Įkliuvo teisėjo Algimanto Valantino bendražygė prokurorė, terorizavusi žmogų – sukurpusi 30 tomų politinę bylą

Braceviciene

Braceviciene

 

Įkliuvo teisėjo Algimanto Valantino bendražygė prokurorė, terorizavusi žmogų – sukurpusi 30 tomų politinę bylą

 

Ugnė Kryžiutė

 

Paskelbęs karą „teisinės sistemos“ mafijai, žmogaus teisių aktyvistas Zigmantas Šegžda laimėjo dar vieną mūšį. Kartu su juo pergalę švenčia ir generalinis prokuroras Evaldas Pašilis. Pastarasis kuo toliau,  tuo labiau įsitikina, kokį „palikimą“ gavo iš eksgeneralinių prokurorų Artūro Paulausko, Algimanto Valantino ir  Dariaus Valio. Perėmęs Lietuvos Respublikos prokuratūros vairą į savo rankas  Evaldas Pašilis, siekdamas suvaldyti pakrikusią prokurorų armiją,  pradėjo prokuratūros reformą. Ir tikrai. Mano žiniomis, bent jau Vilniaus apygardoje didžiausią destrukciją sukėlę  prokurorai buvo nukenksminti, pašalinti iš vadovų pareigų. Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras Ramutis Jancevičius katapultavosi į „MG Baltic“ koncerną.

 

Braceviciene

Naujiena yra ta, kad teisėjo Algimanto Valantino bendražygė prokurorė Vida Bracevičienė  įkliuvo į savo paspęstus spąstus.  Pastaroji giriasi iškėlusi Zigmantui Šegždai 30 tomų baudžiamųjų bylų. Tačiau besigirdama prokurorė gerokai perlenkė lazdą.  Jai buvo mesti itin gerai pagrįsti įtarimai dėl suklastojimo dokumento, esančio aktyvistui iškeltoje politinėje byloje. Vida Bracevičienė paskelbė sau galutinį nuosprendį, kai 2018-10-03 d. Vilniaus regiono apylinkės teismo (pirmininkė Jolanta Bagdonienė) posėdžio metu viešai apšmeižė žmogaus teisių aktyvistą teigdama, kad neva 2015 metais jis  siūlęs jai kyšį. Įžvelgdamas nusikalstamos veikos požymius už prokurorės V.Bracevičienės padarytą melagingą prierašą teisiniame dokumente ir šmeižimą aktyvistas perdavė prokurorę generaliniam prokurorui E.Pašiliui.

 

Iš štai atskriejo gera žinia. Generalinės prokuratūros 2018-11-26 d. rašte „Dėl Jūsų pareiškimų“ Nr.17.2-5941  skirtame Zigmantui Šegždai vidaus tyrimų  skyriaus prokurorė Loreta Pikelienė informavo: „ Prokurorės V.Bracevičienės veiksmuose įžvelgtini Prokurorų etikos kodekso pažeidimo požymiai, todėl Jūsų  pareiškimai generalinio prokuroro E.Pašilio 2018-11-26 sprendimu perduoti nagrinėti Prokurorų etikos komisijai.“ Tai reiškia, kad už Prokurorų etikos kodekso pažeidimus, kuriais diskredituojamas prokuratūros autoritetas ir visuomenės pasitikėjimas prokuratūra, V.Bracevičienei realiai gresia atleidimas iš tarnybos. Beje, generalinės prokuratūros 2018-11-26 d. rašte yra informacija apie tai, kokiais būdais rerorizuoja aktyvistą Ukmergės prokuroras Liudas Žuklys ir žmonių teisėjas Rinaldas Adamonis.

 

Dabar aktyvistas Z.Šegžda reziumuoja: „Turiu pagrindo manyti, kad V.Bracevičienė iškėlė man politinę baudžiamąją bylą siekdama nubausti už viešai išsakytą nuomonę apie tai, kad Viešųjų pirkimų tarnybos direktorė Sigita Jurgelevičienė galbūt netinkamai atliko pareigas. Pastarasis generalinio prokuroro sprendimas leidžia manyti, kad ir visa likusi bylos medžiaga yra suklastota remiantis vien tik V.Bracevičienės ir S.Jurgelevičienės deklaratyviais samprotavimais, bet ne faktine medžiaga. Tačiau byloje faktinės medžiagos apskritai nėra. Tai patvirtina generalinėje prokuratūroje užfiksuotas, manyčiau, vaikiškai įžūlus prokuratūros veteranės V.Bracevičienės elgesys. Žinant, kad V.Bracevičienės sukurtas aštuonių tomų „šedevras“ (byla)  2016 metais buvo perduotas nagrinėti Ukmergės rajono apylinkės teismo teisėjui Rinaldui Adamoniui,  Ramučio Jancevičiaus senam prieteliui, ir žinant, kad teisėjo tėvas Ignas Adamonis paskelbus Nepriklausomybę apie 2 metus vadovavo Ukmergės KGB skyriui, šiandien susidėlioja aiškus vaizdelis kas tokie, kam ir už ką daro paslaugėles.“

 

Norėčiau priminti, kad prokurorė  V.Bracevičienė 2014-2015 metais terorizavo aktyvistą Z.Šegždą dar ir nepagrįstai reikalaudama suimti jį trijų mėnesių terminui bei agresyviai prašydama teismų, kad šie atiduotų aktyvistą išmėsinėjimui  Utenos valstybinėje psichiatrinėje  ligoninėje-kalėjime.

 

Minėtose teroro akcijose itin uoliai ir aktyviai sudalyvavo ir tuometinis Vilniaus apygardos teismo teisėjas Algimantas Valantinas,  2014-ųjų gruodžio 23-ąją V.Bracevičienei reikalaujant priėmęs teismo nutartį (beje, kraštutinai vulgaraus turinio), kuria atsisakė panaikinti Vilniaus rajono apylinkės teismo civilinių bylų (!) teisėjos Renatos Volodko surašytą 2014-12-03 teismo nutartį skirti aktyvistui 14 dienų  suėmimo terminą. Kiek man žinoma, ši skandalinga teisėjo Algimanto Valantino surašyta nutartis buvo įteikta daugumai Seimo narių bei nepriklausomos žiniasklaidos atstovams. Taip buvo nugesintas magnatui Mockui tarnaujančios  žiniasklaidos charizmatiškomis gaidomis piešiamas Lietuvos apeliacinio teismo pirmininko Algimanto Valantino įvaizdis.

 

Autorės manymu, užuot trypčiojęs vietoje,  Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkas Rimvydas Norkus sekdamas generalinio prokuroro pavyzdžiu dabar galėtų pratęsti „teisinės sistemos“ valymą – perduoti Teisėjų etikos ir drausmės komisijai teisėją R.Adamonį už pažeidimus, padarytus  nagrinėjant Z.Šegždai iškeltą politinę bylą, dėl kurios į E.Pašilio nemalonę pakliuvo minėta prokurorė.

 
 Gen prok Braceviienei Prokuroru etikos komisija 2018 11 26 page 001
 
Gen prok Braceviienei Prokuroru etikos komisija 2018 11 26 page 002
 
Facebook komentarai
});}(jQuery));