G.Nausėdos prašoma neskubėti skirti D.Jauniškio VSD šefu

Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų Audriaus Butkevičiaus ir Zigmo Vaišvilos

Pranešimas spaudai

 

2020-04-08 Vilnius

 

1991 m. sausio 13 d. Lietuvos Respublikos Laikinosios Gynybos Vadovybės nariai, Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarai tuometiniai LR Krašto apsaugos departamento Generalinis direktorius Audrius Butkevičius ir LR Aukščiausios Tarybos Krašto apsaugos ir vidaus reikalų komisijos pirmininkas bei Ministro Pirmininko pavaduotojas Zigmas Vaišvila 2020 m. balandžio 7 d. skubiai kreipėsi į Respublikos Prezidentą Gitaną Nausėdą.

Respublikos Prezidento dėmesys atkreiptas į tai, kad LR Seime signatarui Zigmui Vaišvilai skirtos 10 min. jo kalbai plenariniame LR Seimo posėdyje ir 15 min. teskirtų diskusijų dėl LR VSD direktoriaus paskyrimo buvo akivaizdžiai nepakankamas laikas aptarti Dariaus Jauniškio kandidatūrą į šias atsakingas Lietuvos valstybei pareigas


https://www.youtube.com/watch?v=_knzLOjdzQk&feature=emb_logo

 

Dėl šių priežasčių Audrius Butkevičius ir Zigmas Vaišvila prašo Prezidentą Gitaną Nausėdą iki Prezidento dekreto pasirašymo dėl Dariaus Jauniškio skyrimo LR VSD direktoriumi skubiai be eillės priimti juos abu dėl šio klausimo, kaip 1991 m. sausio 13 d. Lietuvos Respublikos Laikinosios Gynybos Vadovybės paskirtus narius – tiek dėl D. Jauniškio paskyrimo, tiek dėl visuomenės paramos COVID-19 krizės Lietuvoje suvaldymo. Teisinis chaosas šioje situacijoje ir valdžios institucijų baimė priimti sprendimus tampa tikra grėsme Lietuvos nacionaliniam saugumui. 

Į diskusiją dėl Dariaus Jauniškio kandidatūros Audrius Butkevičius ir Zigmas Vaišvila Respublikos Prezidento prašo pakviesti ir Darių Jauniškį.

Facebook komentarai
});}(jQuery));