Gintaras Želvys 2013 m. sušaudytas narkobiznio užsakovų

Gintaras Želvys 2013 m. Dubline galimai sušaudytas narkobiznio užsakovų

Kristina Sulikienė

Kokias nesąmones rašinėja sisteminė žiniasklaida apie „mafijos kronikas“ visi žinome: Henrikas Daktaras, sėdėdamas kalėjime, žudė, šaudė, vadovavo.

O kai „nukalamas“ „tikras“ mafiozas – tada „Lietuvos rytas“ rašo, jog jį „sušaudė dėl dėvėtų drabužių biznio“.

Čia panašiai kai dingo Ieva Strazdauskaitė, buvo ištriūbinta, jog ji pagrobta dėl mašinos, kurios…niekas net nevogė. Kad ji yra tiesiog tobula būtybė, o visiems, kurie drįso kelti klausimus, ką ji vežė ir su kuo čia susiję – Linas Pernavas ėmė grasinti vos ne iki gyvos galvos (gerai, kad ne sušaudymu.)

Kadangi neblogai moku angliškai, o lietuviška spauda pasitikėti neįmanoma dėl nuolat skleidžiamos dezinformacijos, susiradau Anglijos ir Airijos laikraščius.

Gintaras Želvys buvo sušaudytas atvirai 2013 m. gegužės 1 dieną iš privažiavusio sidabrinės spalvos automobilio, trijų žudikų, jie naudojo Kalašnikovo automatą, nesislapstė – ir tai buvo padaryta žmonos Editos Želvienės akivaizdoje. Po kelių mėnesių 3 žudikai buvo sulaikyti.

Kai yra sušaudoma atvirai, prie šeimos narių – tai yra kerštas, ir „vykdomas mafijos nuosprendis“.

Gintaras Želvys konfliktavo su labai rimtomis mafijos grupuotėmis, ir kaip aiškinosi Airijos kriminalistai, buvo „nunešęs“ vienam narkobaronui net 800 000 eurų sandorį.

„Evil Gintaras Zelvys was shot dead after he ripped off a senior Irish drugs trafficker based in Amsterdam of €800,000, sources have revealed.“                                              

http://www.independent.ie/irish-news/suspect-in-lithuanian-hit-survived-rira-beating-29317390.html

Todėl, teigiama anglakalbėje spaudoje, jog jo nužudymui buvo skirti 50 000 eurų.

Vėliau tyrinėdami atvejį, kriminalistai atrado, jog galėjo būti sumokėta žymiai  mažiau – nuo 500 eurų – tiesa, jie galėję menkinti atvejį, panašiai, kaip kad „komjaunimo tiesa“ rašė, jog „nušautas dėl dėvėtų drabužių“.

Įdomiausia šioje istorijoje yra tai, jog pati Airijos valdžia bandė apsaugoti Gintaro Želvio gyvybę, ir prieš pat sušaudymą buvo priėmusi teismo sprendimą jį deportuoti ir neleisti įvažiuoti 5 metams. Po deportacijos jis išvyko į UK, ten kažkiek laiko pabuvęs, vėl neteisėtai grįžo į Airiją.

Kada lietuviai laikėsi teismų sprendimų ir nutarimų? Turbūt ir dabar dar būtų gyvas, bet veržėsi atgal, tiesiai į mirtį. Neįtikėtina, kad žmogus veržtųsi tęsti dėvėtų drabužių verslą, kuris tikrai nėra toks paklausus kaip narkobiznis ar „kitokia veikla“.

Grįžtant prie metų metais uždaryto Henriko Daktaro, štai ir būtų klausimas kriminalistams: jeigu garsusis dėdė nebūtų uždarytas, gal jo giminės jaunimas nebūtų „pasinešęs“ ant narkobiznio – juk Henrikas Daktaras dėl narkotikų mylėjimo konfliktavo netgi su savo pusbroliu Mongolu – tas amžinai vaikščiojo „apsitorčijęs“, ir „stumdė harą“? (Dabar jau H. Dkataras kaltinamas „nužudęs Mongolą“, nors ne viename posėdyje jis klausė – gal jis pats kur mirė nuo perdozavimo: negi perdozacija yra „nužudymas“?) Gal dėdė būtų paaiškinęs antros eilės sūnėnui, jog maksimum ką „galima“ „šmugeliuoti“ pagal jo „gaujos suvokimą“, tai spiritas ir vištų šlaunelės – beje, atidarius EU sienas, vištų šlaunelių kontrabanda jau nebe nusikaltimas…

Visais atvejais, Gintaro Želvio sušaudymas sukėlė didžiulį ažotažą Airijos visuomenėje, žmonės pasipiktinę komentavo, kodėl asmenims su kriminaliniais įrašais buvo iš viso leidžiama atvykti ir gyventi jų šalyje?

Negi teisėsauga nežinojo, apie tokį Gintarą Želvį, jo ryšius su didžiausiais Europos narkobaronais, ir Airijos mafija?

Spaudoje rašoma, jog jį nužudė ne bet kas, o vienos grupuotės bosas, pats neseniai sprogdintas IRA atstovų, bet likęs gyvas. Kitame straipsnyje pateikiama kiek kitokia versija: jog jis konfliktavo su vietos lietuvių gaujos atstovu, kuris neva užsakė nužudymą. 

Gintaro Želvio nužudymą spauda Lietuvoje pateikė kaip buitinį konfliktą: nes neva kas dieną yra sušaudomi dėvėtų drabužių biznio atstovai – tik kad nepateikė jokio pavyzdžio.

Kita Lietuvos spaudos dalis buvo atviresnė ir nužudymą siejo „su Henriko Daktaro galios galutiniu pasibaigimu“.

Nors labai keistos išvados – juk Gintaras Želvys konfliktavo ne su Lietuvos, ar Rytų Europos, bet su Vakarų Europos narkogrupuotėmis bei Airijos grupuočių atstovais. Jeigu jo žudikai buvo Airijos teroristų priešai, gali būti, jog Gintaras Želvys draugavo ir su airių teroristais.

Visais atvejais, nužudymo būdas ir forma rodo, jog Želvys nušautas kaip labai svarbi figūra mafijinėje – teroristinėje struktūroje.

O lryto skiedalai apie „dėvėtus drabužius“ rodo šios „spaudos priemonės“ norą pridengti kiek svarbesnį Lietuvos mafijinės valdžios ir santvarkos rėmėją. Juk Lietuvos korumpuota valdžia, kuri išvarė milijoną gyventojų, ir yra labai stipriai palaikoma iš užsienio – be tų „kolonijų“ nekiltų nei rūmai, nei būtų perkami rinkimai.

Juk ne paslaptis, kad kartą Seimo laikinoji komisija, tirdama Abromavičiaus nužudymą, ir priėjo prie išvados, jog konservatoriai veikė panašiai kaip teroristinė organizacija.

O dar jeigu jie turi tokius rėmėjus, kurie draugauja su IRA – tada jų valdžia turėjo būti amžina.

„Gaujų kautynės“ užsienyje tokiu būdu tiesiogiai liečia ir Lietuvos politinį gyvenimą.

Mažiau ginklų, narkotikų iš Olandijos, ir Airijos – stipresni Lietuvos piliečiai.

Gal kada nors susives galai ir su Ievute. Tikiuosi. Juk ir ją nužudė dėl mašinos, kurios niekas nevogė, panašiai kaip Želvys sušaudytas dėl dėvėtų drabužių biznio, kurio jis nebegalėjo turėti, nes buvo deportuotas iš šalies teismo sprendimu be teisės įvažiuoti 5 metams. Tokiu būdu buvo jam atimta teisė ir gyventi, ir dirbti, todėl kokios dar kalbos apie „legalų verslą“, jeigu pats žmogus šalyje buvo nelegaliai?

Ukrainos išeivis propagandistas Šarijus balandžio 2 dieną vaikščiojo po Vilnių ir šaipėsi, jog tik Lietuvoje galima nusipirkti naujus Lexus iš minimalios algos.

Atsidarius sienoms, ir įmūrijus už grotų gaujų taikytoją Henriką Daktarą, „jaunimui“ bendradarbiaujančiam su teisėsauga, ir besidalinančiam nusikalstamo pasaulio pinigais, atsivėrė neribotos galimybės prekiauti narkotikais, ginklais, ir žmonėmis.

Beje, neįmanoma patikrinti faktų, tačiau vienas komentatorius teigia, jog nušautasis kalėjime buvo „ožiu“ – ožys tai tas kuris bendradarbiauja su teisėsauga, skundžia kitus kalinius., „ Tokių toks ir turi būti galas, nes tu negali būti ir bachūru, ir ožiu“, -rašo komentatorius ww.tv3.lt portale.

Tai kad Gintaras Želvys nesnausdavo kalėjimuose, rašo Airijos spauda:

„Lietuvis gnagsteris suartėjo su Dundono gauja kalėjime, kur jis sėdėjo 7 metus dėl įvairių nusikaltimų.“

„Jis ir kiti lietuviai po visą Airiją važinėjo ir apsimedavo, jog supirkinėja dėvėtus automobilius. Kai jie susitikdavo pardavėjus, atimdavo ir mašinas, ir pinigus iš jų.

Taip pat ši gauja užsiėmė reketu. Jie reketuodavo iš susitaupiusių lietuvių nuo 5000 iki 10000 eurų, ir reikalaudavo nurodyti kitus susitaupiusius lietuvius, taip terorizavo vietos lietuvių bendruomenę Airijoje“.

Man tik įdomu – nušauna tokios gaujos vadą, o „Lietuvos rytas“ vos ne apsiverkia, ir rašo gražų nekrologą: atseit, legaliai dirbo, mokėjo mokesčius, nušovė. Bet juk istorija kiek kitokia. O kiek lietuvių jau pabėgo iš Airijos  dėl reketo ir vagysčių, kuriomis ir užsiima emigrantai? Juk ne užsieniečiai išnaudoja ir reketuoja lietuvius užsienyje. 

Nors Lietuvos spauda viską verčia ant dėvėtų drabužių, Airijos spauda tuos drabužius mini tik kaip papildomą Želvio veiklą, tiesa, pripažįsta, jog tai irgi milijoninis verslas.

Tačiau pagrindinį nužudymo momentą Airijos spauda, remdamasi kriminalistų informacija, ir tuo, jog po Želvio nužudymo buvo nužudyti dar keli įtariama su narkomafija susiję asmenys, nurodoma, jog Želvys galėjęs būti tarpininkas narkotiko „Snow Blow“, ir galėjęs būti pagrindinis to narkotiko tiekėjas iš Rytų Europos.

Pagrindinė problema, nurodo Airijos spauda, yra tai, kad ne airių kilmės kriminalinis pasaulis vietiniams pareiškė, jog dabar čia jų teritorija. Todėl Airijos mafijinės struktūros ir yra sukilusios, ir bus sukilusios, kol atsiims savo teritoriją ir įtaką, rašo Airijos spauda.

http://www.irishtimes.com/news/crime-and-law/murder-victim-was-the-leader-of-a-criminal-gang-1.1379664

http://www.herald.ie/news/hit-gang-paid-50000-to-take-out-crimelord-29773762.html

http://www.newstalk.com/3-arrested-over-murder-of-Gintaras-Zelvys-in-Dublin

http://thestar.ie/about-us/irish-hit-team-was-paid-to-shoot-gintaras-zelvys/

 O štai kaip apie narkobiznio dalyvio „nuėmimą“ parašė „komjaunimo tiesa“

http://lietuvosdiena.lrytas.lt/aktualijos/lietuvis-dubline-tapo-karo-del-devetu-drabuziu-auka.htm

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));