Vytauto Bako ir konservatorių kvailumui nėra ribų - siūlo cenzuruoti kiną

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

Vytauto Bako ir konservatorių kvailumui nėra ribų - siūlo cenzuruoti kiną

Seimo narių pranešimas: Seime siūlomos pataisos Kino įstatymui, kuriomis būtų įvedama neapykantos kurstymo sąvoka

2017 m. lapkričio 27 d. pranešimas žiniasklaidai

 

Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos nariai Laurynas Kasčiūnas, Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Paulius Saudargas, Vytautas Kernagis kartu su Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininku Vytautu Baku Seime registravo pasiūlymus Kino įstatymo projektui, kuriomis būtų įvedama neapykantos kurstymo sąvoka.

 

L. Kasčiūno teigimu, įvesti neapykantos kurstymo sąvoką reikia, kadangi šiandien kinu neretai bandoma manipuliuoti mūsų visuomenės emocijomis, palaužti piliečių pasitikėjimą valstybe, juos sukiršinti, skleidžiant melą ir dezinformaciją.

 

Pasak Seimo narių, būtina ne tik įvesti ir apibrėžti neapykantos kurstymo sąvoką Lietuvos Respublikos kino filmo įstatyme, bet ir suteikti indeksavimo komisijai galimybę vertinti filmus pagal neapykantos kurstymo sąvoką apimančius kriterijus ir drausti tokius filmus rodyti Lietuvos Respublikoje.

 

Pasiūlyme neapykantos kurstymo sąvoka apibrėžta taip: „Neapykantos kurstymas – informacijos (idėjų, nuomonių, žinomai neteisingų faktų) skleidimas filmuose, kuria tyčiojamasi, niekinama, skatinama neapykanta, kurstoma diskriminuoti, smurtauti, fiziškai susidoroti su žmonių grupe ar jai priklausančiu asmeniu dėl lyties, seksualinės orientacijos, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimo ar pažiūrų“.

 

PRANEŠIMĄ PASKELBĖ : RŪTA MENSONAITĖ, LIETUVOS RESPUBLIKOS SEIMO KANCELIARIJA

Peržiūros: 2988

Komentarai   

+3 # Kas čia daros,kas 2017-11-27 17:23
čia daros?Grįžtame į "sovietinius"laikus?Kai buvo viena tiesa,viena partija.Tiesa,dabar daug partijų,bet jos skiriasi tik pavadinimu.O Bakas,kuo toliau,tuo man labiau atrodo,kad jam reikia pas gydytojus kreiptis.Lauksim,ką dar "genialaus" sugalvos.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+2 # baikonuras 2017-11-28 10:14
kilkimikosmosa-teisingai autore rase-jie jau kosmose....policininkai nori issiskirti ne tik limuzinais,bet ir kritika nuslopinti
kolkas rusiski,kartais ir vakarietiski filmai apie mentus-rodo kaip reikia dirbti,o musu mentai valdzioj,o farai-patyciu is visuomenes laida-kuria reikia uzdrausti
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti