„Kauferių“ istorijos: suklastoti dokumentai ir paslaptingai dingstantys pardavėjai

Peržiūros: 1660
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

„Kauferių“ istorijos: suklastoti dokumentai ir paslaptingai dingstantys pardavėjai

 

Valstybinė mokesčių inspekcija prie LR finansų ministerijos (toliau - VMI) informuoja, jog savaitę laiko trukusių vizitų „Regitros“ padaliniuose metu, VMI specialistai ir policijos pareigūnai nustatė 30 atvejų, kuomet buvo bandoma pasirašyti galimai suklastotas užsienietiškas automobilio pirkimo-pardavimo sutartis. Dalį laiko skyrę gyventojų konsultacijoms naudotų transporto priemonių pirkimo-pardavimo ir teisingo mokesčių apskaičiavimo klausimais, VMI specialistai iniciatyvos metu bendravo su 283 gyventojais, pasirašiusiais vadinamąjį „kauferį“.

 

Netrukus buvo galima įsitikinti kuo rizikuojama pasirašant suklastotą užsienietišką pirkimo-pardavimo sutartį. Vienas nedidelio Lietuvos miestelio gyventojas, nusprendęs pakeisti automobilį, norimą pirkinį rado pakankamai greitai. Kartu apžiūrėjus transporto priemonę bei nepastebėjus nieko įtartino, gyventojas atsiskaitė su pardavėjais ir visi pasuko savo keliais. Deja, labai greitai paaiškėjo, kad automobilis turi paslėptų defektų. Nauju pirkiniu nepatenkintas vyriškis suskubo ieškoti mašiną jam pardavusių asmenų, tačiau visos jo pastangos buvo bevaisės, nes automobilį jam pardavę asmenys tiesiog dingo.

 

Tokią istoriją VMI specialistams papasakojo viename iš VĮ „Regitra“ padalinių sutiktas nesėkmingą naują pirkinį registravęs prieniškis. Jis nė nebandė slėpti, kad transporto priemonę įsigijo Lietuvoje, o sandorį baigė pasirašydamas užsienietišką pirkimo-pardavimo sutartį, kurioje parašyta, kad automobilis įsigytas tiesiogiai iš užsieniečio, o informacijos apie nesąžiningą pardavėją lietuvį – nė su žiburiu nerasi.

 

Pasak Kauno apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Kontrolės departamento direktorės Ligitos Brazlauskienės, apsilankymų VĮ „Regitra“ padaliniuose metu surinkta informacija rodo, kad gyventojai ne visada supranta ir įvertina rizikas, kylančias pasirašant užsienietišką automobilio pirkimo-pardavimo sutartį. „Apklausiant gyventojus, atsirado ir tokių, kurie jau pasigailėjo sutikę pasirašyti užsienietišką sutartį, mat susidūrė su nesąžiningų pardavėjų veiksmais. Vykdant bendrą iniciatyvą nustatyta ir kitų pažeidimų – disponavimo suklastotais pinigais, neregistruotos veiklos vykdymo“, – teigia L. Brazlauskienė, pabrėždama, jog praėjusi akcija VĮ „Regitros“ padaliniuose taip pat buvo ir puiki proga pakonsultuoti gyventojus mokesčių klausimais neįprastose erdvėse, o  bendradarbiavimą su VĮ „Regitra“ planuojama tęsti ir ateityje.

 

Neeilinė situacija susiklostė ir VĮ „Regitra“ Kauno padalinyje. VMI specialistų dėmesį atkreipė gyventojas, bandantis parduoti įmonei priklausantį automobilį. Sutartyje buvo nurodyta, kad transporto priemonė parduota už 5700 eurų, tačiau pirkėjas už automobilį realiai sumokėjo 3300 eurų daugiau. Nuslėpti dalį pajamų bandęs pardavėjas pats vos netapo apgavystės auka. Automobilį įsigyti norėjęs gyventojas bandė atsiskaityti pluoštu pinigų, kuriame buvo padirbtų banknotų. Tiek pirkėjas, tiek pardavėjas sulaukė papildomo teisėsaugos dėmesio.

 

VĮ „Regitra“ specialistai gyventojams pataria visuomet naudoti jų rekomendacinę pirkimo-pardavimo sutarties formą, kurią galima rasti „Regitros“ interneto svetainėje. Pasak VĮ „Regitra“ atstovų, pildant sutartį, labai svarbu nurodyti teisingus duomenis: tikrus pardavėjo bei pirkėjo duomenis, automobilio kainą, ridą, defektus ar kitą informaciją. Ne mažiau svarbu užfiksuoti ir pinigų perdavimo faktą raštu. Atlikus šiuos veiksmus, ateityje bus išvengta nesusipratimų, o kilus ginčui, tiek automobilio pardavėjas, tiek jo pirkėjas turės svarbius įrodymus.

 

VMI primena, kad apie įvairius pastebėtus mokestinius pažeidimus gyventojai gali pranešti pasitikėjimo telefonu 1882, taip pat užpildę elektroninę anketą svetainėje www.vmi.lt/cms/stop-seseliui arba parsisiuntę programėlę išmaniesiems telefonams „Pranešk“, kuria naudojantis apie pažeidimus pranešti tapo dar paprasčiau: mokesčių mokėtojas gali pažeidimo vietoje nufotografuoti, padaryti garso ar vaizdo įrašą, pažymėti pastebėto pažeidimo vietą žemėlapyje ir šią informaciją perduoti tiesiai VMI.

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ: LAIMONAS RIMKUS, VALSTYBINĖ MOKESČIŲ INSPEKCIJA PRIE LIETUVOS 

Komentarai   

0 # Candice 2019-01-19 14:23
Good Ԁay! Thiѕ іs my firѕt visit to youг blog! Wе are
a team of volunteers and starting ɑ neᴡ prroject in ɑ community in the ѕame
niche. Yoᥙr blog ρrovided us usefuⅼ infoгmation to
work оn. You have done ɑ extraordinary job!

mу weblog :: amatricescams.com: http://videosx.amatricescams.com
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # Mauricio 2019-02-19 20:27
hey there and thank you ffor yoսr іnformation – Ι've certaіnly picked
up anytһing new from rіght here. I dіⅾ hоwever expertise ѕome techmical issues սsing tһis site,
aѕ I experienced tⲟ reload tһe web site ⅼots of times prrevious
to I could get it to load correctly. І had been wondering if үοur web hosting іs ⲞK?
Not that I'm complaining, but slow loading nstances tіmes wilⅼ often affect youг placement in google and can damage your high-quality score іf advertising and marketing with Adwords.
Anywsy Ι'm adding thіs RSS to my email and cɑn loik oսt fօr a lot more of your respective interеsting ⅽontent.
Ensure that үou update tһiѕ agaіn ѕoon.

Hегe is my web-site :: partouze - videosx.amatricescams.com: http://videosx.amatricescams.com -
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti