skip to Main Content
SGD1

„Independence“ projektas – nesibaigiančios aferos (rusiškos dujos parduodamos kaip amerikoniškos arba norvegiškos)

SGD1

„Independence“ projektas, jau tapęs legenda net tokioje mafijos valdomoje šalyje, kaip Lietuva, įgauna vis naujų ir labiau komiškų bruožų.

Vakar paskelbta, kad bendrovė „Lietuvos dujų tiekimas“, priklausanti valstybės valdomai „Lietuvos energijos“ energetikos įmonių grupei, pasirašė sutartį su JAV „Cheniere Marketing International“ ir įsigijo suskystintųjų gamtinių dujų (SGD) krovinį.

Tiesa, už kokią kainą pirktos dujos, ‚Lietuvos Energija“ apdairiai nepraneša – tai paslaptis.

Tačiau iki šiol „Independence“  terminalui pagal sutartį SG dujas teikė Norvegijos bendrovė „Statoil“. Norvegai perka rusiškas SG dujas iš Ust-Lugos suskystintų dujų terminalo Petergurgo srityje, ir jas parduoda Lietuvai jau dvigubai brangiau.

Kodėl? Todėl, kad Lietuva idiotų šalis, kurią valdo karinė chunta su nelaiminga moteriške priešakyje, kurios hobis – važinėti  ant svetimų tankų ir bučiuotis su svetimais vaikais.

Kodėl lietuviai tokie debilai, kad leidžia visokioms grybauskaitėms ir kubiliams viduryje dienos kraustyti jų kišenes per šilumos kainas, ir negali tiesiai pirkti iš rusų?

Negali, nes Rusija yra teroristų šalis. Norvegai ir amerikonai gali, o lietuviams iždidumas neleidžia.

Jau anksčiau „Litgas“ paskelbė, kad neva perka SG dujas iš kitos JAV firmos— Koch Supply & Trading. Tačiau šis sandėris baigėsi skandalu, tačiau Lietuvoje apie tai niekas nepaskelbė – visa žiniasklaida yra cenzūruojama.

Tada Koch Supply & Trading nusipirko SG dujas iš „Statoil“, uždėjo savo „dedamąją“ ir pardavė ‚Litgas“ kaip amerikoniškas dujas. Nors iš tikrųjų tai buvo tos pačios labiausiai nekenčiamos rusiškos dujos.

Lietuva iki šiol įtikinėja, kad pirko dujas iš JAV, nors jos atplaukė iš Rusijos. Tačiau kadangi visas Seimas yra prisėdęs debilų, kurie negalvoja savo galva, o spaudo mygtukus, kaip liepiami, Lietuva ir lieka bananų respublika, kurią apgaudinėja visokie ofšorai. O visas aferas apmoka runkeliai.

 

Nors „Independence“ tikslas buvo sumažinti gamtinių dujų kainas, dėl šio projekto jos išaugo mažiausiai pusantro karto, nei reikėjo mokėti „Gazprom“ pačiu dujų brangymečiu.

Nors dujų kainos Lietuvoje slepiamos, tačiau rusai jų neslepia, todėl galima paskaičiuoti, kiek runkleiai sumoka už šias aferas

Norvegiškų dujų kaina sudaro 328,9-365,5 dolerius už 1000 kubinių metrų dujų. Tačiau pridėtinės išlaidos SGD terminalui prideda dar 145 dolerius 1000 kub/m. dujų (į ją įeina terminalo nuomos kaina ir įrangos amortizacija). Plius už suskystinimą-išskystinimą dar 60 dolerių už 1000 kub/m. Na ir pelnas nors koks turi būti, nors pats mažiausias, nors 5 doleriai už 1000 kub/m. Štai ir gaunasi 539-576 doleriai.

Dar žiemą„Gazprom“ tiekė dujas po 370 dolerių, bet tai jau galutinė kaina. Štai taip ir gaunasi maždaug 1,5 karto kainos skirtumas lyginant norvegiškas dujas su rusiškomis. 

 

 

Facebook komentarai
Back To Top
});}(jQuery));