„Ignitis“ (valstybė) privalomai išperka akcijas po 0,88 eurų, parduoda po 22,33 eurų

ignitis

ignitis

„Ignitis“ (valstybė) privalomai išperka akcijas po 0,88 eurų, parduoda po 22,33 eurų

„Tai, ką vykdo įmonė „Ignitis group“, yra kaip sovietų darytas genocidas, kai buvo nusavintas mano šeimos turtas, – mano kaunietis Vytautas Vaitaitis, – mat valstybės valdoma „Ignitis group“ savo akcijas privalomai superka po 0,88 euro, o parduoda už 22,33 eurų“.

Valstybė atsiskaitė su V.Vaitaičiu „Iginis group“ akcijomis už visuomenės reikmėm paimtą žemę 2010 metais. 30 procentų „Ignitis grupė“ (Visa Lietuvos Energetinė sistema jau parduota).

„Ignitis grupei” paskelbus „Energijos skirstymo operatoriaus” (ESO) vardinių akcijų išpirkimą, ne vienas iš smulkiųjų akcininkų liko šokiruotas, nes tai primena vagystę vidury dienos”.

Kaip rašė ‚Kauno diena“, tokių smulkiųjų akcininkų ESO turi virš 5 tūkst. Pagal Vertybinių popierių įstatymą, net jei smulkieji nesutinka parduoti akcijų, jos būtų nusavintos.

Vytautas Petras Vaitaitis pernai rugpjūčio pradžioje pateikė ieškinį Vilniaus apygardos teismui dėl teisingos akcijų kainos nustatymo.

Apie tai, kad „Ignitis grupė” privalomai superka ESO akcijas, V.P.Vaitaitis sužinojo 2020 m. gegužę. Pranešime buvo nurodyta, kad už vieną vardinę akciją jam bus sumokėta 0,88 euro.

„Pranešime taip pat buvo nurodyta, jei aš atsisakysiu parduoti akcijas iki numatytos datos, „Ignitis grupė” atliks mokėjimus į mano depozitinę sąskaitą ir kreipsis į teismą reikalaudama įpareigoti tvarkytojus vertybinių popierių sąskaitose padaryti įrašus apie neparduotų akcijų teisės perėjimą”, – pasakojo V.P.Vaitaitis.

Jam 2002 m. buvo atkurta nuosavybė į beveik 3 ha žemės Alytuje, kuri 1949 m. buvo nusavinta. Žemė buvo padalyta paveldėtojams ir V.P.Vaitaičiui atiteko beveik 1 ha. Už tą 1 ha valstybė atsiskaitė vertybiniais popieriais. Taip V.P.Vaitaitis tapo „Vakarų skirstomųjų tinklų” 36 akcijų valdytoju.

„To vieno hektaro žemės Alytuje vertė yra 54 kartus didesnė už mano turimų ESO akcijų. Tačiau net ne tai svarbiausia. „Ignitis grupė” yra valstybės valdoma įmonė. Tai reiškia, kad prieš 20 metų valstybė panašiai atsiskaitė su manim už močiutės nusavintą žemę akcijomis, o šiandien valstybė „Ignitis grupės” vardu iš manęs tas akcijas pasiims pusvelčiui”, – stebėjosi V.P.Vaitaitis.

Padavęs ieškinį, jis labai nustebo, kad byloje ESO pateikė užslaptintą priedą Nr. 1.

„Susipažinti su bylos medžiaga, ypač su užslaptintu priedu Nr.1, dėl šiuo metu galiojančių Valstybės įstatymų neturiu galimybės, – pasakojo kaunietis, – atsiliepimą teismui parašiau pats. Ieškovas nežino kaip aš įsigijau valstybei nuosavybės teise priklausančius vertybinius popierius (akcijas). Bandau paaiškinti:

Vykdant genocidą (priedas Nr.2) informacinis šaltinis – 5 klasės istorijos vadovėlis. Mano giminės nariai, Irutė Tuminauskaitė gimusi 1931 m. ir Marcelė Tuminauskienė gimusi 1890 m. Lietuvos valstybės tarnautojų ir jų bendradarbių buvo išvežti į Sibirą (priedas Nr.3) nusavinant privalomai visą turtą, kurį įsigijo valstybė, represinių struktūrų valstybės tarnautojai. Pirmumo teisę suteikdami lojaliems. Viskas vykdoma, galbūt, pasirašant bendradarbiavimo sutartis pvz. slapta Ribentropo Molotovo sutartį, o Valstybė – bendradarbiavo su KGB, kariuomene, milicija ir t.t.

1991 m. pagal Nepriklausomos Lietuvos Valstybės įstatymus mano mama su seserimis ir broliu parašė pareiškimus susigrąžinti valstybės nusavintus 3 ha žemės. Buvo įrašyti pirmumo – tremtinių eilę 4-7 numeriu.

Valstybės turto fondas, valstybės vardu 2004 m. liepos 15 dieną išpirko žemę ir atsiskaitė Valstybei priklausančiais vertybiniais popieriais (akcijos) AB „Vakarų skirstomieji tinklai“ 36 vnt. akcijų. 2020 06 01 gavau pranešimą apie AB ESO akcijų privalomą išpirkimą.

Ieškovas atsiliepime civilinėje byloje Nr.2-3737-232/2020 pastoviai kartoja, kad sąžiningai elgiasi akcininkų atžvilgiu, teiginys „sąžiningai“ prieštarauja faktams.

AB ESO, Ignitis gamyba, Ignitis grupė ir kt. Lietuvos energetinės sistemos įmonės turi vieną savininką Lietuvos finansų ministeriją, vadovas ministras atstovauja valstybei ir vykdo veiklą valstybės vardu. AB Ignitis grupė įsigijo akcijas ir AB ESO būdama Valstybė buvo pati pirkėjas, ir pati pardavėjas. Valstybė pardavė – Valstybė pirko.

Akcijų kainą tikrino Lietuvos bankas (Valstybė), tvirtino Lietuvos banko priežiūros tarnyba. Valstybė tikrino – Valstybė tvirtino.        Akcijų pirkėjas – AB Ignitis grupė ir akcijų pardavėjas AB ESO susiję (asocijuoti juridiniai asmenys), AB ESO valdo Ignitis grupė.

Akcijos privalomai superkamos nuvertėjusiais pinigais. AB Ignitis grupė teigdami, kad privalomai išpirkę akcijas taps vieninteliu akcininku neatitinka tikrovės, nes jau supirktas akcijas pardavinėja biržoje. Vėl kurdami smulkius akcininkus, tačiau pirkti akcijas teikia pirmenybę Ignitis grupės vadovams, tarnautojams bei lojaliems akcininkams.

Vienos iš savininkės (Valstybės) AB Ignitis grupės pasirašytos bendradarbiavimo (pagalbos, kooperacijos, paramos) sutartys su FNTT, STT, Policijos departamentu faktiškai yra psichologinis spaudimas nusavinant mano turtą (akcijos), gal būt primena Lietuvos tautos genocido metu nusavinamą turtą.

Kadangi mano nuosavybė akcijos gali būti paimamos tik tenkinti visuomenės interesą. O šioje byloje visuomenę sudaro savininkės įmonių vadovai, esami ir buvusieji lojalūs akcininkai, esami ir buvusieji šių įmonių darbuotojai, o taip pat turtingoji visuomenės dalis turintys atliekamų nuvertėjusių pinigų.

 

LL informacija

Facebook komentarai
});}(jQuery));