Į žemės ūkio ministrus siūlomas buvęs Dalios Grybauskaitės patarėjas Giedrius Surplys, VRM viceministras

Į žemės ūkio ministrus siūlomas buvęs Dalios Grybauskaitės patarėjas Giedrius Surplys, VRM viceministras

Kristina Sulikienė

Giedrius Surplys, dalyvaudamas Seimo rinkimuose Naujosios Vilnios rinkiminėje apygardoje, debatų metu prisipažino dirbęs Dalios Grybauskaitės patarėju 0,25 etato, jo darbas buvo rašyti jai kalbas.

Šiuo metu šis už rinkiminio sąrašo brūkšnio pirmas likęs „valstietis“ dirba Vidaus reikalų miniterijoje viceministru, ir štampuoja „atkuriamas pilietybes“, ilgais tūkstantiniais sąrašais.

Jeigu „valstiečiai žalieji“ siūlys šį Dalios Grybauskaitės patarėją į ministruis, labai didelis klausimas, ar tikrai jie su ja nori pyktis, ir ar rimtas „tulpių laiškų“ skandalas? Viena vertus „jai gresia apkalta“, kita vertus – jos patarėjas siūlomas ministru…

Be to, Giedrius Surplys turi abejotinų nacionalinio ir tarptautinio saugumo klausimu ryšių: geriausias studijų draugas buvo čečėnas Maratas, kurio dėl kažko yra ieškojusi VSD antiteroristinė valdyba ir Vilniaus policijos ypatingasis skyrius.

Gal „grybauskaitinei“ linijai „rusai puola“ Giedrius Surplys,  proamerikietiškų, antirusiškų, prodžihadinių čečėnų draugas, yra labai tinkamas, tik klausimas, ar debatuose beveik flirtavęs su konservatore Monika Navickiene kandidatas tikrai yra toks tinkamas pačių valstiečių – žaliųjų pasirinktai politikos krypčiai, kuri veda į grįžimą nuosaikesnėn pozicijon Rusijos atžvilgiu ne tik ekonomikos, bet ir gynybos srityje.

Be to, Giedrius Surplys kilęs iš Plungės gydytojo šeimos, apie žemės ūkį gaudosi nebent iš enciklopedijų, ir bendro išsilavinimo. Nuo 18 metų gyvena Vilniuje. Baigė politikos ir diplomatijos mokslus, nei vieną dieną nesiskirdamas su nuo kažko į Lietuvą pabėgusiu čečėnu Maratu.

 

 

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));