Neįtikėtina - kodėl V.Putinas išgelbėjo Lietuvą ir Dalią Grybauskaitę nuo 555 mln. eurų "Snoro" savininkų ieškinio?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.25 (10 Votes)

Rusijos teismai galutinai atmetė V. Antonovo ieškinį Lietuvai

Šiandien Teisingumo ministerija paskelbė, kad ji gavo Rusijos Maskvos apygardos arbitražinio teismo nutartį, kad atmestas paskutinis Rusijos piliečio Vladimiro Antonovo skundas prieš Lietuvą dėl turtinės žalos atlyginimo. 

V. Antonovas paskutiniame skunde skundė Rusijos teismo sprendimą atsisakyti priimti jo kasacinį skundą, nes buvo praleistas apskundimo terminas. Rusijos arbitražo teismas atsisakė priimti ieškovo kasacinį skundą š. m. birželio 23 d. 

V. Antonovo apeliacinį skundą Rusijos 9-asis arbitražinis teismas atmetė š. m. balandžio 20 d. 

Praėjusių metų spalio 28 d. Maskvos miesto arbitražinis teismas, išnagrinėjęs V. Antonovo ieškinį  prieš Lietuvos Respublikos valstybę, atstovaujamą Teisingumo ministerijos,  dėl turtinės ir neturtinės apie 555 mln. eurų  žalos atlyginimo, šią bylą nutraukė. 

Lietuvos Respublikos teisingumo ministerija šioje byloje pateikė poziciją, kuriame informavo teismą, kad, remiantis  mūsų šalies ir Rusijos Federacijos sutartimi dėl teisinės pagalbos ir teisinių santykių civilinėse, šeimos ir baudžiamosiose bylose, kilęs ginčas nepriklauso šio teismo jurisdikcijai ir spręstinas Lietuvos teismuose. Be to,  Lietuvos Respublika remiasi tarptautinės teisės garantuojamu valstybės imunitetu nuo Rusijos teismų jurisdikcijos (įskaitant imunitetą nuo laikinųjų apsaugos priemonių taikymo, priverstinio sprendimų vykdymo ir kt.).

Tai, kad Rusijos teismas atsisakė net nagrinėti Rusijos piliečio V.Antonovo ieškinį Lietuvai dėl atimto turto, galima vadinti stebuklu.

Kita vertus, Lietuvos vadovai ne kartą buvo pabrėžę, kad Rusijos teismai nėra nepriklausomi, o tiesiogiai vykdo Kremliaus valią.

Todėl klausimas iškyla toks - kodėl V.Putinas nurodė Rusijos teismui gelbėti Lietuvos prezidentę Dalią Grybauskaitę, kuri ir organizavo akciją prieš "Snorą", paskelbusi, kad bankininkai neva organizavo "diversiją" prieš Lietuvą, ir kad "Snoras" buvo blogas vien todėl, kad tai rusiškas bankas?

 

Kita vertus, Lietuvos žiniasklaida jau daugelį metų teigia, kad Rusijoje viską kontroliuoja prezidentas Vladimiras Putinas. Jokių nepriklausomų teismų ten nėra, viska sprendžia prezidentas. Panašiai, kaip ir Lietuvoje.

Tokiu atveju man nesuprantamas Maskvos arbitražo, tiksliau, V.Putino sprendimas nutraukti „Snoro“ akcinininko V.Antonovo bylą prieš Lietuvą. Juk V.Putinui būtų labai naudingas toks sprendimas – Rusijos teismas priteistų iš šiais šaliai itin nedraugiškos Lietuvos pusę milijardų eurų, ir tokiu būdų parodytų, kad Lietuva yra šalis plėšikė, atiminėjanti verslininkų turtą.

Tačiau Maskvos arbitražo teismas priėmė Lietuvai itin palankų sprendimą – tiesiog suabejojo savo kompetencija ir įgaliojimais spręsti kitos šalies kaltės klausimą. 

Dar prieš kelis mėnesius Dalios Grybauskaitės patarėjas Renaldas Vaisbrodas „farsu ir cirku“ apibūdino Donecke vykstantį Ukrainos lakūnės Nadijos Savčenko teismą. 

http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/prezidentes-patarejas-apie-n-savcenko-teismo-procesa-cirkas-ir-farsas.d?id=70762274

„Farsas, nieko daugiau. Visas taip vadinamas teismo procesas yra surežisuotas, N. Savčenko pateikti kaltinimai neatitinka tikrovės, apie tai kalba viešai tiek tarptautiniai stebėtojai, tiek ekspertai. O tai, ką mes matome dabar, yra tam tikras cirkas“, –  Žinių radijui sakė R. Vaisbrodas. Pasak patarėjo, visas parodomasis teismo procesas yra skirtas Rusijos gyventojams: „Tai yra vidaus vartojimo žinutė, kuri siunčiama vidaus vartotojams“. „Teismo procesas vyksta Donecko mieste, simbolizmas didžiulis, ir ši simbolinė žinia rodo, kad visa Rusijos sistema neleidžia kitos nuomonės, Rusijos sistema susidoroja su jos priešininkais, Rusijos sistema ir toliau priešinasi Ukrainos laisvės siekiams, kuriuos šiuo metu N. Savčenko ir simbolizuoja - kaip išrinkta parlamento narė, kaip kariškė“, – kalbėjo patarėjas. 

Jeigu Rusijos, arba V.Putino teismas nuteisė Nadją Savčenko, ir tada tai buvo ne teismas, o farsas, kodėl Lietuvos atžvilgiu tas pats Rusijos teismas priima visiškai skirtingą ir Lietuvai labai naudingą sprendimą?

 

Gal būt, todėl, kad senas KGB-istas V.Putinas gelbėja savo partnerės Dalios Grybauskaitės kailį. Juk jeigu Lietuvai  tektų mokėti daugiau nei pusę milijardo eurų už pasisavintą verslininkų turtą, Seimas būtinai pradėtų tirti šią istoriją, sudarytų kokią nors komisiją, o ten, žiūrėk, ir paaiškės, kad „Snoro“ laikinasis administratorius finansavo Grybauskaitės prezidentinę kampaniją.

Tačiau V.Putinas laiku įsikišo ir neleido įvykti tokiam nemaloniam scenarijui – Rusijos teismas tiesiog atsisakė nagrinėti šią bylą, ir Lietuvą ir Dalią Grybauskaitę paliko ramybėje.

Matyt, tuo, kad Rusijos teismas priims politinį sprendimą, o ne teisinį, nuo pat pradžių suprato ir kitas „Snoro“ akcininkas Raimundas Baranauskas, kuris iš karto pareiškė, kad rengia ieškinį ne Rusijos, tačiau Strasburo žmogaus teisių teismui. Keista, kad to nesuprato V.Antonovas, kuris visą laiką įtikinėjo, kad šioje byloje jokios politikos nėra, o yra tik dviejų ūkio subjektų ginčas.

Buvęs VSD pareigūnas A.Beržinis dar prieš porą sakė manantis, kad V.Putinas neleis skriausti D.Grybauskaitės : „arba dėl "Snoro" - atimtas visas verslas ir turtas. Kas keisčiausia, kad tai daryta su Rusijos pritarimu - "Snoro" banko turtas panaudotas Grybauskaitės rinkimų kampanijai. Yra žmonės, kurie matė dokumentus, patvirtinančius, kad "Snoro" pinigai buvo panaudoti Grybauskaitės rinkimų kampanijai. Jeigu lietuviams dar neatsibodo gyventi tokiame bardake, tai gerai, tegul gyvena, tik neaišku, kaip ilgai“.

Praėję Seimo rinkimai parodė, kad Dalia Grybauskaitė jau yra mušta korta Lietuvos politikoje, ir kad net jos agitavimas balsuoti už konservatorius nepadėjo pastariesiems laimėti rinkimų. Todėl dabar jai reikės bandyti su spec. tarnybų pagalba kontroliuoti naują Seimą ir vyriausybę. Dėl Skvernelio jai nebus problemų – pastarasis yra tiek prisidiribęs, kad nedrįs neklausyti šeimininkės nurodymų. Kitaip gali būti su Karbauskiu ir jo valstiečiais, ypač  jeigu jiems bus pateikti įrodymai apie Grybauskaitės biografiją ir jos įtariamus nusikaltimus.

Kodėl Dalia Grybauskaitė taip elgiasi – kelia chaosą Lietuvos Respublikoje, vis bandydama sužlugdyti rinkėjų valią ir vyriausybės vairą vėl patikėti rinkimus pralaimėjusiam Andriui Kubiliui? Vieni sako, kad “ta sena merga kuoktelėjo”, kiti – kad jai reikia paklusnaus Seimo, tokio kaip buvo pastaruosius keturis metus konservatorių valdomas Seimas, kad galėtų “prasukti” didžiausias milijardines aferas – Visagino AE statybą bei suskystinų dujų terminalą.

Tačiau vienas paaiškinimas dar radikalesnis – toks D.Grybauskaitės elgesio tikslas - toliau destabilizuoti padėtį Lietuvoje, kad galų gale  atsirastų jėga, kuri galėtų tvarkyti reikalus Lietuvoje.

Taip mano vienas iš LL šaltinių, kuris įsitikinęs, kad D.Grybauskaitė yra jau nebe vadinama “mieganti” KGB agentė, bet  V. Putino "įtakos agentė", nes labai gerai įvykdo Putino/FSB paliepimus.

“D.Grybauskaitė buvo "suforminta" KGB  priedangos įmonėje "Rotfront" (jau NKVD laikais įkurta) būsimiems įtakos agentams ypatingiems reikalams suforminti. Po šešių metų visi absolventai įgyja KGB majoro laipsnį.

“Tokių įtakos agentų yra labai daug, pavyzdžiui "Pasaulio Lietuvių Bendruomenėje" visa vadovybė yra paprasčiausiai KGB įtakos agentų taryba, - teigia LL šaltinis, - apie JAV lietuvių veiklą Fermeris nuolat informavo savo KGB viršininkus .... Jiems Grybauskaitė yra šventa, o prezidentas Paksas - velnias. Tai yra viską pasakantis faktas”.

LL turi labai įdomų dokumentą – dar 1975 m. dabartinis Seimo Nacionalinio saugumo komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas savanoriu stojo į KGB kadrinę tarnybą, tačiau į ją nebuvo priimtas tik dėl silpnos sveikatos. “Netinkamas operatyvinei tarnybai”, - taip buvo parašyta medicininės komisijos išvadoje, tačiau įdomiausia yra kas kita – ten pat parašyta, kad “išvadą perduoti KGB kadrų skyriui draugui Grybauskui”.

 

LL kalbinti buvę KGB-istai neprisiminė, kad apie 1975 m. KGB kadrų skyriuje dirbtų koks nors Grybauskas, tuo labiau, kad jo vardas nėra įrašytas. 

“Deja, vardas KGB dokumente neminėtas, tačiau tai yra visiškai normalu KGB dokumentuose, - teigia LL šaltiniai, - KGB agentu vardai niekada nėra paminėti. Tačiau, egzistuoja kita KGB sukurta legenda, pagal kuria minėto Grybausko vardas yra ne Polikarp(as). Iš kurio šaltinio atėjo tokia informacija, yra aišku, nes tiktai KGB žino tikra Grybausko vardą, o tas vardas nebus atskleistas, ypatingai ne prieš prezidentu rinkimu. Normalus pilietis būtinai negali sužinoti Grybausko vardo”.

Tas pats šaltinis mums teigia, kad vadinamąjį Lietuvos politinį elitą sudaro nemažai asmenų, kurių sąsajos su buvusia aukščiausia sovietine nomenklatūra remiasi stipriausiu - kraujo - ryšiu.

Kad pirmojo nepriklausomos Lietuvos generalinio prokuroro Artūro Paulausko tėvas buvo KGB pulkininkas Stasys Paulauskas, jau niekam ne paslaptis. Gana plačiai buvo pasklidusios žinios, kad ir pats A.Paulauskas 1975 metais bandė įstoti į KGB, tačiau nebuvo priimtas tik dėl medicininės komisijos išvadų. 1975 metų lapkričio 24 dienos siuntime medicinos ekspertų komisijai rašoma: „Prašoma apžiūrėti pil. Paulauską Artūrą ir patikrinti sveikatą, patikrinimo tikslas - nustatyti, ar A.Paulauskas tinka darbui KGB organuose.

Komisijos išvadas prašoma pateikti drg. Grybauskui į KGB Lietuvos SSR kadrų skyrių.“ 1975 metų gruodžio 26 dieną karinė gydymo komisija konstatavo, kad jis operatyvinei tarnybai netinkamas.

Buvusio Seimo pirmininko, A.Paulausko biografijoje, kurią galima rasti oficialiuose Seimo puslapiuose internete, nuslėpta, kad A.Paulauskas dirbo LKP CK. Biografijoje, esančioje Generalinėje prokuratūroje, rašoma, kad 1988 metų gegužę A.Paulauskas pradėjo eiti LKP CK administracinių organų instruktoriaus pareigas, o tų pačių metų gruodį jis perėjo į LKP CK valstybinio teisinio skyriaus instruktoriaus pareigas. KGB Lietuvos skyrius atsiskaitydavo LKP CK administracinių organų skyriui”.

Nors A.Paulauskas neigia, kad bendradarbiavo su užsienio valstybių specialiosiomis tarnybomis, tačiau tai gali būti tiesa – juk A.Paulauskas ne bendradarbiavo, bet dribo skyriuje, kuris tam pačiam KGB vadovavo. Todėl į klausimą- ar vadovavo užsienio valstybių specialiosiomis tarnybomis – A.Paulauskas tikriausiai turėtų pasakyti “taip”. Nepaisant to, A.Paulauskas, kaip KGB savanoris, puikiausiai D.Grybauskaitei tiko kaip Lietuvos Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas – tai dar viena daug ką pasakanti aplinkybė.

“A.Paulausko, kaip ir D.Grybauskaitės gyvenimai yra sukurtos legendos, - teigia mūsų šaltiniai, - A.Paulauskas buvo kuriamas kaip neva kovotojas su mafija (Dekanidzės ir Daktaro byla, kuriose A.Paulauskas netingėjo pats sėsti visuose teismo posėdžiuose, palaikydamas kaltinimą “mafijai”), D.Grybauskaitės gyvenimas taip pat buvo legenda – ji neva taip pat visą laiką kovojo su korupcija ir mafija, ir taip pelnė didelį visuomenės palaikymą. 

Tai tipiški KGB metodai – sukuriama legenda, ir vėliau toks legendinis personažas visą gyvenimą tarnauja KGB. Tam, kad atsikratyti tokio įspūdžio, minėtas personažas nuolat turi kritikuoti Rusiją ir kelti jai demagogiškus reikalavimus – taip sustiprinamas įspūdis, kad tai ne KGB “įtakos” agentas”.

Minėtas LL šaltinis įsitikinęs, kad oficialioji D.Grybauskaitės biografija yra KGB sukurta legenda. Žurnalistė Rūta Janutienė, vos tik pradėjo domėtis D.Grybauskaitės biografija ir rado joje daug “juodųjų” skylių, kaip mat neteko darbo televizijoje TV-3, kuri atsisakė jos vienos populiariausių Lietuvoje laidos “Paskutinė instancija”. 

R.Janutienė sakė, kad jeigu nebūtų lindusi prie minėtos temos, galėjo sau ir toliau linksminti žmones TV3, nes jau buvo aiškiai pasakyta, kad nelįstų į politiką. Žurnalistė įsitikinusi, kad reikalai Lietuvoje tampa itin panašūs į Rusiją, kurioje prezidentas V.Putinas televizijai numatęs vietą – linksminti žmonės, tačiau šiukštu nebandyti landžioti į politikų medžioklės plotus.

Todėl tai, kaip buvo susidorota su viena populiariausių laidų (ir tas susidorojimas praėjo labai tyliai, visit ą įvykį pamiršo jau kitą dieną po “Paskutinės instancijos” po eilinio D.Grybauskaitės šou), labai primena KGB ir V.Putino stilių – šantažuojant ir prievartaujant tą pačią neva nepriklausomo kanalo TV3 vadovybę. Pasirodo, kad prezidentūra ir čia sužaidė kaip tikri kgbistai – teigiama, kad TV3 kanalo vadovė buvo iškviesta ant kilimėlio, ir galimai šantažu priversta atleisti Rūtą Janutienę. 

 

 

 

Peržiūros: 7239

Komentarai   

+10 # kodėl Šalomovas 2017-08-22 16:18
turėtų gelbėti pindostano poligoną?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+26 # Visos 2017-08-22 22:50
gūžtos pradedamos sukti Daukanto prerijose..Na o paskui, kaip toj dainoj: ..ir jūs vaikai taip darykit kaip "mamelė" daro. Kas mūsų mamelė, žinom visi..
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+18 # ALGĖ 2017-08-22 22:52
tu geriau papasakokit apie savo angelėlius, kurie šį turtą "saugojo ir tausojo", apie gerbiamus ponus Friklį ir Kuperį, gal jie tau pametės kokį milijardą, kitą?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+20 # Klausimas esminis 2017-08-22 23:09
Tai bankas buvo geras, bet akcininkas rusas? Tai gal nuo to ir pradėkim.....
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+42 # Pranašas 2017-08-22 17:21
Daroma viskas,kad lietuviai imtų nemėgt savo Tėvynės.
KGBistai sėdi valdžioj ir saugos savo paslaptis dar 75 metus(pagol nustips ir dar biškį).
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+28 # Baba 2017-08-22 22:49
Kiek džiaugsmo, kad taip lengvai pavyko sužlugdyti verslą, nusavinti šimtus milijonų ir už tai – jokios atsakomybės.
Negi vėl grįžtame į tuos laikus, iš kurių taip neseniai išėjome?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+18 # ........ 2017-08-22 23:10
Ne bėda, dabar gali kreiptis Europos teismus.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+14 # Vytuks 2017-08-22 22:56
Cituoja Pranašas:
Daroma viskas,kad lietuviai imtų nemėgt savo Tėvynės.
KGBistai sėdi valdžioj ir saugos savo paslaptis dar 75 metus(pagol nustips ir dar biškį).

Kokie dar "Rusijos teismai ", o gal žydomasonų chalujų , kartu su Pupka milijardierium priešaky?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+20 # NE PABAIGA 2017-08-22 22:58
Yra Paryžiaus, Londono, Stokholmo ar Ženevos tarptautiniai arbitražai.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+24 # ne tik Adamkaus 2017-08-22 18:21
laikais, Pasaulio liet. bendruomeneje buvo pilna KGB uzverbuotu nariu. Juk Vilius Kavaliauskas, dirbdamas Pravdos korespondemtu , laiko tusciai neleidoĄ Bet ir dabar ju ten pilna, nes beveil vieni treciabangiai i ja sulindo.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+23 # koks 2017-08-22 22:52
cia vienas -juk kas antras kures sajudi buvo pasiustas iis organu,dabar dauguma ju ir valdo,bet ne trenmtiniai,partizanai ar kokie kolukio melzejos ar tekintojai ir traktorininkai,bet rimti KPSSesnikai, LKPistai,jiems ir sekasi ne blogiau zudyti tauta negu esesnikams
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+19 # Snoro akcininkams 2017-08-22 23:05
"Jei suprantante, jog nesėkmė yra tik apylanka, jūs esate kelyje, vedančiame į sėkmę." /C.T.Boom/
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+22 # jeronimas 2017-08-22 23:48
Sunku susitaikyti,sunku patiketi kas rasoma.Bet ir nera jokio motyvo priestarauti.Svarbiausia,kad naujas isrinktas seimas, nors dabar pradejau jau stipriai abejoti del tu rinkimu,iskart buvo isuktas i melyno chalato padelkas.Net kalbu nebera is Karbauskio kuopos del paviesinimo duju geldos afiorose,nebera net kalbos apie Kubyliaus afioras ivykdytas ,tylima ir apie dokumentuoto istatymo del kgbistu islaptinimo 75 metams -panaikinimo.Aplamai,ka pries rinkimus isipareigojo karbauskininkai, viskas apgaubta uzmarstim ir tyla.Kodel??? Cia bendra veikla is anksto suprogramuota???
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+9 # nenuostabu 2017-08-23 09:56
kad Antonovo likimas kaip Chodarkovskio-is oligarchu neitikusiu KPSS konfiskuojamas turtas
Snoras ir JUkos skiriasi tik sumos
na o va Maximai is tu atimtu pinigu ar MG baltic prides
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+10 # Matau, kad 2017-08-23 11:19
Ne sunaikino Snorą, bet išbuožino jo savininkus, o jų turtą pasisavino.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+17 # J.Radovičius 2017-08-23 12:47
Prieš Grybauskaitę nukreiptomis demagogijomis tik iškraipomas sveikas protas bei teršiami smegenys. Patartina vieną kartą apsispręsti: arba Grybauskaitė yra Landsbergio statytinė, uoli rusofobė ir NATO tarnaitė, remianti Ukrainą ir
skebianti "rusai puola", arba užsilėpusi KGBistė, veikianti prieš Lietuvos nepriklausomybę, dėl to ją Putinas ir išsuko.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+7 # Kuo blogiau 2017-08-23 13:41
Tuo geriau.
Pagal KGB doktriną.
Kaip mokė draugas Čebrikovas.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+7 # Jonas 2017-08-24 13:35
Sukom, sukom ,o vis vien turime stalininę demokratiją , pačią demokratiškiausią pasaulyje!
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti