LR vyriausybė nesako tiesos - persirgti korona virusu turės visi

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 4.84 (16 Votes)

Savo sukauptomis žiniomis gydytojas M. Gudelis pasidalino asmeninėje „Facebook“ paskyroje.

 

Sveiki, mano FB draugai. Daug nieko nekomentuosiu susidariusios situacijos, nes daliai žmonių visiškai dzin- jie skaito save sveikais, dalis ypatingai supanikavę: ypač tėvai pergyvena dėl vaikų arba vaikai dėl savo vyresnių tėvų, o dalis yra labai pikti, pikdžiugiški, kad kažkas per durną galvą pateko į saviizoliaciją nors bet kas gali patekti bet kurios keliones metu į pavojingą situaciją, kad stoja buožių verslai, pamatę žmogų su kauke nepriima į taxi ir varo iš autobuso. Tik dabar, kai medikai vos ne plikomis rankomis stoja į kovą už jūsų sveikatą, prabilta apie kažkokią pagalbą jų šeimoms, atsirado didesnė pagarba jų specialybei. Siunčiu labai paprastą ir kartu labai protingą ir labai paprastai išaiškintą mūsų daktaro iš Ispanijos video komentarą apie šią ligą ir jos realias grėsmes. Būkite sveikite, pergyvensim šią situaciją!

Опубликовано Darius Rauba Понедельник, 16 марта 2020 г.

„Matau, kad trūksta informacijos, arba ja yra spekuliuojama. Informacija, kuria pasidalinsiu yra mokslinės ir praktinės žinios, kuriomis pasidalino mano kolegos Ispanijoje.

Pirmiausia, kodėl šis virusas toks pavojingas. Viruso pavojingumą nusprendžia trys faktoriai – užkrečiamumo vektorius, sergamumas ir mirtingumas.

Šio viruso vektorius yra tarp 1,5 ir 2,5. Tai yra praktiškai tris kartus didesnis negu gripo. Blogiausia, kad šis virusas mūsų kūne gali būti dvi savaites ir nesukelti jokių simptomų ir problemų, o užkrėtinėti aplinką ir kitus žmones.

Maždaug 2-3 mėnesių laikotarpyje mes visi persirgsime šiuo virusu. Paprastas pavyzdys, kas nutiks – jeigu susirgs 1000 žmonių, tai praktiškai 900 iš jų neturės jokių simptomų. Nė karščiavimo, nė galvos skausmo ar kosulio. Į šią grupę maždaug patenka jauni žmonės, anksčiau neturėję jokių problemų, ir vaikai.

REKLAMA
O kas nutiks su likusiu 100 žmonių? 80 iš jų turės gripo požymius. Tai yra karščiavimas, galvos, raumenų skausmas. Tai gali tęstis 2-3 savaites ir jie pasveiks.

Likusiems 20 žmonių tikriausiai prireiks ligoninės pagalbos. 15 iš jų bus paguldyti dėl plaučių uždegimo komplikacijų, kur prireiks gydymo su antiobitikais, kortizonu, deguonimi, bronchodilatatoriais.

O likusiems 5 prireiks intensyvios terapijos skyriaus pagalbos, kur trys iš jų tikriausiai numirs, o du likę ateityje gali turėti sunkių plaučių fibrozės komplikacijų ir jiems gali prireikti net plaučių transplantacijos“, – sako M. Gudelis.

Viruso protrūkiui stabdyti daugelis valstybių, tarp jų ir Lietuva, pradėjo arba pradeda taikyti karantiną.

Paliekamos dirbti tik maisto prekių parduotuvės, vaistinės, degalinės, veterinarijos, skatinama žmones likti namie.

M. Gudelis, pasitelkdamas Ispanijos pavyzdį, aiškiai pasakė, kodėl gyvybiškai svarbu laikytis nurodymų ir būti karantine.

„Kam reikalingas karantinas? Lyginant su gripu, didžioji dalis populiacijos, ypatingai vyresni žmonės, yra paskiepyti. Šis gripas sukelia negalavimus 5-6 mėn. tarpe. Koronavirusas yra lyg banga – per 2-3 mėnesius užkrečia visus. Kas tada nutinka su ligoninėmis?


Aš neturiu duomenų apie Lietuvos ligonines, bet galiu papasakoti, kas ir kaip vyksta Ispanijoje. Čia gyvena maždaug apie 40 mln. žmonių.

Reiškia, kad apie 4 mln. turės simptomatinę šio gripo formą. 3,2 mln. persirgs ir pasveiks namuose, o 600 tūkst. bus gydomi ligoninėje dėl plaučių uždegimo komplikacijos, o 200 tūkst. bus paguldyti į intensyvios terapijos skyrių.

Ispanijoje yra apie 200 tūkst. vietų ligoninėse ir 3,8 tūkst. vietų intensyvios terapijos skyriuose. Todėl tikroji problema yra ne pats virusas, o jo epidemiologinės savybės. Tai gali sukelti sveikatos apsaugos sistemos griūtį.


Tai, kas nutiko Italijoje, kur bent šiuo metu yra pritaikomos karo ligoninės taisyklės. Kai atsilaisvina viena vieta ligoninėje, jos laukia net 7 žmonės. Todėl gydytojas turi pasirinkti, kurį iš jų guldyti į ligoninę ir išgelbėti. Šeši likusieji važiuoja namo, kur jiems pasakoma, kad atvyks gydytojas, bus atsiųsta deguonies, bet dažniausiai nei gydytojas atvyksta, nei deguonis.

Šiais atvejais dažniausiai pasirenkami sveiki, anksčiau nesirgę žmonės. Mes šios griūties (Ispanijoje) laukiame balandžio pradžioje, kai susidursime su realiomis problemomis“, – į ateitį žvelgė jis.


Nuo ko priklauso komplikacijos, su kuriomis susiduria sergantys?

„Pirmiausiai, nuo viruso kiekio, kuris patenka į organizmą ir kiekvieno žmogaus genetinių savybių. Čia nieko negalime padaryti. Kodėl turime sėdėti namie? Pirmiausiai, kad kai užsikrėsime virusu, jo kiekis mūsų kūne būtų kuo mažesnis ir taip galėtume jį persirgti asimptomatine arba paprasta gripo forma, kad nereikėtų kreiptis pagalbos į ligoninę. Tokiu būdu mūsų gydytojai galės priimti visus sunkius ligonius ir suteikti tinkamą pagalbą.

Nepanikuokime, būkime ramiai namuose, nevažinėkime viešuoju transportu, traukiniais, neskraidykime, neikime į susirinkimus, kur daug žmonių. Tiesiog, būkime atsakingi“, – perspėja jis.

 

Peržiūros: 2932

Komentarai   

+25 # Seimas 2020-03-16 19:07
Kiek Seime išdvės? :o
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+10 # manyciau 2020-03-17 10:16
visi?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+11 # jeronimas 2020-03-16 19:44
Perskaiciau apie amerikos fasisto trumpo elgesi.isivaizduokite,kad tokia vokieciu biomed labaratorija "Cure Vac" ,isikurusi Tubingene,ir turinti filiala amerikoje pirmi istyre corona 19 virusa ir emesi skubiu paiesku virusui sutramdyti.O toks pasaulinio masto amerikonu fasistas pasikviecia direktoriu sios labarat. Danieli Menichella,ir pasiulo stulbinancia kelesdesimt milijardu suma,kad laabaratorijos institutas viska parduotu amerikai??? Svarbiausia,kad tik amerika gales naudotis medikamentais,tyrymo isvadomis ir gydymo metodais??? Kalbama,kad trumpas atstovauja pasaulio zydu kontingenta???
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+20 # jeronimas 2020-03-16 19:54
tesiu.Kai kolegos tame biotechinstitute suzinojo,kokiais klausimais i baltuju rumu irstva buvo pakviestas Danielis,pasiurpo.Ir ta pacia diena,Danielis buvo atleistas is vadovo pareigu ir paskirtas vokietis pagal pavarde Ingmaras Hoerris.Prie sio extra sprendimo prisidejo vokitka merkeliene.manau ttai per 10 meti pirmas protingas sprendimas sios asabos.Nors,kiek naudos tures mano Tevyne-Lietuva is to shachmatu perstatymo labai abejoju.Va del tokiu sprendimu ,del tokio zydu poelgio,Lietuvos medicina atsilieka pasaulyje gal geru desimtmeciu???Todel jeigu ir pavyks greitu laiku sukurti priesnuodzius siai caronuotai hvarabai,juk tiketis Lietuvoje galesime tuomet,kai (pagal Ozelyte) Lietuvoje nebebus lietuviu gyventoju???ir cia isimtys bus aisku visokie andriukaiciai,juknevicienes tapkiniai ir pan,kuriems atsirado ir atsiras visko,ko net vaikams gydyti valstybe neatranda pinigu.?
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+15 # jeronimas 2020-03-16 19:56
tesiu.Idomiausia ,kad po tokios paviesintos informacijos pasaulinej ziniasklaidoj ,neatsirado ne vieno Lietuviskos valdzios niekso komentaro?? ir dar baisiau,kad net ne vienas zurnalistas per tiek rengtu spaudos komferenciju neisdriso apie toki amerikonisko fasisto elgesi paklausti???
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
-11 # Zenonas 2020-03-16 23:12
Visiškas Jerioma...
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+4 # aga 2020-03-17 10:09
jeigu zinai daugiau tai klok,jei nezinai tylek ir krapstyk nosi
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+28 # Gyvsidabris teisme 2020-03-16 20:43
Teisėjai sėdi priperstuose kabinetuose teisia Lietuvos Respublikos Vardu pasislėpę :o ČIa jiems ne gyvsidabris Ukmergės teisme. Dabar gali ir girti šlaistytis po teismus - karantinas :-|
Nepadės ir Prezidento dekretas nuo viruso, gal gaus atpildą ;-)
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+4 # S 2020-03-17 02:32
https://youtu.be/mQTygJQTZyI. Labai idomu !!!
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+6 # S 2020-03-17 02:43
Aciu ...!!!!!
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+11 # Asitis Zabarauskas 2020-03-17 08:48
Reikia pagraužti Vėliavos kotą, galima su trispalviu gandonu ;-) prezidentūroje bent padeda
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+22 # Jonas 2020-03-17 09:09
Visos pasaulio bėdos per tą prakeiktą GLOBALIZMĄ... Visi susirgusieji grįžo iš užsienio. Lietuviai, paleisti nuo grandinės, kaip patrakę puolė valkatauti po visą pasaulį, rinkti ir tempti namo viso pasaulio išmatas: ŽIV, Ebolos virusą, COVID-19... Nereikia masiškai bastytis po visą pasaulį, ir nesusirgsit.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+4 # grazina 2020-03-17 10:53
Ar vyriausybe turi zinoti tai,ka zino\ar tik mano\ daktaras.adaug speliojimu,o vyriausybe daro,ka daro ir kitos salys.Ar dabar reikia viska mesti ir leisti ar specialiai apkresti zmones.Faktas-TAIP GREICIAU ''APVALYTUME''SALI NUO ZMONIU ''PERTEKLIAUS.
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+12 # S 2020-03-17 13:10
Aciu, didelis Aciu !!! Daktarui M.Gudeliui ! Daug Jam Pacoam sveikatos gydant ir dar ilgu, graziu ir laimingu metu... labai stipri ir konkreti informacija, kad taip visi DIRBTU !
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+7 # leonora 2020-03-20 10:27
rupinasi tik tais kurie pabego is lietuvos,o kurie liko,pensininkai,invalidai, jaunos mamos su mazais vaikais,nusispjauti,grizta uzsidirbe pinigeliu,kelia balius,laksto po akropolius, kavines ir t. t,jiems tas karantinas nieko n nera nei dez,skyscio,nei kaukiu,nei pirs,o kipaleido gandus musu vadovai,kad is tai tokia ir verygos konferencijamirs senesnio amziaus,ereiskia,jie siuolaikiniais vadina save,
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+3 # leonora 2020-03-20 10:30
neimanoma parasyti komentaro,didziulis trugdymas,
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti
+2 # Va teip 2020-03-25 19:28
Ten kur kalba Skvernelis, teisybės nėra, ten tik jos 40%
Atsakyti | Atsakyti su citata | Cituoti

Komentuoti


Apsaugos kodas
Atnaujinti