ES ir Lietuvos „elitą“ ėmė nenumaldomai purtyti kartuvių baimė

Kodėl buvo ištrintas Europos Komisijos vadovės Ursulos von der Leyen ir „Pfizer“ generalinio direktoriaus Alberto Bourlos susirašinėjimas SMS žinutėmis prieš sudarant susitarimą dėl 1,8 milijardo „Pfizer“ vakcinų už 36 milijardus dolerių pirkimo ES?
Šiuo susirašinėjimu, „derybomis SMS žinutėmis“ susidomėjo ES ombudsmenė Emily O’Reilly, kuri kritikavo EK vadovę dėl „netinkamo administravimo“ ir praėjusią savaitę pakartotinai liepė surasti savo susirašinėjimą su „Pfizer“ vadovu.
Kaip žinia, viešumoje pasirodė žurnalistiniai tyrimai apie Ursulos von der Leyen vyro Heiko von der Leyen karjeros šuolį iki medicinos direktoriaus pareigų JAV biotechnologijų bendrovės „Orgenesis“ (ji specializuojasi genų terapijos srityje), jo ryšius su mRNR preparatus ES tiekiančiomis „Pfizer“ ir „Moderna“ ir pan.
Pasirašytoji sutartis, kurią nagrinėjo doc.dr. Vaidotas Vaičaitis, atrodo išskirtinai palanki gamintojui ir labai įpareigojanti ES valstybes nares – nuo jų atsakomybės už vakcinų administravimą, apmokėjimą, iki sąlygos nustatyti karantiną arba kitą išimtinį teisinį režimą, ribojantį žmogaus teises, kuris būtinas naudojant „sąlyginės registracijos“ vakcinas. Valstybės narės praktiškai neturi galimybės pasitraukti iš sutarties – įsipareigoja sutartį vykdyti „neatšaukiamai ir besąlygiškai“, taigi net jei ji prieštarautų šalies konstituciniams principams ir piliečių interesams. Gamintojas neprisiima atsakomybės už „sąlyginės registracijos“ vakcinų pasekmes, šalutinius poveikius. Netgi nurodoma su „Pfizer“ derinti viešąją komunikaciją.
Europos Komisija ne tik pasirašo sutartį, kuri įpareigoja valstybes nares imtis politinių sprendimų, bet ir daro tam tikrą spaudimą. 2021 01 19 paskelbta EK rekomendacija valstybėms narėms „paspartinti eksperimentinių vakcinų skyrimą ES, pasiekti, kad iki tam tikro laiko būtų paskiepyta ne mažiau kaip 80 proc. sveikatos priežiūros ir socialinių darbuotojų, vyresnių nei 80 metų žmonių.“ (Ar ne todėl Lietuvoje atsirado įstatymų projektai dėl privalomų skiepų būtent medikams ir socialiniams darbuotojams, 100 eurų priemokos senjorams už skiepą ir kt.? )
Politiniai sprendimai grindžiami statistika, kurios patikimumu štai kodėl abejoja europarlamentaras Stasys Jakeliūnas:
2021 10 18 Europos ligų kontrolės ir prevencijos centras ECDC išleido rekomendaciją, kad siekiant statistiškai fiksuoti užsikrėtimo Covid-19 atvejus vien PGR testo nepakanka, tam būtini du kriterijai – gydytojo diagnozė ir teigiamas laboratorijos patvirtintas rezultatas, t.y. būtina dviejų kriterijų visuma – klinikinis ir laboratorinis kriterijus.Tačiau statistika fiksuoja duomenis tik pagal PGR testų rezultatus, kurie lemia politinius sprendimus, susijusius su žmogaus teisėmis ir kt.
Be paramos ekonomikos gaivinimui, Europos Komisija pasiūlė 245,2 mln. eurų papildomai iš ES biudžeto iniciatyvoms remti, taip pat 100 mln.eurų toliau atsirandantiems su koronaviruso krize susijusiems poreikiams (parengiamasis darbas, susijęs su ES skaitmeniniais COVID pažymėjimais, valstybių narių pajėgumai aptikti ir stebėti naujas viruso atmainas, testavimo pajėgumų užtikrinimas ir kt.)
Apibendrinant:




Atskleistos SMS turbūt pateiktų svarbių atsakymų dėl ES ir „Pfizer“ sutarties.
Nuorodos – komentaruose.





Facebook komentarai