Į savo KGB-istų sąrašą V.Tomkus įtraukė ir KGB aukas, ir visus jam neparankius žmones

Tomkaus

Tomkaus

Į savo KGB-istų sąrašą V.Tomkus įtraukė ir KGB aukas, ir visus jam neparankius žmones

Aurimas Drižius

 

Garsiajame „Respublikos” leidėjo Vito Tomkaus saraše atsidūriau ir aš , „Laisvo laikraščio” leidėjas Aurimas Drižius.

Tiesa, ne tarp KGB-istų, tačiau tarp tų, kuriuos V.Tomkus įvardina kaip „Sorošo sąrašinius”. Ką tai reiškia, negaliu suprasti, tačiau manau, kad V.Tomkus turi asmeninių priežasčių man keršyti.

Tomkaus

Dar jaunystėje pora metų dirbau „Respublikoje”, po to pradėjau leisti „Laisvą laikraštį”, kuris labai greitai užkariavo skaitytojų pasitikėjimą, ir pralenkė „Respublika” savo tiražu.  Tada sulaukiau V.Tomkaus skambučio, jis kvietėsi užeiti. Nuėjau pas savo busvusį bosą, ir jis man išdėstė savo planą – neseniai pradėjo eiti „Vakaro žinios”, jos populiarėjo, o aš V.Tomkaus sumanymu turėjau pradėti leisti dar vieną bulvarinį leidinį, turėjau būti jo redaktorius, o V.Tomkus būtų jo savininkas. Tiesa, jis siūlėsi, kad galėčiau būti partneris, ir turėti nežymią dalį minėto leiidnio akcijų, tačiau šeimininkas vis tiek būtų jis. 

Paklausiau, o kaip tada bus su „Laisvu laikraščiu”, kurio redaktorius buvau, į ką Tomkus atsakė, kad jis galės būti leidžiamas atskirai. Pasakiau, kad pagalvosiu, o po kelių dienų atsisakiau šio viliojančio „Respublikos” leidėjo pasiūlymo. Supratau, kad tokiu žingsniu V.Tomkus tenori atsikratyti savo konkurento, ir taip uždaryti „Laisvą laikraštį”, kuriam atsiradus nublanko ir jo „Respublika”. 

Matyt, kad būtent todėl atsoradau ir tarp „Sorošo sąrašinių”, nors iš tikrųjų Tomkus skelbia KGB istų sąrašą, ir visiems žmonėms susidaro įspūdis, kad ir aš esu įsislaptinęs KGB-istas. 

Tokiais pigiais triukais V.Tomkui kažin ar pavyks atgaivinti miršančią „Respubliką”. Aš jos vuis tiek nepirksiu, nes man ji neįdomi.

Jokių ryšių nei su KGB, nei su Sorošo fondu neturėjau, ir kodėl turėčiau teisintis, kad nesu kupranugaris?

Kai Tomkus sudarė KGB -istų sąrašą, į kurį įtraukė ir savo konkurentus, kuriuos jam nepavyko uždayti, labai smarkiai ėmiau abejoti ir V.Tomkaus sukurta legenda apie tai, kad vieną „Respubliką” leidėjų Vitą Lingį nušovė mafija už jo principingus rašinius. Juk negalėjo vienas „Respublikos” leidėjų matuotis „Panteros” kostiumus, o kitas – rašyti apie ją demaskuojančius rašinius.

Apie V.Tomkaus machinacijas tema pratęsia ir kita žurnalistė Ligita Juknevičiūtė:

„Nors šios dienos Respublika skelbia, kad Tomkus KGB sąrašus supainiojo (suprask, su plakė į vieną krūvą?) su Sorošo sąrašais, aš nesu turėjusi reikalų nei su KGB, nei su VSD, nei su Sorošo fondais. Dėl to tas protų drumstimas atrodo nebeskaniai, suprask, krūva mano draugų ir kursiokų yra tiesiog atsitiktinai sutapusios pavardės?? Be ryšio. Ai, tiesa, esu dirbusi Respublikoje, gal ją rėmė Sorošo fondas??? Ir lrytą, ir kitus leidinius, kurių daugybė žurnalistų šios dienos sąraše KGB – Sorošo sąraše. Oi, Tomkau Tomkau… Beje, radusi savo pavardę, pajutau idiotišką pasididžiavimą, kaip Benderis, kuris pakliuvo į laikraštį, kai jį partrenkė gatvėje arklys)))))) P. S. Eureka!!!!!! Dar kartą perskaičiau šį straipsnį ir Tomkaus atsakymą Anušauskui. Manau, tas KGB sąrašas ne sąrašas, kuriame Tomkus suplaka visus – ir KGB bendradarbiavimo asus, ir aukas, ir niekuo dėtus žmones, yra priemonė atimti galimybę šantažuoti visus mus, Lietuvos žmones iš tų, kas neva valdo tuos sąrašus . Tie valdantieji , anot Tomkaus, yra konservatoriai. Jeigu aš teisingai suprantu Tomkaus kilnią misiją, sakau jam ačiū. Žmonės atsirinks, nes kitos išeities nėra. Juk jau buvo apjuodinti AA Banionis, Sladkevičius, Sondeckis. Tą juodinimą inicijavo Anušauskas. Sąrašą galima buvo tęsti, bet Tomkus sumaišė kortas. visas 

. Tą juodinimą inicijavo Anušauskas. Sąrašą galima buvo tęsti, bet Tomkus sumaišė visas 

Facebook komentarai
});}(jQuery));