G.Nausėdos „gerovės valstybėje“ – rekordinis skurdas ES

skurdas

skurdas

https://www.delfi.lt/verslas/verslas/darbuotojams-is-treciuju-saliu-ivedamos-kvotos-ispejama-del-gresmiu-dalis-imoniu-gali-neisgyventi.d?id=85838503

Šitos kvotos įvedinėjamos jau ne vienerius metus, o landų vistiek visuomet randama. Todėl šie pakeitimai realybėje absoliučiai nieko nekeičia.

Dirbau sektoriuje kur trūko darbuotojų bei buvo vežama darbo jėga iš užsienio. Realybė atrodo šitaip. Beveik 3 metus iš eilės nebuvo realiai keliamos algos nors įmonės pajamos didėjo milijonais kasmet. Vėliau dar užkrovė dvigubą darbo krūvį, kai kam dar trigubą. Kai darbuotojai išsilakstė bei neatsirado norinčių dirbti alinantį krūvį už rekordiškai žemas algas, tuomet masiškai pradėjo vežti darbuotojus iš užsienio.

Įmonė aiškino, kad nėra darbuotojų. Dalis šių „nėra darbuotojų“ movė į užsienį arba tapo nuolatiniais Užimtumo tarnybos klientais. Bedarbių šiuo metu apie 200,000, bet taip pat mums peršama, kad trūksta darbuotojų.

Nuolatiniai Užimtumo tarnybos „nariai“ yra piliečiai perpratę šio šou totalizatoriaus gudrybes, kad kazino visuomet laimi bei visiems laikams išsiintegravo iš darbo rinkos.

Kiek man kartų kartojo bei kartoja – eik į Užimtumo tarnybą, eik į Užimtumo tarnybą.

Lietuvos verslas jau tapo įjunkęs į socialinį dempingą, Lietuvos darbuotojai yra dažnai nereikalingi. Mano pusbrolis dirba statybos įmonėje, jo komentaras „jei esi Lietuvis (Lietuvos pilietis), tavęs į darbą net nepriims“.

Užsienio darbuotojai prisakyti neskleisti savo algų dydžio, nes oficialiai teigiama, kad jų algos nėra mažesnės nei Lietuvos piliečių.

Iš žurnalistinio tyriamojo pasaulio eina info apie solidžius „atkatus“ aukštame lygyje už esamos padeties būvimą.

Yra didelis skirtumas kai trūksta darbuotojų bei kai „trūksta“: darbuotojų.

Kai įmonė, kuri kelia algas pagal metinį šalies vidurkį į metus susiduria su darbuotoju trūkumu (šios dažniausiai nesusiduria), tuomet galima svarstyti apie laikiną darbo jėgos importą.

Šiuo metu šalyje yra įsigalėjęs lobizmas, naujoji oligarcija, ko pasekoje vykdomas socialinis dempingas apeliuojant į dirbtinai bei piktybiškai kuriamas dirbtinas sąlygas įgalinančias socialinį dempingą.

Šis reiškinys skatina emigraciją, nes kerta per algų augimą, ko pasekoje šalyje mažesnės pensijos, o jos pasekoje trukdo mažinti skurdo lygį šalyje, kuris rekordinis ES.

Bet įmonių pajamos kyla aukštyn.

Pagarbiai

Vaidotas

Facebook komentarai
});}(jQuery));