Generalinė prokuratūra pranešė banditams, kas juos įskundė (pildoma)

pasilio

pasilio

Generalinė prokuratūra pranešė banditams, kas juos įskundė

 

Aurimas Drižius

 

Telšių gyventojas Zenonas Žulkus dar šių metų kreipėsi į Telšių policiją, pranešdamas, kur nusikaltėliai laiko kontrabandines cigaretes, ir kur gamina naminę degtinę.

 

Policija pranešė apie sėkmingą operaciją – kovo 5 d. Telšiuose, Beržų, Dariaus ir Girėno gatvėse dviejuose garažuose buvo atliktos kratos, sulaikyta daug kontrabandinių cigarečių, dyzelio ir naminės degtinės.

„Mane tie policininkai nusivežė į mišką ir ten davė 200 eurų – neva premiją apie tai, kad pranešiau apie nusikaltėlius, – redakcijai pasakojo Z.Žulkus.

Po kiek laiko jis sužinojo, kad visos konfiskuotos prekės – jų vertė siekė apie 20 tūkst. eurų –  gražintos nusikaltėliams, o iš jo pačio Telšių policija atėmė leidimą laikyti ginklą, kad jis negalėtų apsisaugoti.

„Tie policininkai man pasakė – tau ką, nusibodo gyventi, nori prieš policiją kovoti, – pasakojo žmogus, – man jau 80 metų, aš jau nieko nebebijau. Nors aš nieko nepadarau, vietos policija man jau surašo kokį penktą viešos tvarkos pažeidimo protokolą, nors nieko nesu padaręs. Tada kreipiausi į STT, ji man patarė skųsti generalinei prokuratūrai. Taip ir padariau – ant aštuonių puslapių surašiau visas aplinkybes, net apie tai, kaip policija mane skyrė „premiją“. Jokio atsakymo iš gen. prokuratūros negavau, tik po mėnesio gavau šaukimą į Telšių policiją – ten sužinojau, kad tas prokuroras mane pardavė. T.y. tie prokurorai mano skundą perdavė tai pačiai Telšių policijai ir prokuratūrai, dėl kurių veiksmų aš ir skundžiausi. Aš pats mačiau tuos mano ranka rašytą pareiškimą, kuri siunčiau prokuratūrai, kai mane tardė. Kaip tai galėjo padaryti gen. prokuroras – jis ką, nesupranta, kad man grasinama? Esu vadinamas „skundiku“ ir pan. Jeigu gen. prokuratūra taip vykdo tyrimus, tai negi toks prokuroras gali vadovauti teisėsaugai?

Untitled.FR12 scaled

Telšių policija pati ištyrė savo darbelius, ir nustatė, kad nepadarė nusikaltimo

 

telsiu

Z.Žulkus mano, kad gen. prokuroras Pašilis, perdavęs jo skundą nusikaltėliams, yra jų bendrininkas. „Tačiau man jau 80 metų, ir aš nieko nebebijau, – sakė telšiškis, – padėjau išaiškinti nusikaltėlius, o policija manimi tik pasinaudojo – pagalvokite, man davė 200 eurų, ir sakė : ‚čia tau premija“. Tik paskui, kai jie pradėjo mane atakuoti, supratau, kad čia ne premija, o papirkimas. O tas kontrabandininkas, kurį aš pridaviau, ir toliau pardavinėja cigaretes. Tas veikėjas labai apsukrus, turi tris garažus, kuriame laiko savo cigaretes.

 

Nors Telšių policijos viršininkas Marius Jablonskas raštu informavo Zenoną Žulkų, kad kontrabanda buvo sulaikyta, ir ikiteisminis tyrimas įstatymų pažeidėjui  buvo baigtas teismo įsakymu (teismas skiria įsakymą tada, kai pažeidėjas pripažįsta kaltę – aut. pastaba), tačiau tai neįtikino Z.Žulkaus.

Jo draugams minėtas kontrabandinkas gyrėsi, kad neva ta istorija jam kainavo 20 tūkst. eurų, ir jis toliau sėkmingai pardaviėnaj cigaretes ir naminę degtinę garažuose. „Prieš kelias dienas vėl pirkome iš jo du bambalius naminės degtinės po 5 litrus, – pasakojo vyras, – iš garažo atnešė tuos bambalius ir mums padavė. Žodžiu, prekyba vyksta ir toliau”.

Telšiškis mano, kad kontrabandininkas atsipirko bauda, tačiau jis ir toliau vykdo nusikaltimus. „Žinau ir dar kelis taškus Telšiuose, kur per dieną parduodama po maždaug 2000 pakelių kontrabandinių cigarečių, ir kuriuos taip pat dengia krininalistai, – sakė jis,  – pranešiau kriminalinės policijos viršininkui, ir man davė 200 eurų „premiją”.

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));