V.Adamkui ir jo parankiniams gresia kaltinimai karo nusikaltimais

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.50 (8 Votes)

 

Tarptautinė prokurorė nori tyrimo dėl CŽV kalėjimo Lietuvoje

 

 Tarptautinio baudžiamojo teismo (TBT) prokurorė pirmadienį paprašė teisėjų leisti pradėti tyrimą dėl nusikaltimų Afganistano kare, įskaitant galimus įtariamųjų terorizmu kankinimus slaptame sulaikymo centre Lietuvoje.

 

Hagos teismo vyriausiosios prokurorės Fatou Bensouda (Fatu Bensuda) ataskaitoje rašoma, kad kalėjimas Antaviliuose galėjo veikti 2005-2006 metais. „Atrodo, kad („violetiniu“ vadinamas centras) buvo įsikūręs Antaviliuose, Lietuvoje, ir veikė nuo maždaug nuo 2005 metų vasario iki apytikriai 2006-ųjų kovo. Per šį laikotarpį mažiausiai du nukentėjusieji, kaip teigiama, patyrė kankinimų ir žiauraus elgesio veiksmų“, – rašoma prokurorės dokumente. Kreipimesi teigiama, kad nusikaltimai taip pat galėjo būti įvykdyti panašiuose centruose Lenkijoje ir Rumunijoje.

 

Lietuvos generalinė prokuratūra visokiais būdais bando slėpti šiuos nusikaltimus ir nusikaltėlius - ji daug kartų atsisakė pradėti ikiteisminius tyrimus dėl žmonių kankinimo Lietuvoje.

2009 - aisiais parlamentiniam tyrimui dėl spėjamo Centrinės žvalgybos valdybos (CŽV) centro vadovavęs Seimo narys Arvydas Anušauskas sako, kad prokurorės ataskaitoje remiamasi viešai paskelbtais spėjimais, tačiau be JAV bendradarbiavimo išsiaiškinti visą tiesą būtų sudėtinga. „Jos naudojama informacija yra paimta iš viešų šaltinių ir tuose viešuose šaltiniuose nėra taip tiesiai akivaizdžiai su kokiais nors faktais detalėmis teigiama – ten yra spėjimai, kad galėjo galbūt ir būti du žmonės, o galėjo ir nebūti“, - BNS antradienį sakė A. Anušauskas.

Tačiau tai melas - Strasbūro teisme jau baigta nagrinėta vieno žmogaus byla prieš Lietuvą. Šis žmogus buvo kankinamas kalėjime Lietuvoje, tačiau Lietuvos generalinė prokuratūra atsisako jį netgi apklausti.

Lietuva yra Tarptautinio baudžiamojo teismo steigiamosios sutarties Romos statuto dalyvė, todėl turėtų pareigą bendradarbiauti su teismu. JAV teismo veikloje nedalyvauja.

„Pagrindiniai šaltiniai yra ne Lietuvoje, o JAV. JAV nėra konvencijos signatarės, tai sudaro tyrimui rimtų problemų“, - sakė A. Anušauskas.

Jis taip pat atkreipė dėmesį, kad JAV 2003 metais atsisakė šiurkščiausių tardymo metodų, kuriuos žmogaus teisių gynėjai prilygina kankinimui.

Tačiau tai negelbsti Lietuvos pareigūnų, kurie organizavo žmonių kankinimą Lietuvoje - Lietuvos BK už tai numato kalėjimą iki gyvos galvos.

Buvęs VSD šefas Mečys Laurinkus jau klausė tuomečio prezidento Pakso, ar galima Lietuvoje steigti slaptą JAV kalėjimą - dabar apsimeta, kad nieko panašaus nebuvo.

Visa Lietuvos valstybė yrs stručio pozicijoje - akla gynyba ir visko neigimas.

jeigu toliau taip elgsis, Hagus tribunolas lengvai galės apkaltinti Lietuvos generalinę prokuratūrą trukdymu teisingumui - tuomet visi valiai, pašiliai ir kitokios atmatos patys stos prieš teismą už tai, kad slėpė sunkius nusikaltimus. 

 

 

 

https://www.icc-cpi.int/itemsDocuments/Afghanistan/171120-afgh-art_15-app-summ_ENG.pdf

Peržiūros: 4899

Komentarai   

+84 # Pilietė SS 2017-11-21 20:12
Tai būtų laaaabai gerai!
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+81 # Ceslovas 2017-11-21 20:33
Butu labai nuostabu, kad nuteistu valdziagyviu isgamas.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+51 # vladas lukosevicius 2017-11-21 21:28
NACIŲ PAKALIKAS ADAMKUS , tarnaves žydšaudžiui IMPULIAVIČIUI ,,, o Adamkaus tėvas buvo Kauno geležinkelio stoties policijos viršininkas kuris asmeniškai prisidėjo prie žmonių trėmimo dalina sriubą .... ŠLYKŠTYNE , pakomentuok kaip ir kam buvo atidaryta LEO,lt ir gražink žmonėms pavogtus milijonus , nereikės sriubos dalinti .
KAS atšaukė Niurnbergo teismo nuosprendį , dėl nacistų ir jų pakalikų persekiojimo , kodėl šitas nacių pakalikas dar nenuteistas ?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+29 # asdfghjkl 2017-11-21 23:32
wisas lt marionetes prie sienos ir ish kulkoswaidzhio,kad shudai tykshtu..........butu geriausia shwente ir pamoka
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-3 # visiems 2017-11-21 23:49
Neturintiems ko paskaityti ir pavargusiems nuo valdžiagyvių melo:

plus.google.com/104930148289526971655/posts

gražių paveiksliukų galerija:

plus.google.com/u/0/communities/107260533056716270437
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+29 # Atas 2017-11-21 23:49
Kaltinti karo nusikaltimais reikėjo tada, kai buvo jėga grūdamas į prezidentus, o nebe dabar, kai jau beveik lavonas
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+50 # Zenonas Priekuliškis 2017-11-22 08:03
Kaip sakant, laikas pradėti mastyti ir apie mūsų mylinčius vaikus ir anūkus ponią-panelę, kad pasibaigus kadencijai nespėtų pasitepti slydžių. Ar ne genocido vykdymas? Nusivylę žmonės, niekus neradę teisybės, ateina jau badauti prie prezidentūros, (belskis ir bus atidaryta), o ši neva tautos išrinktoji nušluoja žmones su visom palapinėm, nors leidimas akcijai buvo duotas ir galiojantis. Žmonės būkite budrūs. Genocidas tęsiasi.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+26 # jeronimas 2017-11-22 12:51
Pasaulis ir atskiros valstybes,tame tarpe ir Lietuvos kaimynines valstybes,pradejo busti is jevropos letargo.Lietuvai siuo klausimu sunkiausiai,nes nkvedistu -zydu mokykla ilgiems metams su stipria itaka,veikia iki siolei.Kol neprasides valdzios nieksu valymas,neprasides kiekvieno nusikaltelio pries tauta viesinimas ir teismu ,garbingu teismu ne grybauskynes teismu,ivertinimai ,kol nebus visos kruvinu ramku seimininku butybes susodintos i kalejimus,apsivalymas ir genocido nutraukimas pries Lietuva -neimanomas.Antras milikonas deportuojamas lauk is Tevynes,o valdzios nieksai sprendzia klausimus ,kaip sau pasididinti pajamas.Lietuva iki siolei turejo tik arba prezidentines tapkes arba nkvedisto gaisrininko dukteri,kuriu prezidentavimas atnese Lietuvai tik skausma ir kancias.Apie patrijarka nekalbu,nes kaip pats sako apie shuda nera ko ir kalbeti.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+10 # tiesiog 2017-11-23 11:31
pasikviete aljansa kad saugotu LKP istine valdzia nuo tautos-ten vieni kitus apdovanoja uz nuopelnus (kaip Breznevas),o tauta pabego nuo represiju
ar to Lansbergis ir norejo?O Sadunaite dar tebebijo LKP?kuri dabar valdzioj-tikrai jai gal biuvo geriau "broliautis" su KGB?kuri ir padejo isgriuti imperijai
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti