G.Nausėda, kuris iš Daukanto aikštės vaiko žmonės, prašančius „Tiesos”, apsiskelbė laisvės simboliu

gitanas

gitanas

„Laisvės kelias“ – Lietuvos padrąsinimas ir viltis Baltarusijos žmonėms

 

 

GN

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda kartu su pirmąja ponia Diana Medininkuose dalyvavo „Laisvės kelyje“, kuriame dešimtys tūkstančių žmonių susikibo į gyvą grandinę palaikyti Baltarusijos žmonių kovos už laisvę. Prieš 31 metus Lietuva nusimetė prievartos pančius stodama kartu su latviais ir estais į „Baltijos kelią“ ir taip pareikšdama pasauliui – mes jau laisvi, pirmiausia laisvi savo dvasia.

Šalies vadovas pabrėžė, kad laisvė yra pirminė bet kurio žmogaus ir bet kurios tautos teisė. Laisvę ypatingai brangina tos tautos, kurios buvo ilgai jos netekusios.

„Pasaulio istorija vėl ir vėl įrodo, kad net ir tvirčiausios ir didžiausia baime pagrįstos tvirtovės egzistuoja trumpiau negu pačios tikisi. Dėl to, kad jos neturiu idealų ir nėra dėl ko aukotis, nes jos grįstos saviapgaule, apgaule, šantažu, apgaudinėjimu. Ar verta dėl to rizikuoti savo sveikata ir gyvybe? Tad šiandien tariame – mes su tavimi, laisva Baltarusija, ir tiesiame tau savo ranką“, – kalbėjo šalies vadovas.

Prezidentas sakė besididžiuojantis savo tauta, kuri atsiliepė į „Laisvės kelio“ šaukimą Baltarusijos žmonėms padrąsinti.

Šalies vadovas ir pirmoji ponia Diana taip pat dalyvauja paramos Baltarusijai koncerte Medininkų pilyje, kuriame žmonių suaukotos lėšos bus skiriamos nuo smurto ir persekiojimų nukentėjusiems baltarusiams.

Apie tai pranešė pats Gitanas Nausėda

Kaip žinia, prie Nausėdos prezidentūros prieš kelias dienas, rugpjūčio 17 d. vėl rinkosi žmonės, kurie jau dešimt metų prašo tiesos apie Garliavos įvykius. Nors policija jau anksčiau buvo uždraudusi išskleisti plakatą „Ar dar gyva Deimantė”, tą dieną policininkai jau laukė susirinkimo dalyvių ir labai agresyviai pareikalavo, kad žmonės pasitrauktų, arba bus „sulaikyti”. Senyvo amžiaus moteriškės pasklido po aikštę, kai policininkai pristojo prie vieno žmogaus ir pareikalavo prisistatyti, arba „šis bus sulaikytas”. Neva žmonės trukdė prezidentui Nausėdai ir nesilaiko kažkokio įstatymo, kuris neva draudžia žmonėms prieiti prie prezidentūros.

Policijos agresyvumas paveikė – žmonės pasitraukė į šešėlį, tačiau ir ten nebuvo palikti ramybėje – „prisistatykite arba sulaikysime”

Net prie Grybauskaitės žmonėms niekas netrukdė rinktis Daukanto aikštėje, o prie G.Nausėdos siunčiamas aiškus signalas – žmonėms čia ne vieta.

Žinoma, tai, kad žmonės, kurie prašo ‘Tiesos”, policijos pagalba yra vaikomi ir grasinama juos suimti, neturi nieko bendro su laisvės šaukliu Gitanu Nausėda, kuris jau baigia išvaduoti kaimyninę Baltarusiją nuo kruvino diktatoriaus.

Facebook komentarai
});}(jQuery));