ES Deindustrializacija Jau Seniai Prasidėjo

image 90

image 90

ES Deindustrializacija Jau Seniai Prasidėjo

Big Reset Demokratija Ekonomika

Originalus straipsnis paskelbtas 2022 m. rugpjūčio 27 d. tkp.at.

Thomas Oysmüller . Išversta padedant www.DeepL.com/Translator. Be pataisymų.


Elektros ir dujų kainos kyla iki neišmatuojamų aukštumų, beveik kiekvieną dieną ES uždaroma arba mažinama gamyba. Nuogąstaujama dėl energijos trūkumo. ES deindustrializuojasi.

Nors dujų ir naftos iš tikrųjų netrūksta (kol kas), energetikos krizė yra labai opi. Vis mažiau įmonių gali sau leisti mokėti sparčiai augančias kainas, todėl daugeliui gamyklų gamyba tampa nebepelninga. Kiekvieną dieną ES gamyklos uždaro duris arba mažina gamybos apimtis.

Pramonės uždarymas

Ketvirtadienį „Bloomberg“ apžvalgininkas Javieras Blasas rašė: „Kol daugelis ES ir JK valdžios pareigūnų atostogauja, mūsų akyse uždaroma energijai imli regiono pramonė. Nebūna dienos, kad nauja metalo lydymo įmonė, stiklo įmonė, trąšų gamintoja, chemijos įmonė nepaskelbtų apie gamybos mažinimą ar uždarymą.“

Tai nestebina, – tęsia Blasas. Birželio mėn. jis jau rašė: „Europos gamybos sektorius žlunga dėl nuolat aukštų elektros energijos ir gamtinių dujų kainų. Lengviau nebus, todėl gresia dar viena etatų mažinimo ir uždarymo banga.“

Pavyzdžiui, grafike parodyta, kiek trąšų gamintojų ir chemijos gamyklų Europoje jau sumažino gamybą:

FbBA5rjXoAAoF8L

Kitas pavyzdys iš kito sektoriaus: Vokietijos aliuminio gamintoja „Speira Gmbh“ šią savaitę paskelbė, kad svarsto, ar sumažinti gamybą savo gamykloje Šiaurės Reino-Vestfalijos žemėje iki pusės visų pajėgumų. Sprendimas turi būti priimtas rugsėjo mėn. Tačiau ji jau sumažino gamybą nuo 160 000 tonų aliuminio iki 140 000 tonų. Priežastis: Dabartinės energijos rinkos kainos yra didesnės nei išankstinių sandorių kainos Londono metalų biržoje.

Gresianti katastrofa

Po Blaso komentaru socialiniame tinkle „Twitter“ anoniminis naudotojas parašė: „Mane glumina, kad niekas iš tikrųjų nepripažįsta realybės, su kuria susidursime šią žiemą.“

Tai nėra visiška tiesa. Kartas nuo karto pasirodo pranešimų, kurie yra artimi tikrovei. Praėjusios savaitės žurnale „Energy Intelligence“ rašoma: „Pasiruoškite pragaro žiemai“. Jame rašoma:

„Gresianti katastrofa prasidėjo daugiau nei prieš metus, kai Rusija nustojo pildyti gamtinių dujų saugyklas regione. Tačiau gamtinės dujos šią žiemą gali būti mažiausia Europos energetikos problema. Dėl užsitęsusios sausros išdžiūvo upės ir sutriko laivyba. Prancūzijoje buvo sustabdytos branduolinės elektrinės, kad būtų išspręstos korozijos problemos. Prancūzija, kuri paprastai eksportuoja elektros energiją, dabar turi ją importuoti (iš Vokietijos, atkreipkite dėmesį). Norvegija, kuri taip pat eksportuoja elektros energiją, paskelbė, kad dėl žemo vandens lygio savo užtvankose artimiausiais mėnesiais apribos eksportą. Tuo pat metu Vokietija vis dar planuoja metų pabaigoje uždaryti tris atomines elektrines.“

Penktadienį dujų kaina pirmą kartą pasiekė 3500 JAV dolerių už 1000 kubinių metrų ribą. Tik pirmadienį jis pirmą kartą perkopė 2 750 JAV dolerių ribą. Taigi viskas ir toliau smarkiai kopia į kalną.

Baimė dėl elektros

Net Austrijos ekskancleris Christianas Kernas – tikrai ne tas, kuris turėtų skųstis infliacija, nes jis neprieštaravo nei „Corona“ politikai, nei sankcijų politikai – penktadienį rašė: „Didmeninės elektros energijos kainos 2023 m. ką tik pakilo iki 800 EUR/MWh. Tai 1 400 proc. daugiau nei praėjusios vasaros pradžioje. Sistema sprogsta mums į veidą.“

Bild 2022 08 27 080108113

Elektros energija reikalinga ne tik namų ūkiams, bet ir visoms įmonėms bei ekonomikos sektoriams. Ką tai reiškia, ką buvęs kancleris čia rašo, tikriausiai galima tik spėlioti. Vakarų Europai, kuri jau dešimtmečius maudosi dujų gausybėje – iš esmės dėl pigių rusiškų dujų (tai sunkiai nuryjama piliulė) – tai gali būti neįsivaizduojama.

Tačiau problema akivaizdžiai neapsiriboja vien kainų sprogimu. Javieras Blasas, vėlgi „Bloomberg“ apžvalgininkas, penktadienį savo skiltyje rašė apie pokalbį Jungtinės Karalystės elektros energijos pramonėje:

„Tačiau konferencijoje, surengtoje sektoriaus atstovams, buvo kalbama apie platesnę problemą nei tik didėjančios išlaidos. Vis dažniau vartojami žodžiai „ekstremali situacija“ ir „trūkumas“, o dalyviai daugiausia dėmesio skiria tam, kada, o ne ar įvyks krizė. Įsivaizduokite, kad 2008 m. prasidėjus pasaulinei finansų krizei klausotumėtės Volstrito ir Federalinės rezervų sistemos vadovų pokalbių.

Štai klausimas iš praėjusios savaitės susitikimo: „Ar svarstote galimus variantus, jei šią žiemą tarpvalstybinė prekyba žlugtų dėl tiekimo spaudimo? Ir dar: „Ar galime surengti susitikimą ir aptarti nenumatytų atvejų priemones? Kitas dalyvis teigė, kad elektros energijos pasiūlos ir paklausos balanso prognozė parodė, „kokia bloga gali būti žiema visiems, kurie moka skaičiuoti“.

strompreisuk
Elektros kaina Jungtinėje Karalystėje. Šaltinis: Bloomberg.

Maldaujantys europiečiai?

Buvusi Austrijos užsienio reikalų ministrė Karin Kneissl ketvirtadienį tviteryje paskelbė rusišką karikatūrą, kuri sukėlė didelį atgarsį. Pagal šeštajame dešimtmetyje sukurtą Vladimiro Serovo paveikslą „Valstiečių pasiuntiniai pas Leniną“ redaguotame paveiksle dabar vaizduojamas V. Putinas su valstiečiais. Dabar valstiečiai atstovauja nuskriaustai ir nuskurdintai ES delegacijai, kuri prašo Putino dujų.

putinkneissl

Nuotraukoje, kuri šiuo metu platinama Rusijoje, nurodyta 2023 m. vasario data. Kneissl to nesakė. Ji rašė: „Ir vieną dieną ateis diplomatijos, tikro pokalbio metas.“ Po to pasipylė įprasti užgauliojimai ir grasinimai, prie kurių Kneissl buvo pripratęs jau daugelį metų. Tačiau Azijoje ji gerbiama dėl savo patirties energetikos sektoriuje ir ten duoda daug interviu.

Kneissl pateikia niūrų Europos vaizdą.

Tik laikas parodys, ar ši karikatūra pasitvirtins, ar tai tik „Rusijos propaganda“, kaip ketvirtadienį beveik vienbalsiai pareiškė politikos apžvalgininkai. Tačiau galbūt greičiau, nei kai kurie mano.

Šią savaitę diplomatijos srityje (ekonominiame) mūšio lauke įvyko šie įvykiai:

JAV paskelbė apie dar tris milijardus dolerių Ukrainai. Už šias lėšas Kijevas gali „įsigyti oro gynybos sistemų, artilerijos sistemų ir šaudmenų, bepiločių oro gynybos sistemų ir radarų, kad galėtų apsiginti ilguoju laikotarpiu“, trečiadienį sakė J. Bidenas. Vokietija paskelbė apie 500 mln. eurų papildomą karinę pagalbą. Šios lėšos bus naudojamos oro gynybos sistemoms Ukrainai tiekti. Vokietijos žaliųjų užsienio reikalų ministrė Annalena Baerbock teigė, kad ginklų tiekimui alternatyvos nėra.

Tuo tarpu E. Macronas, kaip ir daugelis kitų politikų, grįžo iš prabangių atostogų ir trečiadienį prancūzams pareiškė, kad atėjo „gausos pabaiga“. Tokia yra „laisvės gynimo“ kaina.


Šis tekstas pasirodė 2022 m. rugpjūčio 27 d. pavadinimu „Die Deindustrialisierung der EU hat längst begonnen“ svetainėje tkp.at.

Išversta padedant www.DeepL.com/Translator. Be pataisymų.

Šis tekstas yra licencijuojamas pagal „Creative Commons Attribution 4.0“ tarptautinę licenciją. Nesivaržykite kopijuoti ir dalintis.

Nuotrauka pixabay

Facebook komentarai
});}(jQuery));