Gydytojas Vytautas Abraitis: „Kolegos, negi jūs nematote, į kokį š… pateko Lietuva ir žmonija?“

vytautas abraitis1

vytautas abraitis1

Biomedicinos mokslų daktaras, gydytojas akušeris-ginekologas, LSMU dėstytojas Vytautas Abraitis įrašė savo monologą socialiniuose tinkluose, kur visą žiniasklaidą įvardijo kaip parsidavusią.

„Skirsiu pasisakymui 10 minučių kovidine tematika. Šį pasisakymą išprovokavo šiandieninis 15min.lt straipsnis.
Birželio 28 d. išėjo puikus British Medical Journal (BMG) straipsnis. Aš dabar kalbėsiu lietuviškai. Šiame straipsnyje kalbama apie hospitalizacijos ir mirčių padidėjimą tarp vakcinuotų suaugusių žmonių. Priminsiu, kad BMG yra vienas medicinos mokslo publikacijų lyderių, turintis aukščiausią citavimo indeksą ir Top 3 poziciją jau daugybę dešimtmečių kartu su Lancet, England Journal ir pan. Ir tas straipsnis turėjo pagal savo vertę pralėkti per visas medijas šokiruojančių naujienų formatu. Nes jo turinys – be galo svarbus. Jo esmė, kad omicrono (covid-19 atmaina) atveju suaugusiems žmonėms vakcinacija yra neefektyvi. Išanalizuota 22 mln sirgimų atvejų. Ar dažnai tenka skaityti tokius rimtus straipsnius? Tai nėra kažkoks vieno ar tik kelių atvejų tyrimas. Tai nėra kažkoks matematinis modeliavimas, kaip būtų, jeigu būtų. Tai buvusių įvykių labai kokybiškai analizė. Labai trumpai lakoniškai, be galo aiškiais argumentais, statistiškai apdirbtas ir didžiuliu patikimumu besiskiriantis straipsnis.
Jo pirmoji išvada, kad omicron atveju vakcinacija – neefektyvi. Aš dabar klausiu savo draugų, pažįstamų, ką dar aukščiausio citavimo indekso žurnalas, sakydamas, kad omicron atveju vakcinacija yra neefektyvi, ką dar jis norėjo pasakyti?
Aš jau nekalbu apie tai, kad vakcinacija turi neigiamą efektą. Jau neprašau jūsų interpretuoti šios žinios žinant, kad mūsų šio rudens ir žiemos štamas bus omicron. Kokią vertę tuomet turi tos kalbos apie tai, ką vakcinuoti, kas kiek laiko vakcinuoti, kaip vakcinuoti? Ką reiškia visos tos kalbos, kai jau yra įrodyta, kad vakcinacija yra neefektyvi?
Vyriausybės mūsų negina nuo vakcinų biznierių arba nuo keistų žmonių, norinčių sukontroliuoti pasaulį. Kai kurios šalys gina, mūsų – negina. Mes neturim savo BMG. Neturime savo „New England“, neturime Lancet. Ir labai svarbu tokiu atveju yra medicinos mokslo laikysena, akademinė bendruomenė, įvairios struktūros ir tarybos, neformalūs profesorių klubai. Ar ne laikas būtų pradėti diskutuoti apie šią problemą? Kiekvienas žmogus, kuris gynė disertaciją, pasivaikščiojo po Senato posėdžius, ir tikrai žino, kad ne visi posėdžiai yra tokios strategiškai politinės reikšmės. Ar nebūtų galima kelti šitą klausimą dėl to, kad jis – pirmos svarbos? Negi jūs nematote, į kokį š… pateko pasaulis ir Lietuva?
Tikras mokslas yra nustumtas į šalį. Mūsų medijos yra parsidavę. Šis jų tylėjimas rodo, kad jos parsidavę tam, kam reikia. Jos yra propagandos įrankis – visos mūsų televizijos, centriniai interneto portalai. Dėl to vientintelė informacijos sklaida lieka socialiniai tinklai.
Mano bendradarbių, žmonų iš universitetų, dėstytojų ir mokslininkų intelektualinis potencialas, lyginant su LRT, delfi.lt panikos kėlėjų saujele -10, 20 (yra tarp jų gydytojų, žurnalistų ir tokių etatinių fekalijų pilnėjų) – tai kaip dramblio prieš blusą (girdėjote tokią metaforą), tik ta blusa parsidavusi kam reikia, turi finansinį stogą, galbūt valdžios stogą. Bet kokį stogą beturėtų, blusa niekuo kitu nevirsta, apart blusos. Negi mes dar bijome pasakyti savo nuomonę? Negi mes dar kažko nesuprantame?
Mieli mano bendradarbiai, daugelis iš mūsų jau nervus palikę nelengvuose naktiniuose budėjimuose, ilgose operacijose, įveikę onkologines ligas, turime ne tik vaikų, bet ir anūkų, mūsų ne tik biologinė saulelė, bet ir profesinė jau vakarop. Negi mes vis dar bijome? Tai kada nebijoti? Kiniečių išmintis: „Priejus gyvenimo galą, sunkiausia sau pripažinti, kad nebuvai savimi, nes gyvenai baimėje“.
Mes turim vieną gyvenimą ir gyvename kažkieno kito, nes bijome? Konkursėlio, pareigyčių, vardelio, pikto viršininko žvilgsnio. Kiek galima bijoti? Negi neužgauna ambicijos jūsų savivertės? Ateis kažkoks blusijos atstovas ir pasakys: Nagi, dabar profesoriai, docentai, lektoriai pirmyn – skarmalą ant veido ir nešiokit. Ir vėl mes dėliosimės, trauksime iš kišenės, juokinsime žmones. Aš galiu įdėti tyrimą, nuorodą šalia BMJ apie metanalizę 150 tyrimų (ne atvejų!), įrodančių kaukių neefektyvumą. Ir toliau versite dėvėti tas kaukes? Kantriai dėvėsite patys, dėl kažkokio blusos pasisakymo? Arba va ateis kitas valdininkėlis, prisidengęs ta blusa ir pasakys: Profesoriai, docentai, lektoriai pirmyn tyčiotis iš savo studentų, kad ir tąja nuotolinio mokymo forma. Ir vėl sėsit prie Zoom’o ir ištįsusiu veidu dėstysit medicinos tiesas apie Hantingtono chorėją ir užglomerolinį mezangiumą miegančiam, valgančiam ar Tinderį varinėjančiam studentui? Egziuperi citata: „Neįmanoma priversti žmogaus tikėti, mylėti ir gerbti. Mus arba gerbia, arba negerbia.“
Ir kai mes važiuosime pasišildyti į Kėdainius arba atsivėsinti Karmėlavą, kai jau mūsų vardeliai, pareigytės ir konkursėliai nebeturės reikšmės, tada mūsų aplinkai, kuri dar gyvens bus svarbu, ar mus gerbia, ar ne.
Elkimės taip, kad žmonės ir studentai mus gerbtų. Labai nesinori, kad studentai, pvz. mane prisimintų kaip kažkokį kaukėtą prietranką. Aš suprantu, kad yra žmonių, kurie išsigando. Dvejus su puse metų buvo beprecedentiškai keliama panika – labai nuosekliai, išradingai, investuojant milžiniškas lėšas. Ir kai kurie išsigando. Tai tie gali vaikščioti su kaukėmis, gali sėdėti ir per Zomm’ą dėstyti studentams, kurie taip pat išsigando. Bet leiskite kitiems žmonėms, išlaikiusiems blaivią mąstyseną, vesti normalius seminarus, paskaitas. Nejaugi jums atrodo, kad galima paruošti gerą gydytoją nuotoliniu būdu? Jūs tikrai taip galvojate? Ar keturkampė kepuraitė jums neveržia nuo tokių minčių?
Ir ką mums padarys, jeigu mes elgsimės adekvačiai, tikrąjam mokslui, o ne tai kvailai propagandai. Aplos? Mane aploja beveik kasdien. Aš neslepiu savo pažiūrų ir aš nevartoju nei antidepresantų, nei antiritmikų, antihipertenzinių ir neturiu obsesinio valgymo sutrikimų. Ir jums tikrai nieko neatsitiktų. Gali pašantažuoti kažkokiais finansiniais svertais, kažkokia ministerija nepervestų pinigų universitetui. Na, ir kas. Na, sulėtės kažkokio korpuso, aikštelės statyba. Ar studento paruošimas nuo to priklauso? Aš prisimenu, pavyzdžiui, savo mokytojų veidą, jų balsą, mimiką, sparnuotus posakius, rankų darbą, jeigu tai liečia chirurginę techniką. Bet aš tikrai neprisimenu, kokios buvo sienos ar langų dydis tuo metu, kai ten Koženiauskas ar Jaržemskienė operavo. Prisimenu, kaip dėstytojai kreida piešdavo ant lentos, kaip jie atrodė iš nugaros.
Ateis adekvačios valdžios, ministrai ir perves tuos pinigus. Pabaigsime mes tas statybas. Bet mes elgsimės garbingai ir žmonės mus gerbs.
Na, ko gero, viską pasakiau. Tiesa, dar labai geras tyrimas apie kaukes: Šiaurės Dakotoje dalyvavo dvylika tūkstančių studentų. Vienur kaukės buvo privalomos, kitur – net nerekomenduojamas. Ir infekcijos plitimo žymiai geresni rodikliai, atspėkite, kur buvo? Tai va būtent.
Ir jeigu mes pasakytume savo brandžią, tikro mokslo poziciją, mes padėtume savo kolegoms, kurie yra išlaikę sveiką mąstyseną ir yra verčiami verstis į klounus. Kauno poliklinoje, kurie neatlaikė – kažkoks labai uolus, matyt, viršininkas jau dabar verčia dėtis kaukes. Vilniaus kolegoms, kurie net nenusiėmė kaukės vasarą dėl kažkokių tik jiems vieniems suprantamų priežasčių. Man atrodo, laikas tarti žodį – artėja ruduo, įsijunkime į problemos sprendimą.
Mano draugai eruditai, skaitantys daugybe kalbų, man atsiunčia daug straipsnių ir labai dažnai lydi klausimas – mieli daktarai, mieli mokslininkai, kas su jumis negerai? Aš bandau sakyt – mes truputėlį bijome. Ir jis sako – na, nustokite bijoti.
Taigi nustokime bijoti, gero rugpjūčio ir vaisingų metų.“

 

image 87

Biomedicinos Mokslų Daktaras Vytautas Abraitis Apie Įrodytą Skiepų Neveiksmingumą Ir Privalomų Kaukių Beprotybę

Demokratija Ideologijos Kritika Koronavirusas Sveikata

sapereaude. Išversta padedant www.DeepL.com/Translator. Be pataisymų.


Vytautas Abraitis – biomedicinos mokslų daktaras, gydytojas akušeris-ginekologas. Tačiau svarbiausia – sveiko proto žmogus. Apie įrodytą skiepų neveiksmingumą, privalomų kaukių beprotybę ir dar daugiau. Kaip gerai, kad ir Lietuvoje yra drąsių gydytojų!

Šis vaizdo įrašas paimtas iš gydytojo „Facebook“ puslapio. Įrašas buvo paskelbtas liepos 22 d. ir juo pasidalinta daugiau nei 5 000 (!) kartų. Trumpame įvade Abraitis rašo:

„Jei tikrai turi ką pasakyti, bet pratyli – tai tas pats ką meluoti (Jordan Peterson). Mėnesį laukiau žiniasklaidos/mokslo/medicinos reakcijos į šį – iš esmės situaciją keičiantį The BMJ straipsnį. Deja. Laikas būtų pasirinkti, ypač medikam – ar mes BMJ, JAMA, Lancet, NEJM, ar delfi, LRT, VZB pusėje. Jei užtempiau su laiku – atsiprašau.“

 

Mokslinis straipsnis, kurį cituoja Abraitis, pateikiamas čia.

Pasaulyje žlunga skiepų naratyvas:

AusNZThaiNig deaths260722
  • Iš 798 per pastarąsias aštuonias savaites užregistruotų 798 mirčių nuo KOVID daugiausiai gyventojų turinčioje Australijos valstijoje, tik dvi buvo neskiepytos (!).
  • Lietuvoje, pagrindinėje žiniasklaidoje neminima, kad mirusieji nuo Covid buvo paskiepyti.
image 86
Šaltinis

Šį sąrašą būtų galima tęsti be galo. Labai gera apžvalga pateikiama išsamiame ir gerai ištirtame tyrime „PSO apžvalga ir kodėl tai tau svarbu“. Daugiau informacijos rasite čia.

O didžioji žiniasklaida, prieštaraudama visiems moksliniams įrodymams, reikalauja, kad nuo rudens kaukės vėl taptų privalomos. Tai piktina!

Koronos priemonės ne tik neveiksmingos, bet ir pavojingos gyvybei. Atėjo laikas apie tai kalbėti viešai.

Gerą pavyzdį pateikia Europos Parlamento narė iš Vokietijos Christine Anderson:

„Ši vakcinų kampanija pateks į istoriją kaip didžiausias istorijoje medicinos skandalas.
Be to, ji bus vadinama didžiausiu kada nors žmonijai įvykdytu nusikaltimu.“


Išversta padedant www.DeepL.com/Translator. Be pataisymų.

Šis tekstas yra licencijuojamas pagal „Creative Commons Attribution 4.0“ tarptautinę licenciją. Nesivaržykite kopijuoti ir dalintis.

Facebook komentarai
});}(jQuery));