Policija persekioja mamas, ginančias savo vaikus, šios renkasi prie prezidentūros

Gražus basų mamyčių renginys. Drąsios. Mamos!Ką pamačiau video -Kad dar turim pasimokyti daug iš to kilusio konflikto su policija.TAIGI, apie piketą ir ką supratom ir išmokom iš renginio video:1. Susirinkimų įstatymas numato žmonių skaičių – iki 14.2. Susirinkimų įstatymas numato terminą „pranešti”. Įsiskaičius – nereikia pranešti pavadinimo, valandos, vietos. (Ir šioj vietoj policininkas video neteisus, pasakodamas apie „vieną pavadinimą”). Bet būna savivaldybių, kur toks prašymas automatizuotas ir prašoma įrašyti. Tai piketai gali vykti nuo 8 iki 22 val.3. Susirinkimų įstatymas numato metrus nuo valstybinių pastatų. Visada – 25 m., o nuo Seimo, Vyriausybės, prezidentūros – 75 m. Mamos buvo perspėtos, pasitraukė. Pažeidimo nėra.4. Leidimus piketui toje pačioje vietoje gali išsiimti bele koks skaičius žmonių. Na, reikėtų tada grupuotis po 14-a. Tarkim, Vilniaus policija į tai dar neseniai žiūrėjo ramiai, primindama apie „susigrupavimą”. Dabar visų matomai reikalauja „veržti kilpas”. O įstatyminiam budeliui tik duok laisvę… Gaila, kad iš esmės policija pamiršo, kad jie – miesto gyventojų sargai, ir išlaikomi miesto gyventojų, iš mokesčių.5. Keičiantis policijos geranoriškumui būtina prisitaikyti prie naujų sąlygų:1) Išimant leidimus piketui numatyti 25 ar 75 metrus.2) Nurodyti labai konkrečią vietą – tarkim – Laisvės paminklo šiaurinė pusė. Tada kitas organizatorius gali nurodyt – pietinė pusė. Dar geriau „pririšti” prie pastato numerio šalia. Nes atstumo reikia laikytis tik nuo valstybinių pastatų3) Jaučiant, kad pikete bus daugiau nei 14, keli organizatoriai gali suformuluoti gretutines temas. Tame tarpe „Palaikymo grupė”, „Pritariantys reikalavimams”, „Protestuojantys prieš visus”. Raštu. Jei prašoma.Pripažinkim, agresyvėjant policijos vadovų nurodymams miesto sargams – turime išmokt išvengt baudų.Būkime apdairūs, pasiruošę ir gudrūs!Visada su Jumis – NENDRĖ
Vakar vėlai vakare (tiksliau naktį) su mamomis rašėme viešą laišką Prezidentui ir Premjerei. Prašydamos neleisti įteisinti galimybių paso vaikams. Neleisti nei vienam apribojimui (be jokių išimčių) įsigalėti.
Apeliuodamos į jų sąžinę, moralę ir atjautą. Įspėdamos, kad abejingumas ir nestabdymas pavojingo sprendimo, žinant kas laukia, prieštarauja ir pagrindinėms krikščioniškoms nuostatoms.
Tikime, kad mus išgirs!
Vaikų diskriminacijos šeimos neatleistų! Ir į istoriją tai būtų įrašyta kaip tautos nuosmukio laikas, lėmęs didžiulę emigraciją ir paskatinęs greitą ir negrįžtamą tautos nykimą.
Dar didesnis susipriešinimas, įsiskaudinimas ir sužeistos vaikų širdelės tikrai nepadėtų pakiliai ir šviesiai laukti Šv. Kalėdų!
Šiandien 11 val taikios basos mamos stovės prie prezidentūros.
Ten atsivešime ir prarastos vaikystės simbolį – minkštus žaisliukus. Vakar vėlai vakare surinkome juos visus nuo Vyriausybės ir šiandien pervešime čia. Jų tikrai daug! Kiekvienas šis žaisliukas tai ir artėjančių didžiausių šeimos metų švenčių simbolis! Tai Šv. Kalėdų laukimo, vilties ir susitaikymo simbolis.
Tikime ne tik mokslu. Tikime Demokratija. Tikime Konstitucija.
Tikime Dievu, kuris yra virš viso to.
#BasosMamos Gitanas Nausėda Ingrida Šimonytė
Facebook komentarai
});}(jQuery));