G.Nausėdos favoritė naujoji LAT pirmininkė D. Bublienė nurodė, kad neišaiškintas trijų žmonių nužudymas Garliavos pedofilijos byloje nebus tiriamas

buble 768x480 1

buble 768x480 1

Aurimas Drižius

Dar prieš mėnesį Gitanas Nausėda skaitė moralą Lietuvos aukščiausiame teisme (LAT), ragindamas vykdyti teisingumą, o ne sunkius nusikaltimus. Kartu jis pristatė ir naująją LAT pirmininkę Danguolę Bublienę (nuotr. viršuje):

 

https://lrp.lt/lt/ziniasklaidos-centras/naujienos/40193

Šiandien jau turime Bublienės darbo rezultatus – teismo pirmininkė nurodė, kad iki šiol neišaiškintas trijų žmonių nužudymas Garliavos pedofilijos byloje nebus tiriamas, nes aš nepateikiau „įtikinamų argumentų”, kad ankstesni sprendimai šioje byloje buvo neteisingi.

Beje, nors skundas buvo pateiktas pačiai Bublienei, tačiau atsakymą parašė kažkokia patarėja – LAT Teisės tyrimų grupės vyriausioji patarėja Edita Kisielienė. Tai padaryti matyt tam atvejui, kad vėliau Bublienė galėtų išsisukti – neva aš nieko nežinojau, kažkokios patarėjos slėpė žmonių nužudymus:

bubliene 1
bubliene 1

Dar prieš mėnesį nurodžiau visas tas aplinkybes, kurios pasak LAT pirmininkės Bublienės, „nėra įtikinamos”:

 1. Kalėjime iki šiol laikomas Kauno gyventojas Raimundas Ivanauskas, nuteistas 8 metams kalėjimo už tai, kad neva padėjo Drąsiui Kedžiui žudyti žmones – tai yra Joną Furmanavičių, Violetą Naruševičienę. Primenu, kad šioje Garliavos pedofilijos byloje iki šiol yra neišaiškintos ne tik šie nužudymai, tačiau ir kitų žmonių nužudymai – Andriaus Ūso, Drąsiaus Kedžio ir kitų. Iki šiol yra neišaiškinti ir kiti nusikaltimai – mažamečių D. K. ir N. – prievartavimai.
  Visos šios aplinkybės man tapo žinomos po to, kai susipažinau su Vilniaus apylinkės teisme nagrinėta Remigijaus Murausko baudžiamąją byla (Nr. 1-434-655/2013). Neskubėdamas perskaičiau tokio Vilniaus gyventojo Remigijaus Murausko bylą Vilniaus miesto apylinkės teisme. Jis buvo 2013 m. teisiamas kartu su etatiniu prokuratūros „liudininku” Garliavos pedofilijos byloje Mindaugu Žalimu už tai, kad Vilniaus bare „Olialia” žiauriai sumušė Baltarusijos pilietį Viačeslavą Revinskį.
 2. Skaičiau ir negalėjau patikėti savo akimis – kaip prokuratūra primityviai ir grubiai klastojo šią bylą. Istorija buvo tokia – Vilniaus bare du apsauginiai Žalimas ir Murauskas sumušė minėtą Baltarusijos pilietį ir išmetė šį už durų. Vyrukui buvo sulaužyta kaukolė, išsiliejo kraujas į smegenis, komos būklėje jis pateko į ligoninę, vos atsigavo, žmogui padarytas sunkus sveikatos sužalojimas, kas pagal BK yra sunkus nusikaltimas.
  Iš pradžių įtarimai dėl šio nusikaltimo buvo pareikšti jau minėtam M.Žalimui. Kadangi jis jau buvo du kartus teistas ir sėdėjęs kalėjime už sunkius nusikaltimus (plėšimus), tai M.Žalimui grėsė ilgi kalėjimo metai. Žmogelis ėmė blaškytis, visiems siūlyti savo paslaugas, kad paliudys taip, kaip reikia.
 3. Kaip tik tuo metu Garliavos pedofilijos byla buvo pačiame įkarštyje, žmones krito kaip lapai, prokurorai melavo ir dengė žudikus. Taip M.Žalimas atsirado pas žurnalistą Virginijų Gaivenį, jam ėmė pasakoti, kad „papasakos viską kaip reikia”. Taip ir Žalimo haliucinacijose atsirado istorija apie tai, kad neva Drąsius Kedys jam siūlė milijoną litų už tai, kad padės žudyti pedofilus, apie tai, kad neva D.Kedžiui padėjo aklas kultūristas Raimundas Ivanauskas, apie tai, kad M.Žalimas neva padės D.Kedžiui po nusikaltimų slapstytis, pasirūpins, kur šis gyvens.
  Virginijus Gaivenis (viršuje foto) visą tai ištransliavo į eterį savo laidoje „Abipus sienos” matyt, puikiai suprasdamas, kad M.Žalimas kalba nesąmones ir haliucinacijas, nes vėliau teisme V.Gaivenis išsižadėjo savo „šaltinio”:

 

gaivenio

gaivenio3
gaivenio3
gaivenio2
gaivenio2
 1. „Pati istorijos pradžia buvo 2011 spalio 25 d. kada surado mane Mindaugas Žalimas, iki tol aš jo nepažinojau, nebuvau bendravęs. Jis paskambino telefonu ir kolegė pasakė, kad labai nori bendrauti su manimi. Ir kai įvyksta susitikimas, tos dienos pavakary, jis labai skubina, kad ko greičiau susitiktume. Jis ima pasakoti apie savo bėdas, kad Policijos departamentas atsisako jam padėti, prokurorai reiškia įtarimus, ir viskas, jis keliaus jau 3 kartą į kalėjimą, ko jis labai nenorėtų ir jis darys viską, kad ten nepakliūtų. Aš tada sakau: „o ką tu gali daryti ir ką gali papasakoti?“. Jis: „ aš galiu daug ką papasakoti. Visą Kedžio istoriją, kaip aš bendradarbiavau su policiją“. Po 10-15 min pokalbio pasiūlau, kad vienoje iš kavinių sufilmuojame visą jo pasakojimą, iškviečiau skubiai operatorių. Naktį filmuojame pas mane ofise ir tas mūsų pokalbis buvo iš dviejų dalių, t.y. viena tai istorija, kuri dabar aptarinėjama kitoje byloje, o kita dalis buvo būtent kas gi įvyko tą dieną tame klube, kaip viskas įvyko ir dėl ko prokurorai dabar persekioja, dėl ko jis dabar nerimauja. Įtarimų kilo, nes kai kalbėjo apie bendradarbiavimą su policija jis dar rinko žodžius, rinko žodžius, atsakingai, lėtai kalbėjo, o kalbėdamas apie šitą bylą jis labai stengėsi sklandžiai, gyvai, jis pasiruošęs, sudėliojęs, bet kartu atkreipiau dėmėsi, kad tai ką jis pasakojo man prieš filmavimą pasakojo vienokias aplinkybes, įjungus kamerą jis ėmė visiškai kitaip, nuvažiavome į vietą jis ėmė painiotis. Galvojau mažą ką, žmogus stresinės būsenos pakliuvęs j tokią situaciją daug faktų, dar pavardžių ir jis nori viską išsakyti. Netrūkus po to, kaip sužinau, nuvežus jį poniai Milinienei pas ikiteisminio tyrimo teisėją jisai užmiršta kai kurias pavardes, tai ką jis kalbėjo prieš kamerą”.
 1. Tuoj po šios V.Gaivenio laidos prokuratūros paieškose įvyko „lūžis” – Mindaugas Žalimas tapo valstybės saugomu liudininku, nors turėjo ilgus metus sėdėti kalėjime už V.Revinskio galimą sužalojimą. Prokuratūra pagal M.Žalimo haliucinacijas sumontavo baudžiamąją bylą R.Ivanauskui, kuris net tą dieną, kai buvo nušautas teisėjas Furmananvičius, buvo pas gydytojus, todėl niekaip negalėjo „prisidėti prie nužudymo”. Tačiau vis tiek R.Ivanauskas buvo padarytas „D.Kedžio padėjėju” pagal vienintelio liudininko M.Žalimo haliucinacijas.
  Dar viena įdomi detalė – iš karto po nusikaltimo, ir žiauraus žmogaus sumušimo M.Žalimas nuskubėjo į patalpas, kuriame buvo laikomi vaizdo kamerų įrašai ir kažkur išsinešė kompiuterį motininę plokštę su vaizdo įrašais. Taip prapuolė vaizdo įrašai iš nusikaltimo vietos.
V. Gaivenis
G.Nausėdos favoritė naujoji LAT pirmininkė D. Bublienė nurodė, kad neišaiškintas trijų žmonių nužudymas Garliavos pedofilijos byloje nebus tiriamas 3
 1. V.Gaivenis teisme papasakojo, kad Mindaugas Žalimas yra apsigimęs melagis:
  „Situacija po pokalbio su Žalimu, prieš tai dariau dvi laidas apie Mihenes sūnų ir galvojau kad padariau gerą darbą, istoriją apie Albertą Milinį, informuosiu ieškodamas priežasčių jos sūnaus nužudymo istorijoje. Ir tai buvo didžiausia klaida, nes tuo metu kai aš jau kreipiaus į generalinę prokuratūrą savo ruoštu, kad būtų kuo skubiau Žalimas informuotas, aš turėjau dar saugoti jį kaip liudytoją, kad jis atpasakotų visą tai pareigūnams, nes buvo likusios 4 dienos…šiandien aš tvirtai įsitikinęs, kad jei ne šitoji byla, ne žinia, kad jam pareiškiami kaltinimai šitoje byloje jis tikrai ne būtų atėjęs ir ne būtų nieko pasakojęs. O kada jis ėmė akivaizdžius faktus neigti, ką jis pasakojo man, tada man pasidarė aišku, kad visur yra pagalvotos istorijos. Tarp tikrų faktų pripainioti pašaliniai faktai. Tai toks žmogaus tipas, aš 20 metų žurnalistikoje ir yra patirtis informacijos valdymo. Jis dabar akivaizdžiai teigia, kad aš paprašiau apie pinigus pasakoti, paprašiau paminėti Račkausko pavardę. Tai vienas tų bandymų, jis net ir viešai yra ne sykį pasakęs, kad jeigu šitoje byloje jam bus pareikšti įtarimai, jeigu jis bus pripažintas teisiamuoju, kad jis neliudys Ivanausko, savo bičiulio ir kitų byloje, kad jis neduos parodymų šitoje byloje, kad jis trukdys teisingumui. Tai yra tam tikra spaudimo teisėsaugai ir šantažo priemonė. Aš tai taip galiu šitą vertinti”.

6. R.Murauskas teisme aiškiai paliudijo, kad žmogui į galvą smarkiu smūgiu nokautavo „liudininkas Mindaugas”

Kodėl šie M.Žalimo kliedesiai vėliau tapo patikimi, kai reikėjo nuteisti Raimundą Ivanauską, ir kodėl šis aklas žmogelis, kaltas tik dėl to, kad pažinojo Drąsių Kedį, iki šiol laikomas kalėjime?

Ar ne laikas į kalėjimą proprocingam laikui pasiųsti visą išplėstinę LAT kolegiją, kuri tyčia nuteisė nekaltą žmogų R.Ivanauską pagal etatinio liudininko M.Žalimo parodymus, kuris pats prisipažino, kad pasakys bet ką, kad tik išvengti kalėjimo?

Primenu gen. prokuratūrai, kad melagingas liudininkas M.Žalimas buvo vienintelis įrodymas to, kad Drąsius Kedys nušovė Joną Furmanavičių ir Andrių Ūsą. Primenu, kad prokuratūra sąmoninga tyčia, žinodamai, kad R.Ivanauskas nekaltas, privertė jį apkalbėti M.Žalimą, žadėdami, kad už tai jam nebus keliama baudžiamoji byla.
Vietoj to, kad patraukti atsakomybėn už sunkų Žalimo nusikaltimą, prokuratūra padarė jį „liudininku” minėtose nužudymo bylose tam, kad nuslėpti tikruosius žudikus ir kad apkaltinti neklatus žmones. Primenu, kad R.Ivanauskas, kuris nėra padaręs jokios nusikaltimo, jau aštuoni metai laikomas kalėjime.
Remdamasis išdėstytu, prašau prokuratūros pradėti IT pagal BK 129 str., 228 straipsnis. Piktnaudžiavimas. Taip pat prašau atnaujinti ikiteisminį tyrimą ir dėl mažamečių vaikų prievartavimo. Primenu gen. prokuratūrai, kad jos bandymai nuslėpti labai sunkius nusikaltimus vis tiek bus įvertinti ateityje, pasikeitus Seimo sudėčiai. Todėl siūlau baigti dalyvauti organizuotojo nusikalstamoje veikloje. Prireikus galiu pateikti ir daugiau įrodymų.

Primenu, kad prokuratūra nuslėpė ir iki šiol slepia vaizdo įrašus ir liudininkų parodymus iš teisėjo Jono Furmanavičiaus nužudymo vietos. Matyt, kad minėti vaizdo įrašai sugriautų visą prokuratūros legendą apie tai, kad žudikas neva Drąsius Kedys, todėl tie įrodymai ir slepiami arba sunaikinti.

Tačiau Lietuvos aukščiausiojo tesmo pirmininkė Bublienė nurodo, kad svarbių įkalčių nuslėpimas teisėjo nužudymo byloje nėra „įtikinamas argumentas” atnaujinti tyrimą šioje byloje.

Facebook komentarai
});}(jQuery));