iš jiems pažįstamos ir įprastos lavinimosi, ugdymosi aplinkos, yra pati skaudžiausia diskriminacijos forma. Ypač apmaudu, kad tai daro žmonės, kurie skelbiasi patyrusiais pedagogais besirūpinančiais vaikų gerove,“ - teigia Agnė Širinskienė.

Seimo narės teigimu, tokia A. ir G. Landsbergių šeimai priklausančiuose darželiuose susiklosčiusi situacija tik patvirtina jau anksčiau viešojoje erdvėje kilusias abejones, kad šiam verslui trūksta socialinio jautrumo ir atsakomybės. „Pastaruoju metu Landsbergių švietimo verslas kelia ypač daug diskusijų, visuomenė pastebi mažus pedagogų atlyginimus. Politikai klausia, kodėl pensijų fondų investicijos pasiekia Karalienės Mortos mokyklų statybas? Juk skundą dėl pensijų fondų reformos Konstituciniam Teismui inicijavo būtent Seimo nariai, atstovaujantys G.Landsbergio vadovaujamai konservatorių partijai. Maža to – skundas didžiąja dalimi nukopijuotas nuo teisininkų, atstovaujančių pensijų fondus, rengto teksto. Taigi, ar milijoninės investicijos privačios mokyklos statyboms nėra atlygis už konservatorių pastangas stabdyti pensijų fondų reformą? Dabar išgirstame, jog darželiai suvedinėja sąskaitas su darželinukais, kurių tėvai drįsta išsakyti savo kritišką nuomonę. Kokių demokratijos principų vaikai išmoks tokioje aplinkoje, kuri dvelkia sovietiniu požiūriu į žmogų, kur vaikai turėdavo atsakyti už savo tėvų pažiūras ir represijos už laisviau išreikštą minti paliesdavo ištisas šeimas?“, – stebisi Seimo narė.

Seimo narės kreipimesi į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą taip pat prašoma Karalienės Mortos mokykloms bei „Vaikystės sodas“ darželiams pateikti rekomendacijas, kurios padėtų šioms ugdymo įstaigoms užtikrinti vaikų teisę būti nediskriminuojamiems dėl jų tėvų požiūrių ar įsitikinimų.

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: LIUTAURAS ULEVIČIUS, LIETUVOS VALSTIEČIŲ IR ŽALIŲJŲ SĄJUNGA
Peržiūros: 621

Komentarai   

+15 # tai 2018-10-12 10:32
pasirodo,kad valdiski ir privatus darzeliai nieko nesiskiria :visur vaikai kankinami uz tevus...stribai valdzioje nieko nepakeisi...jokia zmogu ginanti institucija negina jo...Tfu koki mesla Lansbergis sukure-ne valstybe o chaosa,nuo kurio visi bega-ar to tik ir siekiama
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+5 # jeronimas 2018-10-13 20:29
Man zodis landsbergis ,tai didziausias keiksmazodis.O si nuotrauka kelia pasibaisejima.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # vladas lukosevicius 2018-10-14 06:46
KAS FAKTINIS KONSERVŲ VADAS ,,,, GAL PEDOFILĖ AUSTĖJA ?
PEDOFILKA-EIDUKOLOGĖ AUSTĖJA lobsta visų mūsų saskaita ….
Išpradžių energetinių imonių sąskaita , vėliau NOTA-BENE , paskui vaikų invalidų patalpas užgrobė , o dabar jau prieš pensininkus Lansbergiukas kreipėsi į konstitucinį teismą nukopijaves verslininkų dokumentą , o už tai pedofilkai Austėjai skiriama iš pensijų fondo net 11 milijonų eurų darželio statybai ……
VA ČIA TAI RETAS SĄŽININGUMAS , BE JOKIOS KORUPCIJOS ....
Bet idomiausia kas to fondo „BaltCap Infrastructure Fund“ tikrieji steigėjai , nes jokios informacijos apie tikruosius steigėjus nėra ….
Labai panašu , kad tai sukurtas pinigų plovimo įrankis , nes jie investavo tik į energetinius proektus ,,, o dabar nusprendė pedofilei Austėjai padėti .
O kur Lansbergio pinigai uždirbti iš prekybos ginklais kartu su ,,nusišovusiu,, Konopliovu ?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # Rinaldas 2018-10-14 08:34
Gerb. A.Sirinskiene, savo ir R.Karbauskio pareiskimus be LL patarciau talpinti Amerikos lietuviu laikrastyje internete "BICIULYSTE", nes suprant, kad sistemine purvasklaida Jus blokuoja.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # DDDP 2018-10-15 22:45
ji Gabrieliui kaip mama,o Vytukui kaip aukletoja jo anuko,o VVV Lansbergiui,kaip martele sriubos isverdanti
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti