Gintaras Furmanavičius : „Kodėl aš neigiu visą pasaulį apėmusią „mirtiną” pandemiją?”

plague

plague

Nesekmadieniniai skaitiniai #59
Manęs dažnai klausia, kodėl aš neigiu visą pasaulį apėmusią „mirtiną” pandemiją?
Atsakysiu. Aš niekada neneigiau ligos buvimo, nes pats persirgau. Pirmas dvi ar tris praėjusių metų kovo mėnesio savaites su baime sėdėjau karantine ir pro langą žiūrėjau, ar gatvėse vis dar nėra mirusių žmonių.
Kažkada popiežius Jonas Paulius II yra pasakęs: „Tikėjimas ir protas – tai lyg du sparnai, kuriais žmogaus dvasia pakyla į tiesos kontempliavimą.” Jis be abejo turėjo galvoje tikėjimą aukštesnėmis jėgomis, o ne pandemija. Man ši popiežiaus ištarta frazė pasirodė labai tinkama kalbant apie tai, kas vyksta jau daugiau nei metus laiko ir kam pabaigos dar tikrai nesimato.
Puikiai prisimenu, nes mačiau savo akimis, kai per kažkurią žinių laida Vokietijos kanclerė praėjusių metų pavasario pradžioje pagasdino, kad į Europa ateinantis virusas susargdins apie 80 procentų jos gyventojų. Neužilgo virusas atkeliavo ir į Lietuvą ir buvo paskelbtas dviejų savaičių karantinas (šito tikriausiai jau niekas neprisimena), kuris tęsiasi iki dabar. Prasidėjo spėlionės, kaip gi tas virusas atsirado ir kaip jis išplito? Tada, žinodamas mūsų žiniasklaidos objektyvumo lygį, jos profesionalumą ir finansavimo šaltinius pradėjau ieškoti informacijos alternatyviuose informacijos šaltiniuose. Jos ten buvo begalė. Ir ji smarkiai skyrėsi nuo tos, kuria dosniai ir kasdien nuo tada iki dabar šeriami mes. Ta informacija pradėjau aktyviai dalintis socialiniuose tinkluose. Bičiulių ratas, kaip ir informacijos kiekis augo kasdien. Ir kuo toliau, tuo labiau darėsi aišku, kad kažkas čia ne visai taip, kaip mums bandoma parodyti. Ar pamenate nuotraukas su mirusiųjų kūnais karstuose, kurios buvo lygiai tos pačios, kaip ir nuotraukos su kūnais iš nuskendusio pabėgėlių laivo? Ar pamenate žinias, kad Šiaurės Italijoje ir Niujorke pro lavonus gatvėse neįmanoma praeiti, o morgai užversti negyvais kūnais? Tačiau ir ten, ir ten gyvenantys draugai tokios informacijos niekada nepatvirtino. Ir tuo metu internete pradėjo plisti video iš tuščių ligoninių.
Vėliau visoje šioje istorijoje atsirado didysis pasaulio gelbėtojas gerasis dėdė Bilas, kuris tolimais dutūkstantaisiais visą kompiuterių pasaulį išdūrė su savo sugalvota taip vadinama Y2K afera, įvairių šaltinių duomenimis leidusia jam uždirbti nuo 130 iki 300 milijardų dolerių. Ir štai 2015 metais TED konferencijoje dėdė Bilas toliaregiškai numatė, kad sekantis didysis žmonijos pavojus bei iššūkis jai bus viruso pandemija. Tai be abejo tik vienas iš begalės sutapimų, kad jis lyg tyčia yra vienas iš didžiausių Pasaulinės Sveikatos Organizacijos finansinių rėmėjų ir tuo pat metu vakcinų gamintojo GAVI savininkas.
O galutinai mano proto sparnas nugalėjo tikėjimo šiais kliedesiais sparną tuomet, kai aš radau internete daugybę kruopščiai nuo mūsų visų bandomos paslėpti viešai prieinamos informacijos ir statistikos, kuri visiškai prieštaravo tam, kas mums buvo viešai deklaruojama. Dabar jau niekam ne paslaptis, kad mes buvome ir esame gąsdinami vien tam, kad laikyti mus uždarytus ir priversti leisti supilti į save paskubomis sukurtą „vakciną.” Ar iki šitos pseudopandemijos jums teko girdėti apie „besimptomes” ligas? O ar teko matyti žiniasklaidoje taip vadinamus „faktų tikrintojus”, kurie mums aiškina, kas yra tiesa, o kas – melas? O kur dar vietinės reikšmės įtakotukai, už eurobabkes galintys reklamuoti ne tik petį, bet ir sėdmenis i laisvę. Beje, prigimtines žmogaus teises bendrauti, keliauti ir net lankyti kavines ar kitas laisvalaikio leidimo vietas bandoma pakeisti valdžios malone priklausomai nuo mūsų lojalumo sekamoms pasakoms.
Per tą laiką visų mūsų aplinkoje atsirado daugybė žmonių, kurie labai sunkiai, sunkiai, lengvai ar net patys to nežinodami persirgo šia liga. Kai kurie, deja paliko mus. Tačiau statistiką atskyrus nuo emocijų, šiai ligai iki mirtinai pavojingos yra taip toli, kaip žiniasklaidai iki objektyvaus jos įvertinimo. Juk naujausi tyrimai skelbia: „Naujas tyrimas rodo, kad „mirtino viruso“ mirtingumo nuo infekcijos rodiklis sumažėjo nuo 3,4 % iki 0,15 %… tai yra 95 % mažiau negu per vienerius metus. Su kiekvienu nauju tyrimu, su kiekvienu nauju dokumentu „mirtina“ pandemija tampa vis mažiau ir mažiau mirtina. Kovo pabaigoje paskelbtoje naujausioje duomenų apžvalgoje nurodoma, kad infekcijų mirtingumo rodiklis (IFR) yra 0,15 %. Tai vėlgi beveik tiek pat, kiek ir įprasto gripo sezono metu.”
Manęs klausia: o jei tavo aplinkoje kas nors neišgyventų – irgi taip kalbėtum? Taip, kalbėčiau taip pat, nes statistikos net mano pačio išėjimas niekaip neįtakotų ir nepakeistų.
Atskira tema galėtų būti ligos pavojingumo ir priemonių jai suvaldyti adekvatumo santykis, bet mano nuomone kiekvienas blaiviai mąstantis ir abiem tikėjimo bei proto sparnais į tiesą skrendantis žmogus jau seniai rado atsakymus į sau svarbius klausimus. Mes visi, nepasiduodantys masinei psichozei esame dosniai apdalijami plokščiažemių, vatnykų ar tamsuomenės epitetais. Tačiau jei tai visi šviesuomenės argumentai, reiškia tikėjimo ir proto sparnai neša mus teisinga tiesos kryptimi.
Facebook komentarai
});}(jQuery));