„Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

„Eurovaistinės“ specialistai pataria: 5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą

Šaltuoju metu dažniau sergama peršalimo ligomis, pagrindinio šalies vaistinių tinklo „Eurovaistinė“ vaistininkė Jovita Juodsnykytė nuramina, kad pajutus peršalimo simptomus naudinga kuo skubiau kreiptis į vaistininką ir gydytojo gali net neprireikti.

Gerklės skausmas, sloga, temperatūra – tokie simptomai dažniausiai įspėja apie prasidėjusią ligą. „Pajutus pirmuosius simptomus pirmiausiai rekomenduoju užsukti į vaistinę ir pasirūpinti, kad namų vaistinėlėje turėtumėte vaistų, kurie padėtų įveikti temperatūrą“, – sako vaistininkė J. Juodsnukytė.

Įveikti peršalimą gali padėti ir įvairios arbatos, kurios skatina prakaitavimą, o kartu ir papildo organizmą reikalingais vitaminais. Peršalus vaistininkė taip pat pataria vartoti ir vitaminą C, kuris ne tik padės greičiau įveikti peršalimo simptomus, bet ir papildomai stiprins imunitetą.

Kovojant su peršalimu svarbu atsižvelgti į jaučiamus simptomus ir pasirūpinti vaistais, kurie juos malšintų. „Jeigu jaučiate gerklės skausmą, pasirūpinkite pastilėmis arba purškikliais nuo gerklės skausmo, jeigu sloga, prireiks purškalo jai malšinti“, – apibendrina vaistininkė.

„Eurovaistinės“ farmacininkė atkreipia dėmesį, kad galima įsigyti ir kombinuotų vaistų nuo peršalimo, kur vienoje pakuotėje galima rasti vaistą kovojantį su temperatūra, galvos bei gerklės skausmu, padedantis užgultai nosiai bei kosuliui.

Vis dėlto įsigyjant tokius vaistus svarbu atkreipti dėmesį, kad jie skirstomi į dieninio ir naktinio vartojimo, į šią rekomendaciją vertėtų atsižvelgti. Vaistininkė paaiškina, kad nakčiai skirtame preparate yra medžiaga, kuri gali slopinti ir šiek tiek migdyti.

Pasak vaistininkės, taip gydyti peršalimą rekomenduojama iki savaitės, tačiau jeigu vartojate vaistus, kuriuose yra paracetamolio ir vis tiek karščiuojate, savijauta negerėja, būtina kreiptis į gydytojus.

Sergant peršalimu rekomenduojama laikytis tinkamos rankų higienos, laikytis saugaus atstumo nuo namiškių, nesinaudoti tais pačiais indais, jeigu yra galimybė miegoti atskirai. Ypač svarbu pasirūpinti namiškiais, kurių imunitetas yra imlus peršalimo ligoms.

5 žingsniai, kaip įveikti peršalimą:

1. Vartokite vitaminą C.

2. Turėkite vaistų, kurie padėtų įveikti pakilusią temperatūrą.

3. Rūpinkitės atskirais peršalimo simptomais.

4. Gerkite prakaitavimą skatinančias arbatas.

5. Laikykitės tinkamos higienos, dažnai vėdinkite kambarį.

Facebook komentarai
});}(jQuery));