Generalinė prokurorė N.Grunskienė neprisimena rezonansinių bylų

grunskiene

grunskiene

Matydamas visišką degradaciją Panevėžio prokuratūros darbe du sykius aplankiau Panevėžio vyr. prokurorę Nidą Grunskienę, kad įsitikinti ką ji tame poste veikia. Pasirodo, kad į skundus atsirašinėja tie pavaldiniai, kurie netinkamai atlieka savo pareigas. Pasirodo ji, nieko negalinti įtakoti, nes jos pavaldiniai nepriklausomi. Kaip išsireiškė, kad kokius specialistus gaunu su tokiais tenka dirbti. Tai kam tada vadovas reikalingas? Algą imti ir pavaldinių rankomis dengti jų pačių daromus nusikaltimus? Susitikimo metu pateikiau keletą jos vadovaujamos prokuratūros nusikalstamai atlikto darbo kelių bylų nagrinėjime. Apart to, kad vėl ir vėl rašytume skundus, nieko neišgirdau. Tai tas pats, kaip mėtyti žirnius į sieną žinant, kad sienos jais nepramuši.
Kad išsamiau pakomentuotų apie šį susitikimą ir išleistą ,,Laisvame laikraštyje” straipsnį, apie tuos įvykius ,,Laisvo laikraščio” Lietuvai vyr. redaktorius A.Drižius susiskambino su prokurore N.Grunskiene. Pasirodo ji prarado atmintį ir pamiršo (iš to galima spręsti, kad tikrai turime ,,išmintingus” vadovus). Prašė, kad redaktorius parašytų klausimus raštu, ką A.Drižius ir padarė:
,,Sveiki, čia iš Laisvo laikraščio Aurimas Drižius.
norėčiau jūsų komentaro dėl Seimo nario Petro Nevulio bylos.
Jis apkaltino nekaltą žmogų Deksnį, tas buvo nuteistas, vėliau išteisintas.
Alvydas Veberis sako, kad buvo pas jus kelis kartus ir klausė, kodėl prokuratūra nesugebėjo tos bylos ištirti?
A.Drižius gavo sekantį atsakymą:
,,Atsakant į jūsų klausimą, proceso dalyviai, kurie nesutinka su ikiteisminio tyrimo ar teismo proceso metu priimtais sprendimais, turi teisę skųsti juos įstatymų nustatyta tvarka ir apie šią teisę jie yra informuoti.
Pagarbiai Rasa Stundžienė Lietuvos Respublikos generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Respublikos g.54, 35173 Panevėžys Tel. (8 45) 441 154 Vid. tel. 50 104 Mob. 8 614 58 699 El. paštas Rasa.Stundziene@prokuraturos.lt www.prokuraturos.lt
Mano komentaras A.Drižiui būtų sekantis:
,,Sveiki, aš prokurorei N.Grunskienei rodžiau krūvą skundų ir jų pačių atsakymų su neskundžiamomis nutartimis (ji tik apsimeta jums, kad neatsimena, bet viską puikiausiai žino. To neįmanoma užmiršti, o jei turi senatvės dimensiją, tai tokiam darbui netinkamas vadovas). P.Nevuliui net nepradėjo ikiteisminio tyrimo dėl jo padarytų nusikaltimų. Jis tuo metu nebuvo Seimo narys, tik kandidatavo. Kadangi bylą iškėlė aukai V.Deksniui ir ji tęsėsi virš 2 metų. Per tą laiką P.Nevulis įlindo, pagal valstiečio R.Karbauskio sąrašus, į Seimą ir išbuvo iki kadencijos pabaigos. Kam prokuratūrai ir N.Grunskienei vargintis, prašant Seimo, kad P.Nevuliui panaikintų Seimo nario neliečiamybės imunitetą? Juk jie patys kalti, kad suklastotą, netinkamai – nusikalstamai ištirtą bylą perdavė į teismą. Tai prokuratūros darbo brokas. Jei būtų pradėję P.Nevulio atžvilgiu ikiteisminį tyrimą, taip išeitų, kad jie kaltina patys save. Todėl P.Nevuliui net ikiteisminio tyrimo nepradėjo. Lygiai taip pat elgėsi su kita byla, dėl kurios dabar skundai parašyti Tarptautinei organizacijai. Fondas, už aplaidžiai Panevėžio savivaldybės vykdomą neveikimą soc. remtinų gyventojų atžvilgiu (kuriuos už menkiausias skolas išmeta į gatvę, pasitelkę teismus ir antstolius), ginant jų viešą interesą (konkrečiai 90 metų vienišos senolės M.V.Kasiulienės) paprašė prokuratūros, kad iškeltų baudžiamąsias bylas savivaldybės klerkams. Prokuratūra nekėlė. Palaukė, kol Fondas visas problemas išsprendė, o po to apvertė įvykių eigą ,,aukštyn kojomis” ir visai respublikai, pasitelkę sisteminės žiniasklaidos ,,skalikus”, trimitavo, kad ne jie kalti, bet neva Fondas išmetė senolę į gatvę, atimdamas iš jos butą. Tai visiškas melas. Mes apie tai daug rašėme.”
Pokalbis pas prokurorę N.Grunskienę kabinete , dalyvaujant Lietuvos Visuomenės Tarybos valdybos (LVT) nariui Kaziui Grabiui (įrašas darytas ne profesionalo. Nebūkite pikti dėl kokybės) https://www.facebook.com/100000809504162/videos/pcb.4727730010634366/3484798751557074/
Facebook komentarai
});}(jQuery));