Gal pageidaujate „geltonųjų liemenių”? Lietuviai laukia „teisingo” balsavimo

 
© Sputnik / Жюльен Маттиа
KOLUMNISTAS
Gauti trumpą nuorodą
3130

Garsus Lietuvos vidaus reikalų ministro Eimučio Misiūno pareiškimas. Atskleistas destabilizuojantis situaciją Vidaus reikalų ministerijoje ir pakenkęs ministerijos vadovybei sąmokslas su dabartinių ministerijos vadovų pašalinimu iš pareigų. VRM vadovo pranešime minimi aukšti pareigūnai, ministerijos darbuotojai

Kuo arčiau rinkimai, tuo įdomesnis gyvenimas Lietuvoje. Čia ir sąmokslas, skirtas valdžiai nuversti.

Maištaujantys pareigūnai

Pasak užsienio reikalų ministro Eimučio Misiūno, buvę Vidaus reikalų ministerijos darbuotojai drumstė vandenį ir skatino dabartinius darbuotojus pakeisti valdžią. Kol kas tik Vidaus reikalų ministerijoje. O toliau, žiūrėk, ir kitose jėgos struktūrose — kariuomenėje ir specialiosiose tarnybose. Ir visa tai vyksta tokio atsakingo laikotarpio šalyje — vietos valdžios institucijų, merų, EP narių ir prezidento rinkimų — išvakarėse.

„Buvo išprovokuotas nepasitikėjimas Vidaus reikalų ministerijos institucijų vadovais. Kalė pleištą, bandė sukurti nesutarimus, konfliktus tarp manęs ir vadovų. Tai iš tikrųjų verčia susirūpinti. Todėl šią situaciją reikia išanalizuoti ir ištirti”, — cituoja Lietuvos žiniasklaida Misiūno žodžius.

Taip pat pateikiami konkretūs Vidaus reikalų ministerijos vyresniųjų pareigūnų vardai, kurie nori grįžti į valdžią dėl intrigų ir provokacijų, nesutarimų tarp ministro ir pavaldžių tarnybų.

Pasak ministro, buvęs Viešojo saugumo tarnybos Vilniaus padalinio vadas pulkininkas Sandrius Survila, buvęs vadovas Sergejus Madalovas ir buvę įvairių VRM tarnybų pareigūnai periodiškai susitinka įvairiuose Lietuvos viešbučiuose. Susitikimų metu jie neva tariasi dėl priešiškumo VRM padaliniuose kurstymo. Akivaizdus pareigūnų sąmokslas. Galima tik spėlioti, koks šio sąmokslo tikslas.

Žvilgsnis į ateitį

Pabandykime užbėgti įvykiams už akių. Apskaičiuojami prezidento rinkimų rezultatai. Rinkimus laimi „ne tas” kandidatas, neparankus aukščiausioms valdžios institucijoms. Nepatenkintos politinės jėgos kviečia žmones į gatves su neigiančiais rinkimų rezultatus šūkiais. Policija turi reaguoti. Saugoti arba raminti… Gali prireikti ir kariuomenės įsikišimo.

 

Bet, galų gale, verdiktą paskelbs Vakarų vadovai, o ne paprasti Lietuvos rinkėjai. Būtent jie savo palaiminimu ir paskirs naują „tinkamą” Lietuvos prezidentą. O toliau viskas tekės sava linkme. Jei prireiks, bus surengtas trečiasis rinkimų turas. Panašus variantas buvo pritaikytas 2004 metais Ukrainoje.

Ką visa tai reiškia? Ogi tai, kad rinkėjams jau siūloma susimąstyti, o gegužės mėnesį balsuoti už „tinkamą” kandidatą į prezidentus, kad labiausiai klestinčioje Europos demokratinėje valstybėje nepasikartotų situacija, susiklosčiusi Venesueloje ar Ukrainoje. Vyriausiosios rinkimų komisijos nariams Lietuvos „aukščiausiosios jėgos” siūlo nekreipti dėmesio į galimus kompiuterių gedimus rinkimų metu.

Susitaikykite su likimu

Dabartinei valdančiųjų daugumai jau dabar reikia susimąstyti, ar jie nori destabilizuoti šalį? Jei jie yra tikri Lietuvos patriotai, tuomet turėtų ramiai priimti prezidento valdžios perdavimą „paskirtam” kandidatui, pasak premjero. O jei ne, sulauksite „geltonųjų liemenių” ir masinių protestų. Ar jums to reikia? Galų gale, vis tiek bus taip, kaip nurodys Baltieji rūmai. Ar jūsų kandidatas yra patvirtintas Baltuosiuose rūmuose? Ne? Tuomet net nesivarginkite!

 

Be to, ir valdančiajai koalicijai, ir Vyriausybei bus ramiau dirbti, jei ir toliau priimant lemtingus sprendimus šaliai saugumo ir gynybos srityje bus vadovaujama iš Prezidento rūmų. Su ekonomika ir socialine sfera kaip nors išsiaiškinkite patys. Nes dar, neduok Dieve, susigundysite atkurti gerus santykius su kaimynais Rytuose ir gauti ekonominę naudą iš prekių ir energijos tranzito ir atkursite Lietuvos maisto produktų rinką. O to jokiu būdu negalima daryti be regioninio komiteto nurodymo. Kiekvienas žiogelis turi savo smuikelį.

Autoriaus nuomonė gali nesutapti su redakcijos pozicija.

Read more: https://sputniknews.lt/columnists/20190128/8197919/Gal-pageidaujate-geltonuju-liemeniu-Lietuviai-laukia-teisingo-balsavimo.html

Facebook komentarai
});}(jQuery));