Prezidento rinkimų lyderio G.Nausėdos namas draustinyje nepajudinamas, o Selo - griaunamas

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.90 (5 Votes)

Netikėtai paaiškėjo, kad prezidento rinkimuose į lyderius įsiveržė SEB banko analitikas Gitanas Nausėda, kuris iki šiol niekuo nepasižymėjo, nebet tuo, kad pasistatė stiklinį namą draustinyje po Pučkorių  atodanga.

Kaip žinia, garsus daininkas Selas, kuris yra žymiai daugiau nuveikęs Lietuvai, nei G.Nausėda, pvz., nemažai lėšų paaukojęs vaikams našlaičiams, teismo sprendimu turi nugriauti savo paties pastaytą namą draustinyje šalia Vilniaus.

Tačiau analogiškoje situacijoje atsidūręs bankininkas Nausėda niekuo nerizikuoja - visi aplinkosaugininkų bandymai priversti jį laikytis įstatymo baigėsi niekuo.

Dar 2013 m. aplinkosaugininkai bandė įpareigoti G.Nausėdą nugriauti savo draustinyje pastatytą namą.

Mat bankininkas įsikūrė  Pūčkorių atodangoje  – Pavilnių regioniniame parke valstybės saugomame gamtos paminkle. Tai bene aukščiausia ir įspūdingiausia Lietuvoje atodanga, suformuota Vilnios upės sraunių vandenų.

Aplinkosaugininkai dar 2013 m. pirstatė naujai sutvarkytą Pūčkorių atodangos apžvalgos aikštelę. Pastatytame informaciniame stende atskirai išskirtas G. Nausėdos namas. „Pastato projektui pritarta teismų sprendimu“, – skelbia užrašas, o rodyklė rodo į po atodanga stovintį stiklinį garsaus ekonomisto namą. 

„Tai, kas ten parašyta, parašyta dar labai švelniai. Tikrai buvo norima parašyti daugiau ir atviriau, tačiau yra juridiniai dalykai, kurie įpareigoja šnekėti puse lūpų tam, kad pats nebūtum patrauktas baudžiamojon atsakomybėn kaip pasakęs per daug“, – spaudai sakė Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos direktorė Vida Petiukonienė. 

Direkcija su G. Nausėda karo kirvį iškasė beveik prieš dešimtmetį, kada ekonomistas po atodanga panoro pasistatyti kubo formos namą. Regioninių parkų direkcija modernaus statinio projektui priešinosi, tačiau dviejų instancijų teismų nutartimi įpareigota pritarti namo techniniam projektui. 

Pasak V. Petiukonienės, nors patys ekspertai išvadoje rašė, kad ir teisės aktai modernaus namo statybai prieštarauja, tačiau teismai įpareigojo suderinti projektą. Direkcija pirmos instancijos teismo sprendimą apskundė, tačiau aukštesnės instancijos teismo nuomonė buvo tokia pat – sprendimas paliktas nekeistas. Ši nutartis negalėjo būti apskųsta – teismo sprendimu buvo atimta teisinė galimybė kreiptis į Aukščiausiąjį Teismą prieštaraujant techniniam projektui. 

„Tai yra gyvenimo realybė, šitaip šioje žemėje būna, tenka tik apgailestauti. Tai, ką matome – vienas kuriozinių atvejų, pasityčiojimas iš savo valstybės, įstatymų, tų žmonių, kurie eina į darbą, kad tuos įstatymus vykdytų – šiuo atveju, mūsų“, – sako V. Petiukonienė.

  V. Petiukonienės teigimu, ten, kur dabar stovi G. Nausėdos namas, sovietmečiu pastatytas šiltnamis. Šalia išdygusiame 16 kvadratinių metrų ploto šiltnamio priestate gyveno žmonės. Kai atsirado galimybė privatizuoti gyvenamąjį plotą, ten gyvenę žmonės miniatiūrinį namuką privatizavo. Taip priestatas gavo gyvenamojo namo statusą, prie kurio suformuota namų valda.

Taip atsirado nekilnojamojo turto vienetas, istoriškai neturintis nieko bendro su vietove.  Pašnekovės teigimu, nuo seno ten gyvenę žmonės namuką teisėtai pardavė, G. Nausėda jį teisėtai nusipirko.

„Namukas yra kultūros vertybės – Pūčkorių dvaro – teritorijoje šalia patrankų liejyklos. Antra, tai valstybės mastu saugoma teritorija – Pavilnių regioninis parkas. Dėl to galioja bendrieji įstatymai, bendrosios saugomų teritorijų nuostatos – statiniai gali būti statomi tiktai prisilaikant tradicinių architektūros formų, kad būtų išlaikytas kraštovaizdžio savitumas, kuris nuo senų laikų tame regione susiklostęs“, – aiškina V. Petiukonienė. 

Aplinkosaugininkams užkliuvo G. Nausėdos namo forma ir modernumas. „Tokie kubai yra Rytų kraštų, o ne Lietuvos, tradicinė architektūra, be abejo, tai visiškai prieštarauja galiojantiems teisės aktams, nieko bendro neturi su tradicine architektūra. Antra, šalia patrankų liejyklos, šalia dvaro turi būti stilistinis vientisumas – ir šlaitiniai stogai, ir privalomos tradicinės statybinės medžiagos – medis, akmuo, mūras, o turime tai, ką turime“, – dėsto direkcijos vadovė.  Pasak jos, jau pabodo aiškintis visiems žmonėms, kodėl saugomoje teritorijoje taip galėjo atsitikti.

Užklausų dėl G. Nausėdos namo V. Petiukonienė gauna ir elektroniniu paštu, ir per vedamas ekskursijas. „Dėl to ir nutarėme trumpai ir aiškiai – vienu sakiniu – parašyti, kad taip nutiko ne mūsų valia ir ta nėra mūsų pareigų nevykdymo rezultatas, o tokia buvo teismo nutartis“, – kalbėjo V. Petiukonienė. Ji norėjo lentelėje parašyti ir teismų pavadinimus, ir teisėjų pavardes. Tačiau tada tektų veltis į teisminius ginčus.  Aplinkosaugininkai sako, kad nebūtų prieštaravę kitokiam namui – kuris atitiktų saugomose teritorijoje keliamus reikalavimus.  G. Nausėda: gaila, kad žmonės negali pamiršti buvę neteisūs Gitanas Nausėda© DELFI / Kiril Čachovskij „Spaudoje esu skaitęs, kad jie anksčiau grasino tą padaryti, bet į tai didesnio dėmesio nekreipiau. Gaila, kad žmonės vis dar niekaip negali pamiršti, kad buvo neteisūs ir kad teismas tą pripažino. Tuo metu parodžiau gerą valią ir nereikalavau, kad būtų priteista už tuos 2-3 bylinėjimosi metus. Bet atrodo, kad žmonės šito nesupranta“, – apie aplinkosaugininkų iniciatyvą DELFI kalbėjo SEB banko prezidento patarėjas G. Nausėda.  Pasak G. Nausėdos, žmonės galvoja, kad galima daryti ką nori ir kad „viskas biurokrato rankose“. Ekonomistas akcentuoja teisme įrodęs savo tiesą, kad čia nėra „Marcinkonių etnografinis kaimas, kuriame reikia laikytis tam tikrų reikalavimų ir kad čia gali stovėti modernaus pobūdžio statinys“.

 

 

 

Peržiūros: 4972

Komentarai   

+47 # Komentatorius 2018-01-22 23:03
Ir žmogėnas su šitokia morale pretenduoja būti Lietuvos prezidentu... Nonsensas kažkoks...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+35 # matot 2018-01-22 23:04
selas netoleruoja neteisybes,kitoks zmogus -ne prisitaikelis-del trupinio aukso
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+37 # jeronimas 2018-01-23 01:21
Lietuviski teismai dvygubu standartu.Ar sioje situacijoje ne toks atvejis?? Kiek teiseju tiek istatymu,o jei prideti dar teismu dvasias (pagal Kuri) tai ir turime va tokia "teisine praktika" kai turi babkiu daugiau negu proto,laimeti byla bet kokiam teisme vieni juokai.Tiesiog reikia pasirinkti tik gera advokata-kasininka ir visi istatymai esami,buve ar nebuve ,bus tavo naudai. kaip ir siuo atveju.idomiausia,kad net kalbeti bijoma,net lenteleje irasytiteismo ir teisejus.O reiketu ne tik irasyti ,bet ir nuotraukas iskabinti.dar geriau,prideti kainininka,kiek tokios bylos laimejimas kainuoja.Tik nesakykit,kad teismai daro va tokiuos sprendimus veltuj.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+26 # Zenonas Priekuliškis 2018-01-23 07:53
O kaip Skvernelis tapo premjeru ir ko gero taps kandidatu?
Aš apsidraudžiau gyvybės ir sveikatos kaupiamąjį draudimą 10-čiai metų. Mokėjau kaip numatyta sutartyje. Nors brastoje arklių niekas nekeičia, bankas bandė mane priversti pririšti litą prie euro, ir "atrišti" dolerį. Aš to nepadariau, nors įnešiau sumą numatytą sutartyje, vietoje 15 000 LT gavau 10 000 Lt. Bet tai yra politika, o sako bankininkai ne politikai. Bandžiau bylinėtis, tik vėliau sužinojau, kad yra slaptas nurodymas, kad fizinis asmuo negali laimėti prieš banką. Kiek sugaišo laiko apmokami teismai. Tai jokia teisinė valstybė?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+8 # Joooo 2018-01-23 14:09
Juodasis kubas pas jį galvoje užsiveisęs...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+5 # taip 2018-01-23 20:26
Jis pries LRT patikrinimus .....kodel?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # As 2018-02-08 10:23
Nausedos namas buvo renovuotas is seno, senas statinys buvo issaugotas ir paliktas. Senas statinys viduja o stiklas aplink naujas. Tai toks ir skirtumas!
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
0 # Rachel 2018-07-14 12:15
It's hard to find educated people in this particular subject, but
you sound like you know what you're talking about! Thanks

my web blog; jasa seo terbaik: http://ejournal.upi.edu/index.php/WapFi/comment/view/4909/0/1145
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti