Fotosesija „Tipo valgom“

by prisilietimas on June 12, 2012

kavine

Specialiosios tarnybos turi terminą „развести  лохов”. Išvertus į lietuvių kalbą tai skambėtų „išdurti lapausius“ . Šis terminas reiškia, kad pasitelkus operatyvines ir technines priemones, yra „nuleidžiama“ dezinformacija arba reikiama informacija.

Tokia „lapausių išdūrimo“ operacija buvo atlikta ir š. m birželio 6 dieną.  ‚Netyčia“, kavinėje buvo nufotografuota a a. Drąsiaus Kedžio dukra Deimantė, jos išgimdytoja Laimutė Stankūnaitė, galimai advokatas Gintaras Černiauskas ir du LKPB ( Lietuvos kriminalinės policijos biuro) pareigūnai.

Tokios specialiųjų tarnybų operacijos nėra naujiena. ČK turi praktikos jau nuo 1917 metų.

1924 metais Rusijos Baltųjų judėjimo aktyvistas  Borisas Savinkovas buvo atviliotas į SSSR. Nuo pat „nelegalaus“ sienos kirtimo,  jis buvo kuruojamas OGPU agentų. Šie jam sugebėjo parodyti „nuostabų“ gyvenimą  SSSR. Savinkovas padarė nuotraukas, parašė straipsnių, kuriuos pati OGPU  perdavė Vakarų spaudai. Atlikęs savo darbą, Savinkovas buvo nuteistas 10 metų kalėjimo bei pasikorė kameroje.

NKVD – MGB buvo pamėgusi tokias  operacijas prieš Lietuvos Partizanus. Labai dažnai verbavimui nepasiduodantį, partizaną aprengdavo NKVD uniforma, paveiksluodavo ir nuotraukas „nuleisdavo“ kovojantiems Partizanams. Laikas bėga, keičiasi santvarkos, o specialiųjų tarnybų metodai – ne.

Keletas nuotraukų, paimtų iš socialinio tinklo facebook, rodo, kad tai buvo gerai suorganizuotas spektaklis. Spektaklio užduotis –  argumentuoti, kad L.Stankūnaitė yra nuolat persekiojama. Ji negali ramiai likti ir gyventi Lietuvoje. Šis atviras paparacių išpuolis suteikia, jai duoti teisme parodymus nuotoliniu būdu ir motyvą išvažiuoti su Deimante iš Lietuvos.

Nuotrauka Nr. 1 -Apsaugos autobusiukas stovi aikštelėje pastatytas priekiu į išvažiavimą. Tai daroma tam, kad kilus ekstremaliai situacijai, saugomą objektą kuo greičiau išvežti iš įvykio vietos. Į akis krenta tai, kad autobusiuke už vairo nelaukia  joks vairuotojas. Šis, pagal visas saugos instrukcijas, tiesiog privalo laukti. Tai įrodymas, kad tiek apsauga nematė jokios grėsmes.

autobusiukas

Nuotrauka Nr.2 . Apsaugos pareigūnas žvalgosi. Matosi neslepiamas smalsumas – „Kur gi tie fotografai? Negi vėluoja?“

laukia n

nekantrauja

Nuotrauka Nr.3 . Ypatingai svarbi tuo, kad abu apsaugos pareigūnai pastebėjo fotografą. Tačiau jokių veiksmų nesiima. Tai dar vienas įrodymas, kad „fotosesija“ buvo surežisuota. Jie savanoriškai pozuoja.

mentai pamate

Nuotrauka Nr.4 . Valstybės saugomi liudininkai,  be itin svarbaus reikalo, į kavinę ar į kitas viešas vietas nėra vedami. Atkreipiamas dėmesys į užsakytus patiekalus. Viskas tik dėl akių. Pareigūnai užsisakė kavos, L.Stankūnaitė – latte kavos, Deimantei užsakytos apelsinų sultys.  Panašus į  advokatą G. Černiauską žmogus užsisakė vandens. Net nematė reikalo dėl fotosesijos užsisakyti ką nors rimčiau. Šioje nuotraukoje matyti jo džiūgavimas dėl pavykusio plano.

meniu

Nuotrauka Nr. 5 . – panašus į advokatą Gintarą Černiauską žmogus neslėpdamas savo džiugesio atsisveikina, pergalingu žvilgsniu žiūrėdamas į Deimantę.

cernius iseina

Nuotrauka Nr. 6 – L.Stankūnaitė išvedama. Pirmas eina pareigūnas dėvintis „tactical“ marškinius, puikiai slepiančius ginklą ir  neperšaunamą liemenę. Prailginti marškiniai  leidžia ginklą nešioti ir dėkle po pažastimi ir prie diržo. Marškiniuose esančios slaptos vidinės kišenės juose leidžia laikyti raciją, papildomas apkalbas, antrankius ir tt.

isvedama

Nuotrauka Nr.7 rodo, kad fotografuota buvo iš skirtingų pozicijų, apie tai žinant apsaugos pareigūnams. Stebėtina ir tai, kad fotosesijos autorius ir jo fotoaparatas liko sveiki.

7

Operacija ,, Tipo, Valgom,,  buvo suorganizuota penktadienį, tikintis, kad jau tą pačią dieną, ar šeštadienį, nuotraukos bus paviešintos.

Tokiu atveju būtų rimtai argumentuota, kad L.Stankūnaitė dėl nuolat kylančių grėsmių negali atvykti į teismą. O parodymus gali duoti tik nuotoliniu būdu. Žinoma, kam nors paslaugiai sufleruojant. Dėl nežinomų priežasčių autorius uždelsė paviešinti nuotraukas. Tad pirmadienį  teisėjas A.Cininas  buvo priverstas „susirgti“.

Vertinant šią provokaciją, reikia paploti, kad ji pavyko. Tai leis L.Stankūnaitei ir ją globojančiom jėgom pareikšti, kad ji negalės daugiau vykti į teismo posėdžius ir duos parodymus tik nuotoliniu būdu. Po teismų, argumentuojant tais pačiais motyvais, L. Stankūnaitė su Deimante bus išvežta gyventi į užsienį. Saugant, nuo vis kylančių grėsmių.  Visa pedofilijos byla ir tiesos paieškos profesionaliai buvo užgniaužtos viena spec. tarnybų suorganizuota fotosesija.

Facebook komentarai
});}(jQuery));