EP nariai šokiruoti A. Paleckio teismu ir proceso slaptumu

Paleckio1

Paleckio1

EP nariai šokiruoti A. Paleckio teismu ir proceso slaptumu

Lapkričio 16 d. Vilniuje visuomeninis judėjimas „Teisingumo Aušra“ surengė tarptautinį seminarą apie žmogaus teisių pažeidimus ES, mitingą prie apeliacinio teismo, o vėliau kartu su visuomenininkais stebėjo Algirdo Paleckio teismą. Renginiuose dalyvavo ir trys Europos Parlamento nariai – Clare Daly ir Mick Wallace iš Airijos bei Tatjana Ždanoka iš Latvijos, o taip pat būrys Latvijos visuomenininkų.

 

„Esame šokiruoti šiuo teismo procesu“, – pasibaigus teismo posėdžiui vietos ir tarptautinei žiniasklaidai sakė EP narė C. Daly. „Airijoje būtų absoliučiai neįmanoma rengti uždarus teismo posėdžius tokioje byloje. Neįsivaizduotina ir tai, kad teismo posėdyje dalyvautų saugumo pareigūnai su balaklavomis, saugodami irgi balaklavą dėvintį pedofilą, kurio parodymais paremta ši byla. Tai nėra teisinė valstybė. Mūsų regione tokie uždari teismo procesai vyko tik Šiaurės Airijoje, kai, besitraukiant britų okupantams, ten vyko uždari politiniai procesai, dalyvaujant tik teisėjams, be jokių prisiekusiųjų tarėjų, pagal slaptas slaptųjų tarnybų pažymas. Tai – nonsensas. Nuo visų stogų skelbsime apie tai Europos Parlamente. Beje, mes giname ir kitą žurnalistą,  „Wikileaks“ įkūrėją Džiulijaną Asanžą, kuris paviešino JAV karo nusikaltimus – JAV jį apkaltino irgi „šnipinėjimu“ ir irgi pagal vieno pedofilo parodymus, kuris vėliau prisipažino melavęs.“

 

Ryte vykusiame tarptautiniame  seminare „Žmogaus teisių būklė Lietuvoje ir ES: besikaupiantys iššūkiai ir galimi sprendimai“ jo dalyviai priėjo bendros išvados, kad Europa ir pasaulis susiduria su rimtais iššūkiais žmogaus teisių ir žodžio laisvės srityje. Šie pamatiniai principai vis daugiau apribojami, o pačioje  liberalios demokratijos sistemoje pastebima šliaužiančio fašizavimo tendencija. Kitaminčių persekiojimas ir represinis spaudimas tampa savotiška norma. Jiems fabrikuojamos iš piršto laužtos  bylos, visuomenėje taikomas mobingas (psichologinis kitaminčių terorizavimas). Akivaizdus mobingo pavyzdys – Maskvoje kuriančio lietuvių režisieriaus Rimo Tumino užsipuolimas po jo interviu Rusijos televizijai: po tokių jau norma tapusių atakų žmonės yra verčiami atlikti „viešąsias išpažintis“, barstytis galvas pelenais ir nusilenkti vienos tiesos ideologijai. Svečiai iš Latvijoje pateikė liūdnoką vaizdą. Latvijoje dėl dirbtinai kurstomų nacionalinių įtampų kraštutinio nacionalizmo ideologija iš gatvės jau prasisunkė į kabinetus ir valdžios vyrų bei moterų galvas. Ją palaiko visas administracinis resursas. EP nariai iš Airijos konstatavo, kad demokratija Europoje yra tik žodis, tikrovė visai kita, ir jeigu norime permainų, žmonės turi veikti patys, nelaukti manos iš dangaus. Visoms kairiosioms ir patriotinėms jėgoms reikia koordinuoti veiksmus, skatinti viešumą ir tarptautinį solidarumą.

 

Po seminaro vyko mitingas prie Apeliacinio teismo pastato Lukiškių aikštėje. Mitingas rengtas ne tik solidarumui su Algirdu Paleckiu bei kitais  politiniais kaliniais pareikšti, bet ir protestui prieš smarkiai keliamas šildymo, elektros, degalų ir maisto kainas, o taip pat prieš žmonių segregaciją  per „galimybių pasų“ įvedimą. Renginiui bandė turkdyti netoliese piketavusi 5 žmonių grupelė, reiškusi ištikimybę Landsbergiams ir NATO. Juos prižiūrėjo policijos pareigūnai.

 

„Teisingumo Aušros“ mitinge kalbėjo šio judėjimo koordinatorius A. Paleckis, minėti europarlamentarai, profesorius Eduardas Vaitkus, žurnalistas Kazimieras Juraitis, referendumininkas V. Paulauskas, jaunimo atstovas Kristoferis Voiška, Latvijos Antifašistinio komiteto pirmininkas Josifas Korenas bei kiti dalyviai. Mitingą vedė visuomenininkė E. Švenčionienė. Renginyje taip pat skambėjo dainos ir eilėraščiai, buvo renkami referendumo parašai.

 

13:30 prasidėjusiame A. Paleckio teisme buvo sprendžiami procedūriniai klausimai, byla nenagrinėta iš esmės. Teismas tenkino kaltinamojo prašymą kreiptis į VSD, kad šis  pateiktų visas iki šiol VSD slepiamas nuteistojo pedofilo D. Bertausko apklausas. Kitas teismo posėdis vyks kitų metų sausio 12 d.

 

 

 

TA Infocentras

Facebook komentarai
});}(jQuery));