Gavusi 60 mlrd. dolerių paramos Ukraina prašo antklodžių

paklodes

paklodes

APIE LABDARĄ ĮDOMIAU…
Kijevo meras V. Kličko kreipėsi į Vakarų valstybes pagalbos. Šį kartą jis prašo antklodžių ir šildytuvų, antraip Kijevo žmonės mirtinai sušals.
Pasidalinau šiuo prašymu, tikėdamasi, kad gerieji aukų rinkėjai pasirūpins ir antklodėmis.
Tuo tarpu aš, kiek leidžia mano matymo laukas, parašysiu apie pagalbą Ukrainai „iš kito kampo“.
Šiuo metu vien JAV nuo karo pradžios Ukrainai skyrė jau apie 60 milijardų dolerių paramos (t.sk 20 mlrd karinė pagalba). ES jau patvirtino dar 18 milijardų pagalbos paketą.
Keista, bet antklodėms iš tų milijardų nebeliko nieko?
Ir įdomu, ar pačiai Europai, dėl Ukrainos nusimovusiai paskutines kelnes, užteks tų antklodžių?
Štai kokia „įdomi“ informacija ateina iš oficialių šaltinių:
1. Leidinys Bloomberg:
„Europos laukia didžiulis smūgis po to, kai nuo gruodžio 5d ji uždraus rusiškos naftos importą. Naujų investicinių projektų į naftos gavybą nėra – netikslinga investuoti ten, kur neaiškus horizontas“.
„ Beveik pusė D. Britanijos šeimų turės vos 3 svarus savaitei, kai padengs būsto ir maisto išlaidas bei susimokės mokesčius“ (P.S. antklodėms pinigų kaip ir nelabai belieka??).
„ Suomijos elektros tinklų operatorius Fingrid pranešė, kad Suomijoje bus taikomi planuoti elektros energijos tiekimo nutraukimai, nes priešingu atveju, dėl sistemos perkrovos, šalį gali ištikti tragedija, lydima žmonių mirčių“.
2. Žinių transliuotojas Sky News:
„ Tūkstančiai britų gėdijasi eiti į darbą, nes neišgali nusipirkti muilo ir dezodoranto“.
O kur dar krūvos straipsnių apie tai, kaip Europa grimzta į recesiją.
Pagalba Ukrainai, kaip niekada suskaldė Vakarų pasaulį, kuris turi spręsti labai nemalonią dilemą: gelbėti save ar padėti draugui?
Leidinys The Washington Times rašo:
„ Vieninga JAV nuomonė dėl pagalbos Ukrainai jau skylinėja. Demokratai ir respublikonai vis dažniau pasisako prieš karinę pagalbą Ukrainai ir už derybas su Rusija.“
Sky News praneša:
„ Naujausios apklausos parodė, kad dauguma britų vis dar palaiko antirusišką kursą, bet yra pasiryžę keisti savo nuomonę, jei elektros energijos ir maisto kainos kils“.
Ir bene įdomiausią istoriją šiuo klausimu paviešino Baltųjų rūmų ruporas televizijos kanalas NBC: dar birželio mėnesį JAV Prezidentas J. Bidenas kalbėjosi su V. Zelenskiu ir pokalbio metu jam pranešė, kad skirs dar 1 milijardą paramos. Tačiau V. Zelenskis, užuot padėkojęs už pagalbą, pradėjo J. Bidenui reikšti pretenzijas dėl to, ko jis Ukrainai nedavė. Lyderiai apsižodžiavo, bet paskui susitaikė…
Žodžiu, pagalba Ukrainai virsta į dar vieną įdomų serialą…
Laukiame tęsinio ir perkame….antklodes.
Facebook komentarai
});}(jQuery));