„Independence“ verslas spekuliuoti „Gazprom“ dujomis

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 3.75 (4 Votes)

„Independence“ verslas – spekuliuoti „Gazprom“ dujomis

„Lietuvos Energija“ bando spekuliuoti suskystintomis dujomis, tačiau priešingai rinkos taisyklėmis, ji parduoda pigiau, nei pati nuperka. Tokio verslo nuostolius padengia visi Lietuvos dujų ir elektros vartotojai. 

Žinoma, kad tokio pseudo verslo buhalterija yra kruopščiai slepiama, visuomenei pateikiami pranešimai apie naujas pergales energetinės nepriklausomybės fronte. Į bet kokius klausimus apie skaičius ir ekonominę logiką „Klaipėdos nafta“ atsako tyla.

Sausio 2 d. SGD terminalą eksploatuojanti bendrovė „Klaipėdos nafta“ pasigyrė, kad Klaipėdoje prasidėjo pirmoji SGD perkrova (cituojame pranešimą spaudai) : 

Šiandien ryte į Klaipėdą įplaukė mažos apimties suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) dujovežis „Coral Energy“ – pirmasis tokio tipo dujovežis, kuriam SGD užpildymo paslaugas suteiks LITGAS, bendradarbiaudama su „Lietuvos dujų tiekimu“ ir „Statoil“. Į „Coral Energy“ iš „Independence“ saugyklos bus perpilta apie 15 tūkst. kubinių metrų SGD (kas atitinka apie 10 mln. kubinių metrų dujinėje formoje), kurios bus gabenamos į vieną iš mažųjų terminalų Baltijos jūroje.

Tiesa šiek tiek kitokia – kadangi „Independence“ atgabentos ir iš Norvegijos bendrovės „Statoil“ nupirktos dujos yra labai brangios (kainuoja apie 576 dolerius už 1 tūkst. kubinių metrų), rusiškos „Gazprom“ dujos parduodamos už fiksuotą 370 dolerių kainą, norvegiškų iš SGD niekas neperka. 

Todėl pasirašyta trišalė sutartis tarp „Litgas“, „Lietuvos dujų tiekimo“ ir „Statoil“.

„Gasprom“  dujų iš vamzdžio perpumpuoti į laivą (pirkėją) neįmanoma, todėl ir buvo sudaryta trišalė sutartis Statoil, LitGas ir Lietuvos dujos, - mano Milda Bartašiūnaitė, - dokumentuose brangios norvegiškos dujos, esančios SGD, virsta pigiomis dujomis, o pigios GASPROM dujos vamzdžiuose (atitinkamas jų kiekis ) virsta brangiomis. Grubiai tariant, Statoil per SGD terminalą prekiauja pigiomis Gasprom dujomis, o mes, vartotojai priverčiami mokėti didelę kainą, kadangi Norvegiškos dujos yra brangios ir mes esame verčiami jas pirkti, kadangi tai yra NEPRIKLAUSOMYBĖS NUO RUSO KAINA“.

 

„Klaipėdos naftos“ pranešimas

Vadinamoji SGD perkrova yra nauja veikla „Lietuvos energijos“ grupei, kuri vystoma bendradarbiaujant su Norvegijos „Statoil“. Tuo pačiu tai nauja veikla ir Lietuvoje, Baltijos šalyse. Klaipėdos SGD terminalas šiuo metu yra vienintelis Baltijos jūroje, galintis perkrauti SGD į mažesnius dujovežius.

 „Sėkmingai išnaudoję šį pranašumą, galime tapti tiek paskatinti mažos apimties SGD perkrovos rinkos plėtrą, tiek tapti šios srities centru Baltijos jūroje. Tai atneš papildomų pajamų šaliai, terminalui, „Lietuvos energijos“ grupei“, – teigė „Lietuvos energijos“ valdybos pirmininkas ir generalinis direktorius dr. Dalius Misiūnas. 

Skaičiuojama, kad kiekvienas toks sandoris atneš apie 130 tūkstančių eurų pajamų terminalui bei uostui. Tuo pačiu mažės ir technologinės terminalo sąnaudos, kurios yra įtraukiamos į SGD terminalo saugumo dedamąją.

„Sveikinu Durnių laivo įgulą su dar vienu pasiekimu!, - tyčiojasi Milda Bartašiūnaitė, - jeigu mūsų žiniasklaida būtų laisva ir nepriklausoma, ji akimirksniu išsiaiškintų schemą, kaip šlykščiai daromas biznis iš vargingiausiai Europoje gyvenančios ir baigiančios išnykti tautos. Nekalbėsiu, apie SGD laivo nuomas, afšorus, išlaikymus, permokėjimus...tūkstantį kartų perkalbėta. Šiandien iškilmingai pranešu, jog dujų vartotojai, gyvenantys Lietuvoje, papildomai primokės privatininkams: UAB "LitGas" ir Statoilui už tai, kad jie prekiaus pigiomis Gasprom dujomis mūsų sąskaita.

Nesupratot?

Statoil atveža mums brangių dujų į SGD terminalą.

Prie terminalo priplaukia dujovežis (pirkėjas) ir jis nusiperka dujų jau pigiau. Tas pigumas atsiranda todėl, kad Lietuva perka pigias dujas iš Gasprom. Gasprom dujų iš vamzdžio perpumpuoti į laivą (pirkėją) neįmanoma, todėl ir buvo sudaryta trišalė sutartis Statoil, LitGas ir Lietuvos dujos. 

Dokumentuose brangios dujos, esančios SGD, virsta pigiomis dujomis, o pigios GASPROM dujos vamzdžiuose (atitinkamas jų kiekis ) virsta brangiomis.

Grubiai tariant, Statoil per SGD terminalą prekiauja pigiomis Gasprom dujomis, o mes, vartotojai priverčiami mokėti didelę kainą, kadangi Norvegiškos dujos yra brangios ir mes esame verčiami jas pirkti, kadangi tai yra NEPRIKLAUSOMYBĖS NUO RUSO KAINA.

Pagavot kampą?

 

Peržiūros: 2269

Komentarai   

-3 # ups 2017-01-06 14:23
neaišku, kiek kainuotų gazprom dujos, jei nebūtų terminalo, beje tas galioja ir Latvijai bei Estijai - jie irgi grasina gaspromui mūsu terminalu. Vienintelė blogybė, jog terminalas nebuvo įrengiamas kartu su kaimynas, - jie nieko neinvestavo, o naudojasi SDG kaip derybų kozeriu su gasprom...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # naudingas idiote, 2017-01-08 22:08
visos tos maklės, pradedant nuo,-"neprileisim Ivano prie vamzdžio" ir baigiant, salyginai, inde-pinda yra tik dujų kainų kėlimui. O galvoti, kad kažkokie politiniai gnomai kovoja prieš dujininkus už runkelio interesus - naivumo viršūnė. Atidžiau sek gnomų veiksmus ir suprasi, kad jė ausys kyšo ir iš gazprom'o kišenės.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # keidanskas 2017-01-09 16:17
Kas yra tas Indepizdencas?Paprastai kalbant-rezervuaras ant vandens.Jam tas skystas dujas atveža kiti mažesni,tai jam belieka ,brangiai saugomam ,plūduriuot prie kranto ir triūba transliuot dujinį pavidalą įgavusį gazą.Negalvokit,kad tas rusiškas gazas būtų atpigęs,veigu ne tas pizdencas.Bet kad kainavo prūdus pinigo ,tai kainavo.Vamzdynai dar ruskių laikais sudėti buvo,ale nebuvo ko jais transliuoti.Dabar jau yra iš ko tas transliacijas imti.Bet atminkim,kad amžinątilsis Lubys būtų pastatęs Jonavai priklausantį padoraus tūrio terminalą savo Achemos ir Lietuvos reikmėms be jokių dabar susidariusių eksploatacinių problemų.Koks velnias kūsė rūpintis dar ir braliukais su estais?O tie ėmė ir nusispjovė ant to pizdenco ir paliko jungą vežt vienus.Rusai juk tik per mūsų teismus ir tą plūduriojantį rezervuarą atpigino gazą ir jiems.Taip išeina,kad darydami kitiems gera,pašikome saviems vartotojams.Na ,bet lietuviai kantrūs,išveš,nes sprandai jau 25metus pavalkų trinami...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+1 # suprantama 2017-01-09 18:51
Latviai su estais nesivėlė į šitą eferą. Bet jei jie turi galimybę pasinaudoti susidariusia situacija savo reikmėms pagerinti, ką jie neturi teisės? Ar tam, kad ja pasinaudotų privalo apiplėšinėti savo piliečius?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti