Seimas linkęs įvardinti KGB-istus, VSD to bijo

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.75 (2 Votes)

Už tai, kad būtų įvardinti KGB-istai, ketvirtadienį balsavo 55 parlamentarai, prieš buvo 34, devyni susilaikė. Tokį sprendimą palaikė dauguma „valstiečių“, Lenkų rinkimų akcijos, „tvarkiečių“ frakcijos narių, po kelis socialdemokratus ir socialdarbiečius. Prieš buvo daugiausia konservatoriai ir liberalai.

Toliau projektą svarstys Seimo komitetai. Prie šio klausimo parlamentas planuoja grįžti rudens sesijoje.

Pagal Lenkų rinkimų akcijos projektą, būtų paviešintos prisipažinusių ir dabar valstybės paslaptimi laikomų buvusių KGB bendradarbių pavardės.

Tačiau tokio KGBistų paviešinimų labai bijo lietuviškas KBG filialas - VSD. „Tokio įstatymo priėmimas padidintų grėsmę valstybei, šalies ir visuomenės pažeidžiamumą, atvertų kelią aktyvesnei Rusijos ir Baltarusijos tarnybų veiklai, pablogintų situaciją kontržvalgybine prasme“, – BNS ketvirtadienį sakė VSD atstovė Aurelija Katkuvienė. Neva šiuo metu Rusija turi didžiąją dalį archyvų, bet nežino, kurie žmonės yra prisipažinę, tad įstatymo priėmimas atvertų galimybę Maskvai bandyti šantažuoti neprisipažinusius KGB bendradarbius. 

 

„Rusijos žvalgyba ieško ir bando kompromituoti buvusius Sovietų Sąjungos tarnybų slaptuosius bendradarbius, kurie to nėra deklaravę ir šiuo metu dirba Lietuvos valstybės institucijose bei disponuoja Rusijos žvalgybos tarnybas dominančia informacija ar gali paveikti priimamus sprendimus“, – rašoma atskaitoje.

 

Tai, kad buvę KGBistai ir toliau veikia prieš Lietuvos respubliką, vykdydami visokias diversijas, kaip "Independence" afera, kurios tikslas - sužlugdyti Lietuvą ekonomiškai, VSD kažkodėl nepraneša.

 

Pagal Lenkų rinkimų akcijos projektą, būtų paviešintos prisipažinusių ir dabar valstybės paslaptimi laikomų buvusių KGB bendradarbių pavardės.

Peržiūros: 1909

Komentarai   

+32 # bumeris 2018-06-21 17:36
kuo greiciau viesinti,tuo greiciau baigsis spekuliacijos kad neprisipzinusius santazuos maskva ar dar kas..jau dabar santazuoja net neabejoju,uztai reikia zinoti,kas gali buti tie pazeidiamieji..
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+22 # Antanas 2018-06-22 01:21
Nu ir samprotavimas apie šantažavimą? Tai reikia atverti bylas ir tegul prisipažįsta, kad nešantažuotų. Tai jei atvesime KGB bylas tai ir nebus ką šantažuoti. Va dabar tai manau juos tampo su tomis tikromis Rusijoje esančiomis bylomis..Lietuvoje manau tik paviršiai bylų. Kitos šalys tai paviešino ir valstybės taip nesugriuvo kaip kad Lietuvoje jau su pažymomis kreipiamasi į tautą, kalėdojama po rajonus, kad va kas atsitiko.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+19 # Pilietis 2018-06-22 08:04
Konservai bijo išgirsti oficialiai savo pavardes, o jų ten turi būti sočiai. Dabar gumą tempia, nes jų Birutė gal dar suspės ką nors į šoną patraukti. Taip, vagies kepurė dega.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+8 # ponai 2018-06-23 19:15
islindo galutinai yla is maiso-uz Lansbergio stovi visa gauja stukaciu
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti