G.Nausėda skatina susidorojimą dėl žmonių pažiūrų

reikejo
Neapykantos kurstymas
Žodžio laisvė yra svarbi demokratinės visuomenės vertybė, tačiau ja negalima pateisinti nusikalstamų veiksmų. Vienas iš tokių veiksmų – neapykantos kurstymas.
Neapykantos kurstymu laikomas viešas tyčiojimasis, niekinimas, neapykantos skatinimas arba kurstymas diskriminuoti žmonių grupę arba jai priklausantį žmogų dėl jo lyties, seksualinės orientacijos, rasės, tautybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų.
Kurstant neapykantą prieš žmonių grupę, kiti žmonės aktyviai skatinami neigiamai nusiteikti prieš tam tikrą grupę, pavyzdžiui, konkrečios tautybės žmones, ar žmones, išpažįstančius kažkurią religiją. Taip šiai žmonių grupei sukuriama nesaugi, priešiška aplinka.
Sunkesniu nusikaltimu laikomas viešas kurstymas smurtauti arba fiziškai susidoroti. Nusikaltimu laikomas pats kurstymo veiksmas – nebūtina įrodyti, kad kurstytojas iš tiesų ką nors paskatino smurtauti. Užtenka to, kad kurstytojas suvokė galimas savo veiksmų pasekmes.
Lietuvoje nuo neapykantos kurstymo dažniausiai nukenčiama internete. Dėl neapykantos kurstymo žiniasklaidoje arba socialiniuose tinkluose galima kreiptis į Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnybą.