Galvoju, sutrauksiu jums į daiktą apie tai, kas yra Filipinai, o jūs jau patys spręskite, ar verta iki ten belstis

Liudo1

Liudo1

Liudas Dapkus

Trumpai apie tai, kas yra gerai

Galvoju, sutrauksiu jums į daiktą apie tai, kas yra Filipinai, o jūs jau patys spręskite, ar verta iki ten belstis. Skristi toliau nei iki akivaizdžių tropinių taškų pakeliui – Šri Lankos, Tailando ar kokio Vietnamo. Jau nekalbant apie po Sachara esančią Afriką. Gerų pliažų irgi yra arčiau – Maldyvai, Seišeliai, net Aruba.

 

Liudo1

Bet Filipinai turi visko tiek daug, kad užtektų kokioms penkioms valstybėms. O kaipgi – septyni (su viršum) tūkstančiai salų, 330 metų ispaniško valdymo, paskui amerikiečių kolonizacija, japonų okupacija, kinų įtaka ir taip toliau. Trumpai tariant – tikras tautų katilas istorine, lingvistine, antropologine ir kulinarine prasme. Yra apie ką kalbėti, jei įdomu imperijų karai, didieji geografiniai atradimai, karo technika, Antrasis pasaulinis ir taip toliau.

Gamta – nuosekliai susinta daug metų, bet archipelagas yra toks turtingas, dosnus ir vešlus, kad iki šiol gausiai visko likę. Vandenyje – vieni gražiausų rifų planetoje, o tos salos – garsiojo Koralų trikampio esminė dalis. Ten dar ošia pirminiai (niekada nekirsti) atogrąžų miškai, ypač Palavano saloje, kurią reiktų rinktis, jei nėra laiko niekam kitam. Ten ir garsusis El Nido, kuris nuneša panašius objektus Vietname bei Tailande savo gausa ir įvairove.

 

Liudo

Boholio saloje jie turi tarsyrus. Tokie miniatiūriniai primatai su išraiška, kuri kartais primena mūsiškio premjero išvydus naujus reitingus. Prie Cebu salos krantų plaukioja 12 metrų ilgio taškuotos žuvys, kurias vadina bangininiais rykliais. Dar yra didžiausi planetos ereliai, mažiausi Žemės elniai ir šiaip visokio velnio. Apie paukščius, vabzdžius ir augalus net neverta pradėti – tai viena biologiškai įvairiausių vietų.

Paplūdimiai. Nesibaigianti krakmolo juosta su kokoso palmių kuokštais. Vieni laukiniai, kiti su servisu – nuo masažų po 10 eurų iki plastikinių perlų po eurą ar rasoto San Migelio alaus butelių, kuriuos paslaugiai atneš į tamstos gultą. Džino su toniku maišyti nemoka, kokteilių ir vyno kultūra pamažu skinasi kelią tik brangesniuose viešbučiuose arba didmiesčių restoranuose.

Maistas paveiktas visų, kurie ten gyveno ir gamino per amžius. Skina po du derlius, mangai skaniausi pasaulyje, jūrose aplink gėrybės knibžda, rėplioja ir tinkluose spurda. Šiaip – visko, ko širdis geidžia. Ir ko negeidžia, nes Filipinuose gamina labai keistų patiekalų, bet apie tai kitą kartą.

Žmonės – neįtikėtino paslaugumo, nuolatinės šypsenos. Kaip sakoma, daug vargo matę, žemės drebėjimų, taifūnų ir diktatūrų iškentėję. Nėra atsipūtę, dažniausiai nevėluoja. Kai kas nepavyksta, bet matosi, kad tikrai dėl tavęs stengiasi. Ir natūraliai džiaugiasi šia diena, o ryt – kaip Dievas duos.

Avialinijų ten daug, lėktuvai neseni, jungiasi beveik visos esminės salos. Keltų irgi yra įvairių, už kiek brangiau verslo klase galima plaukioti. Keliai geri, autobusai irgi. O jei norisi egzotikos – prašom spalvoti džipniai arba triračiai.

Ne taip jau trumpai išėjo, bet pradėjus sunku sustoti, o čia nė procento visko nepasakiau apie Filipinus. Tai dar 11 foto pridedu, kad aiškiau būtų.

Spalvingų kelionių.

Facebook komentarai
});}(jQuery));