G.Nausėdos nurodymu pagaminti 3200 jo portretų – visi turės matyti, koks gražus prezidentas

Grybas2

Grybas2

G.Nausėdos nurodymu pagaminti 3200 jo portretų – visi turės matyti, koks gražus prezidentas

 Grybas2

Prezidento Gitano Nausėdos užsakymo spaustuvė atspausdino 3,2 tūkst. prezidento portretų – dabar ekscelencijos abrozdėlis kabės kiekvieno valdininko kabinete, mokyklos klasėse, kiekviename lauko tualete.

Kur bus dedami tūkstančiai kitos ekscelencijos Dalios Grybauskaitės portretai, kurie taip pat, kaip kokioje Šiaurės Korėjoje, buvo privalomi kiekvienoje valdiškoje skylėje, niekas nežino – matyt, lietuviai, kaip praktiški žmonės, galės tuos Dalytės portretus panaudoti, pvz., krosnims užkurti. Juk šildytis „Nepriklausomybės“ dujomis – reto piliečio kišenei.

Beje, dar iki rinkimų Gitanas Nausėda kalbėjo, kad norėtų būti matomas kaip visų mylimu šalies vadovu, o ne tuo, kuris būtų pakabintas ant sienos.

Tačiau tapęs prezidentu, pamiršo visus savo pažadus, kaip ir tą pažadą atstatyti teisingumą, dėl kurio žmonės iš esmės ir balsavo ne už Šimonytę, bet už Nausėdą. Kuris bent pripažino, kad jokio teisingumo Lietuvoje nėra, o po rinkimų paskelbė : „aš nesikišu į teisėsaugą“.

  1. Nausėdos komunikacijos grupė dar vasarą BNS informavo, kad pageidaujančios juos gauti valstybinės įstaigos gali kreiptis dėl portretų atsiėmimo. Lietuvos įstatymai šalies vadovų portretų kabinimo nereglamentuoja, tai daroma dėl susiklosčiusios tradicijos. „Respublikos Prezidentas pritaria nusistovėjusiai tradicijai ir jos laikosi“, – teigiama atsakyme. Prezidento kanceliarija iš viso užsakė 3,2 tūkst. portretų.

Socialiniame tinkle skelbiama, esą Lietuvos mokyklos gavo nurodymą kiekvienoje klasėje pakabinti prezidento Gitano Nausėdos portretą. Prezidentūra portretus išties spausdino, tačiau prievolę dabinti jais klases neigia.

 „Stalino laikai. Lietuvos mokykloms gautas nurodymas su reikalavimu, kad kiekviename klasės kabinete kabėtų Lietuvos Prezidento Gitano Nausėdos portretas“, – skelbiama lietuvių kalbos mėgėjų bendruomenės mokovas.wordpress.com grupėje feisbuke.

„Nėra privaloma“ G.Nausėdos atstovas žiniasklaidai Antanas Bubnelis 15min paaiškino, kad pagal nusistovėjusią tradiciją prezidento portretai yra siunčiami įvairioms organizacijoms, tačiau šiuos naudoti prievolės nėra. Organizacijų, pasak A.Bubnelio, paklausiama, kiek portretų šioms reikėtų. Tačiau siuntimas nereiškia jokios prievolės kabinti (portretus – aut. past.), organizacijos tai daro savo noru.

„Tačiau siuntimas nereiškia jokios prievolės kabinti (portretus –aut. past.), organizacijos tai daro savo noru. O jeigu kyla klausimas, kodėl tai daroma, yra susiformavusi ilgametė tradicija“, – 15min sakė G.Nausėdos patarėjas.

 Pasak jo, viena organizacijų, kurios klausiama dėl portretų poreikio, yra Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM). Šiai pavaldus Švietimo aprūpinimo centras užsiima portretų platinimu mokykloms ir tai daro savo nuožiūra.

 „Jokio masinio (prezidentūros – aut. past.) bendravimo su mokyklomis nėra. Tuo pačiu nėra ir jokių nurodymų, kad kažkas turėtų kažką padaryti. Nėra jokio privalomumo ir prezidentūra tikrai nerašo mokykloms su siūlymais ir reikalavimais tą padaryti“, – sakė A.Bubnelis.

Tiesa, jis nepaaiškino, kas bus su tomis mokyklomis, ar įstaigomis, kurių vadovai nepasikabins Nausėdos portreto.

 

Prezidento kanceliarija dar vasarą užsakė 3,2 tūkst. G.Nausėdos portretų. Pirmiausia jie buvo pristatyti į Seimą, ministerijas, kitas valstybines institucijas.

Facebook komentarai
});}(jQuery));