Ievos Strazdauskaitės įtariami žudikai neigia savo kaltę (papildyta GP komentaru)

Audiievos

Audiievos

Ievos Strazdauskaitės įtariami žudikai neigia savo kaltę

Policijai svyla užpakalis – niekas nebetiki jos legenda apie tai, kad nužudytos Ievos Strazdauskaitės Audi buvo pagrobta neva „inscenizuotos“ avarijos metu

 

Nors Policijos departamento Komunikacijos skyriaus vadovas Ramūnas Matonis prie pora dienų sakė, kad tik „Laisvas laikraštis“ nebetiki policijos legenda apie tai, kad Ieva Strazdauskaitė neva buvo pagrobta ir nužudyta, siekiant pavogti jos vairuotą Audi, akivaizdu, kad šis policijos melas jau demaskuotas.

Portalas 15min.lt šiandien rašo : „Policija iki šiol vengia detalizuoti, kaip ir kada tie apgadinimai buvo padaryti. Kol nėra teikiama detalesnė informacija, daugeliui atrodo visiškai nesuprantama, kaip įmanoma greitkelyje piktavališkai sustabdyti kitą automobilį, nesukeliant didžiulės avarijos, paliekant, galima sakyti, tik kosmetinius apgadinimus“.

Audiievos

Štai tai atrodo Ievos Strazdauskaitės automobilis po susidūrimo greitkelyje

 

maske

O štai taip atrodo „Laisvo laikraščio“ redaktoriaus A.Drižiaus automobilis po kitos inscenizuotos avarijos, taip pat greitkelyje dar 2013 m. vasarą

 

Iš šio 15min.lt portalo gali padaryti dar vieną išvadą – kad įtariamieji neigia savo kaltę. Mat iki šiol tiek policija, tiek ir įtariamuosius leidęs suimti Vilniaus miesto apylinkės teismas visaip slepia ne tik įtariamųjų asmenybes, tačiau ir bet kokias bylos aplinkybes. Vieną iš įtariamųjų maksimaliam terminui leidusi suimti šio teismo teisėja Butrimaitė LL atsisakė pasakyti, ar įtariamieji neigia savo kaltę. „Aš atlikau tik vieną procesinį veiksmą ir daugiau nieko nekomentuosiu“, – sakė civilines bylas nagrinėjanti teisėja Butrimaitė, kuri kažkodėl priėmė sprendimą žudynių byloje.

Tai, kad įtariamieji neigia savo kaltę, galima suprasti iš to paties 15min.lt teksto – „Atliekami ir mikrodalelių, ir biologiniai, ir autotechniniai tyrimai, šioms užduotims reikia nemažai laiko“, – trečiadienį 15min sakė Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento prokuroras Artūras Urbelis. 

Plungiškės Ievos Strazdauskaitės pagrobimą, jos vairuoto automobilio atėmimą ir merginos nužudymą tiriantiems teisėsaugininkams ši transporto priemonė yra vienas svarbiausių įkalčių. I.Strazdauskaitės automobilį ekspertai tirs dar bent kelis mėnesius Darius Mataitis Tikimasi, kad iš „Audi A7“ gauta objektyvi medžiaga padės surinkti vėliau teisme esminę reikšmę turėsiančią informaciją, kuri leis atsakyti į svarbius klausimus: kas ir kaip sustabdė merginą greitkelyje, kokiu būdu brangi mašina buvo užvaldyta, kas po apiplėšimo sėdo prie „Audi“ vairo ir važiavo iki miško (kur galiausiai automobilis buvo rastas)?

 

Jeigu prokuratūra pripažįsta iki šiol nežinanti nei kas ir kaip sustabdė Ievos Audi, tai kodėl policijos generalinis komisaras Pernavas jau visiems paskelbė, kad Audi buvo pagrobta „inscenizuotos“ avarijos metu, o merginą užmušė „degradai“ čigonai ?

 

http://www.15min.lt/naujiena/aktualu/nusikaltimaiirnelaimes/policija-nesiruosia-grazinti-i-strazdauskaites-automobilio-ekspertai-tirs-audi-dar-3-4-menesius-59-772532

LL išsiųsti klausmai Generalinei prokuratūrai:

ar įtariamieji Strazdauskaitė nužudymu pripažino savo kaltę?

ar įtariamųjų prisipažinimas buvo gautas juos kankinant, kaip visada?
 

Martinonienė Elena

08:26 (prieš 59 minutes)
cleardot
 
cleardot
cleardot
skirta man
cleardot
 
 
 
 
 

Laba diena, 

 

informacija apie ikiteisminio tyrimo veiksmų rezultatus neskelbtina. 

Klausimo pobūdžio teiginys „ar prisipažinimas buvo gautas juos kankinant, kaip visada?“ yra nekorektiškas.

Elena Martinonienė 
Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros 
Komunikacijos skyriaus vedėja 

Rinktinės g. 5A, 01515 Vilnius
Tel. (8 5) 2 500 906
Vid. tel. 80 906
Mob. 8 618 84 379
El. paštas Elena.Martinoniene@prokuraturos.lt

 
 
 
„Labai gali būti, kad prokuratūra, turėdama įtariamųjų prisipažinimą, nusikaltimo įrodymų net nebūna surinkusi, – LL sakė teisininkė Daiva Guobienė, – o jeigu įtariamieji teisme pakeičia parodymus, tada tenka pripažinti ir įtariamųjų išteisinimą. tai gal būt, jie dabar bando apsidrausti, ir surinkti visus kitus įrodymus. Nes vien prisipažinimo tokiose bylose teisme gali ir neužtekti.
Kaip būna tokiose bylose – jeigu įtariamuosius policija mušė kiaurą naktį, jie bet ką galėjo prisipažinti, o teisme viską paneigs?
– Tai taip. Galima būtų daug pasakyti, jeigu būtų galima sužinoti, kokie sužalojimai padaryti aukai. Nes dabar sklando visokie gandai, kad neva aukai ne tik buvo dantys išmušti, tačiau ir kūnas vos ne pusiau perkirstas su tuo kastuvu. Mano šaltiniai taip pat patvirtino, kad aukai buvo išmušti dantys, kas atrodo visiška nesąmonė – kam, grobiant automobilį, merginai dantis išmušinėti? Tačiau jeigu dar paaiškėtų, kad po mirties dar ir kūnas buvo sudarkytas, tai man apskritai atrodo kaip kokia nesąmonė
Bet kodėl generalinis Pernavas jau paskelbė, kad tai padarė čigonai?
– Aš neįsivaizduoju, kodėl jis pateikė tokią klaidingą informaciją ir taip sukiršino visuomenę – sukėlė masinę neapykantą čigonams. Todėl reikia klausti, ar policijos vadovai neveikė nusikalstamai, taip klaidindami ir sukiršindami visuomenę. Mes didžioji visuomenės dalis labai nusiteikusi prieš čigonus – net pati policija įspėjo dėl rasinės nesantaikos kurstymo?
Tačiau pats Pernavas pasakė, kad tie žudikai yra degradai, ir kad juos reikia naikinti?
– Jis taip pasakė? negirdėjau, tačiau jeigu taip pasakė, tai Lietuvos Respublika jau pralaimėjo šią bylą Europos Žmogaus teisių teisme, kuris yra išaiškinęs, kad bet kokie aukštų pareigūnų vieši pasisakymai dėl galimos kaltės daro bet kuriuos teismo nuosprendžius niekiniais. Kaip kažkada Artūras Paulauskas pasisakė dėl Henriko Daktaro kaltės, dar teismui nepriėmus sprendimo.
Tačiau jeigu tie čiogoniukai sako, kad jie nieko nepadarė, tai kaip policija rado kūną?
– Yra įvairių techninių priemonių, gal net su sraigtasparnio pagalba. Tačiau jie policija pati rado kūną,o čigoniuką vežė prie tos duobės, tai apskritai tai jau yra bylos falsifikavimas. Tai yra dar baisiau.
 
 
Facebook komentarai
});}(jQuery));