Grėsmė nacionaliniam saugumui: I. Rozova prisidėjo prie iniciatyvos išviešinti save įsislaptinusius KGB’istus

kasc

kasc

Grėsmė nacionaliniam saugumui: I. Rozova prisidėjo prie iniciatyvos išviešinti save įsislaptinusius KGB’istus 5
Paskelbta: 2019-08-26 06:54 Autorius: ekspertai.eu

 

kasc

L. Kasčiūnas (kairėje). Nuotr. facebook.com

Lietuvos valstybę jau kuris laikas drebina didžiulis skandalas – Seimo narė Irina Rozova veikė pilkojoje zonoje, todėl visos valstybės saugumas atsidūrė pavojuje.

Apie tai skelbiama ir nepriklausomo Žmonių partijos portalo publikacijoje
„Irina Rozova – Seimo narė, kuri veikė pilkojoje zonoje: kokiomis pataisomis rūpinosi politikė“.

Portalas atskleidžia, kad „parlamentarė Irina Rozova buvo rodos niekuo labai neišsiskirianti Seimo narė, daugiausiai prisidėjusi prie kitų parlamentarų iniciatyvų“.

„Tai buvo ta tylioji Seimo narė, kuri neatrodė pati kaip aktyvi idėjų generatorė“, – išsiaiškino delfi.lt.

Tačiau, kaip rašo nepriklausomas leidinys, paaiškėjo, kad „su po diplomatine priedanga dirbančiais Rusijos žvalgybos darbuotojais bendravusi ir, kaip rodo Lietuvos žvalgybos informacija, kai kuriuos savo politinius žingsnius derinusi parlamentarė Irina Rozova“ – „prisidėjo prie siūlymo, susijusio su liustracijos procesu“.

Žurnalistinio tyrimo metu atskleista, kad „Lietuvos lenkų rinkimų akcijos parlamentarai pernai balandžio 12 d. įregistravo siūlymą, kad „užregistruotų, prisipažinusių ir įrašytų į įskaitą asmenų pateikta informacija ir duomenys apie juos yra išslaptinami nuo 2019 m. sausio 1 d.“.

„Išvertus iš teisinės kalbos, tai reiškia, kad buvo siūloma nuo 2019 m. sausio 1 d. buvo siūloma išviešinti tuos, kurie prisipažino apie bendradarbiavimą su KGB“, – konstatuoja nepriklausomas Žmonių partijos portalas.

Į tai iš karto sureagavo Žmonių partijos naciku tituluojamas Laurynas Kasčiūnas.

„Čia – istorija gili, susijusi su liustracija. Nepriklausomybės pradžioje žmonės buvo paraginti: „jeigu Jūs bendradarbiavote, turite galimybę prisipažinti, ir valstybė nustatytą laiko tarpą saugos paslaptį“. Tada jie sako: „išviešinkime šituos žmones“. Tai skamba gražiai, bet iš tikrųjų taip būtų pakeisti valstybės įsipareigojimus žmonėms, kurie prisipažino“, – pasakė L. Kaščiūnas patikslinęs, kad „tokiu atveju Rusija „galėtų sužinoti, kokie žmonės yra prisipažinę, ir galimai juos šantažuoti“.

Pasak jo, rusai savo archyvuose turi visą informaciją.

„Dar daugiau – jie žinos ir tai, kas neprisipažino. Nes rusai savo archyvuose turi visą vaizdą – apie visus užverbuotus asmenis. Atmetus tuos, kurie yra prisipažinę, lieka dar tie, kurie yra neprisipažinę. Per juos galima dirbti. Žinoma, jų amžius galbūt dabar jau yra garbus, bet vis tiek yra tokia rizika. Mano požiūriu, taip, prisidengiant gražiais lozungais, yra daromas Rusijai naudingas darbas“, – pasakė L. Kasčiūnas.

Susiję:

Latvija žengė Lietuvai visiškai nesuprantamą žingsnį dėl KGB agentų išviešinimo

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));