Ievos Strazdauskaitė pagrobimas ir nužudymas identiškas Gedimino Kiesaus pagrobimui ir nužudymui, abu nusikaltimus pridengia net tas pats prokuroras A. Urbelis

Kiesus
Ievos Strazdauskaitė pagrobimas ir nužudymas identiškas Gedimino Kiesaus pagrobimui ir nužudymui, abu nusikaltimus pridengia net tas pats prokuroras Urbelis
Kriminalinės policijos biuras visai pasimetęs, kai buvo pagautas meluojantis, kad Ievos Strazdauskaitės automobilis Audi buvo ją pagrobusių žudikų tikslas. Primename, kad merginos Audi buvo numestas miške, o auką išsivežė užpuolikai, ilgai kankino ir labai žiauriai nužudė. KPB vadovas Kiškis tada pareiškė, kad mergina buvo pagrobta ir nužudyta, siekiant atimti iš jos minėtą Audi, tačiau tą versiją iš karto sugriovė teisininkė Daiva Guobienė, interviu LL pareiškusi, kad niekas negrobia mašinos tam, kad paskui ją numestų miške. Tuo labiau, kad susidorojimas su I.Strazdauskaite buvo panašūs į egzekuciją, o ne į paprastą liudininkės atsikratymą.
LL šaltiniai atkreipia dėmesį, kad analogišku kaip I.Strazdauskaitės būdu buvo pagrobtas ir buvęs „Mažeikių naftos“ vadovas Gedeminas Kiesus, jo sūnus ir vairuotojas. Policininkai sustabdė jo „Mercedes Benz“ Ukmergės autostradoje, aukas pagrobė, kažkur išsivežė, ilgai kankino, ir po to nužudė.
Policija nuėjo lengviausiu keliu – apkaltino G.Kiesaus nužudymu „tulpinių“ gaują ir Algimantą Vertelką. Neva šie pagrobė K.Kiesų, norėdami jį apiplėšti.
Tačiau plėšikai, neva pavogę keliasdešimt tūkstančių litų iš G.Kiesaus banko sąskaitos, jo naujutėlį visureigį „Mercedes Benz“ pastatė automobilių stovėjimo aikštelėje Vilniuje, kruopščiai nuvalę visus pirštų antspaudus. Jeigu „tulpiniai“ norėjo Kiesus apiplėšti, kodėl nepavogė jo prabangaus visureigio, o paliko jį stovėti Vilniuje.
Kiesaus prabangus visureigis buvo paliktas Vilniuje, Ievos Strazdauskaitės Audi – miške. Aišku, kad plėšikams nerūpėjo automobiliai
Akivaizdu, kad plėšikų tikslas buvo ne Kiesaus pinigai, o pats Kiesus.
Dar 2000 m. liepos 6 d. dingo „Mažeikių naftos“ vadovas Gedeminas Kiesus, jo sūnus Valdas ir vairuotojas Alfonas Galminas.
Tokie pseudorašytojai, kaip Dailius Dargis, savo knygoje yra smulkiai aprašęs, tai, ką jam papasakojo policijos komisarai.
Klausimų, kodėl „tulpinių“ gaują pagal visiškai slaptą „policijos darbo planą“ buvo apginklavusi, ir susitikimams su „tulpiniais“ buvo įsteigusi net konspiracinį butą, tokiems propagandistams, kaip D.Dargis, nekyla.
Policijos komisarai D.Dargio lūpomis pasakoja, kad Kiesų žudikai laukė greitkelyje, sustabdė vilkėdami pareigūnų uniformas „2000 metų liepos 6-ąją trijų mažeikiškių – buvusio „Mažeikių naftos“ vadovo G. Kiesaus, jo sūnaus Valdo bei vairuotojo A. Galmino – pagrobimas, vėliau tapęs kraupiomis žmogžudystėmis, buvo lemiamas postūmis demaskuojant ryškiausius Panevėžio gangsterius. Tą dieną iš mokslų Londone į gimtuosius Mažeikius turėjo grįžti G. Kiesaus sūnus Valdas. Jį Tarptautiniame Vilniaus oro uoste turėjo pasitikti tėvas su vairuotoju A. Galminu. Į oro uostą G. Kiesus atvyko visureigiu „Mercedes-Benz“. 20 valandą Mažeikių naftininkas jau buvo oro uoste. Lėktuvas iš Londono nusileido kelios minutės po aštuntos vakaro. Iš oro uosto Kiesų automobilis pasuko Mažeikių link. Paskutinį kartą juos gyvus matė parduotuvės „Maxima“, esančios Vilniaus Ukmergės plente, darbuotojai – ten Kiesai buvo užsukę nusipirkti maisto produktų. Po to jų automobilis išvažiavo į Vilniaus–Panevėžio greitkelį, kur jų jau laukė žudikai. Kiesų bei A. Galmino pagrobime ir nužudyme dalyvavo devyni Panevėžio Tulpinių gaujos nariai: A. Vertelka, V. Baltušis, A. Andrušaitis, R. Čeponis, Dainius Skačkauskas, Giedrius Liubartas, Egidijus Bučys, Aleksandras Lebedevas ir Ramūnas Narbutas. Iš pirmo žvilgsnio devyni žmonės, įtraukti į trijų asmenų pagrobimą, – labai daug, tačiau iniciatoriai buvo viską apskaičiavę“, – rašo D. Dargis.
Žinoma, rašytojas nekelia klausimų, kodėl plėšikai pavogė tik keliasdešimt tūkstančių litų iš Kiesaus sąskaitos, tačiau nepaėmė jo prabangaus mercedeso – jį išvežti per kiauras Lietuvos sienas tais laikais buvo vienas juokas.
Kodėl abu nusikaltimus – tiek I.Strazdauskaitės pagrobimą, tiek Kiesų bylą – tyrė ir „nutyrė“ tas pats „legendinis“ prokuroras A.Urbelis, kuris sugebėjo net apsiverkti prieš TV kameras, teatrališkai sielodamasis dėl jaunos merginos mirties?
Plačiau apie tai – Laisvame laikraštyje..