Kas išjungė „Facebook”? Markas Zuckerbergas per kelias valandas prarado apie 7 mlrd. dolerių

mark

Pirmadienį „Facebook”, „Instagram”, „WhatsApp” ir „Facebook Messenger” vartotojai visame pasaulyje daugiau nei penkias valandas negalėjo naudotis „Facebook”, „Instagram”, „WhatsApp” ir „Facebook Messenger” paslaugomis, nes, kaip spėjama, tai įvyko dėl netinkamo serverio atnaujinimo.

Pasak „DownDetector”, problemos prasidėjo apie 16:44 BST (11:44 ET), o apie jas buvo gauta beveik 80 000 pranešimų apie „WhatsApp” ir daugiau nei 50 000 pranešimų apie „Facebook”. Bendrovės „NetBlocks”, kuri stebi interneto sutrikimus ir jų poveikį, skaičiavimais, šis sutrikimas pasaulio ekonomikai kainavo 160 mln. dolerių (117 mln. svarų sterlingų), o „Facebook” akcijų kaina sumažėjo daugiau nei penkiais procentais – tai reiškia, kad įmonės įkūrėjas Markas Zuckerbergas per kelias valandas prarado apie 7 mlrd. dolerių savo turto.

Tikslios sutrikimo priežasties „Facebook” nepatvirtino, tačiau vienas ekspertas teigė, kad problema galėjo kilti dėl darbuotojų padarytos vidinės klaidos, kuri iš esmės ištrynė svetainę iš interneto. Atnaujinti serveriai taip pat paralyžiavo „Facebook” vidines sistemas, kurios veikia pačios bendrovės tinkle, todėl darbuotojai negalėjo bendrauti tarpusavyje, o bendrovės Kalifornijos būstinėje esą nustojo veikti raktų kortelės. Teigiama, kad jos darbuotojai skubėjo į duomenų centrus, kad asmeniškai rankiniu būdu iš naujo nustatytų sistemos dalis, nors vienas „Reddit” tinkle rašęs informuotas asmuo teigė, kad įmonės reakciją apsunkino tai, kad dėl koronaviruso pandemijos centruose trūko technikų. Maždaug nuo 22.30 Jungtinės Karalystės laiku kai kurie naudotojai pranešė, kad vėl gali naudotis keturiomis platformomis. Interneto saugumo bendrovės „CloudFlare” vyriausiasis technologas Johnas Graham-Cunninghamas sakė, kad „Facebook” atliko keletą savo pasienio vartų protokolo (BGP) atnaujinimų, dėl kurių jis „dingo” iš interneto. Nutekėjimas taip pat įvyko praėjus vos kelioms valandoms po to, kai buvusi darbuotojos informatorė Frances Haugen viešai papasakojo, kaip bendrovė pelną iškelia aukščiau už moralę, likus dienai iki numatyto jos liudijimo Kongrese.

„Facebook”, „WhatsApp” ir „Instagram” neveikė visame pasaulyje
spalio 4, 2021 5

 

fb

Whatsapp instagram žemyn
UPDATE 2021 m. spalio 4 d: Remiantis pranešimais, „Facebook”, „WhatsApp” ir „Instagram” neveikia visame pasaulyje.

Ne tik „Facebook” vartotojai, bet ir pati bendrovė ėmėsi „Twitter” dalytis atnaujinta informacija apie sutrikimus:

„Žinome, kad kai kurie žmonės susiduria su sunkumais prieinant prie mūsų programėlių ir produktų. Dirbame, kad viskas kuo greičiau grįžtų į normalią būseną, ir atsiprašome už nepatogumus.” – „Facebook

Daugumos naudotojų prieiga prie „WhatsApp”, „Instagram” ir „Facebook” sutriko. Keletas naudotojų teigia, kad paslaugos neveikia, ir apie šių platformų sutrikimus pranešė socialiniame tinkle „Twitter”. Rašymo metu visos trys paslaugos rodė atnaujinimo klaidą. Nors „WhatsApp” nesiunčia ir negauna pranešimų, „Instagram” rodo „negalėjo atnaujinti kanalo”, o „Facebook” puslapio įkėlimas trunka amžinybę.

„Atsiprašome, kažkas nepavyko. Dirbame prie to ir kuo greičiau ištaisysime”, – sakoma pranešime „Facebook” svetainėje.

Interneto sutrikimus ir išjungimus stebinti interneto observatorija „NetBlocks” pranešė socialiniame tinkle „Twitter”: „Facebook”, „WhatsApp”, „Instagram” ir „Messenger” šiuo metu patiria sutrikimų daugelyje šalių; incidentas nesusijęs su šalies lygmens interneto trikdžiais ar filtravimu”.

Visos trys programėlės, kurios priklauso „Facebook” ir veikia bendroje infrastruktūroje, sutriko prieš pat 11.54 val. Nustojo veikti ir kiti tos pačios šeimos programėlių produktai, pavyzdžiui, „Facebook Workplace”.

Duomenų srauto svetainė „Downdetector” pranešė, kad paslaugos nustojo veikti netrukus prieš 12 val. mūsų eros laiku, o pranešimų apie problemas su „Facebook” ir „Instagram” buvo daugiau nei 20 000.

Bendrovė „Downdetector” stebi sutrikimus tik kaupdama būsenos pranešimus iš įvairių šaltinių, įskaitant naudotojų pateiktas klaidas savo platformoje. Sutrikimas galėjo paveikti didesnį skaičių žmonių.

Po to, kai sutriko paslaugų, įskaitant „Instagram” ir „WhatsApp”, veikla, „Facebook” akcijos krito.

Facebook komentarai
});}(jQuery));