Eligijaus Masiulio byloje „skilo” vienintelis Gintaras Steponavičius – „padėjo atskleisti nusikaltimus”

remigijus-simasius-ir-gintaras-steponavicius-73098264

remigijus-simasius-ir-gintaras-steponavicius-73098264

Kadangi vėl esu pakviestas į svečius pas Neredaguotą apie politines bylas Lietuvoje (akcentas į „politinės korupcijos“ bylą), tai, ruošdamasis laidai, kelias įdomybes iš minėtos „politinės korupcijos“ bylos išskirsiu.
Atsimenate tos bylos pradžią? Kai Liberalų sąjūdis visokeriopai dievagojosi, kad jie visiškai bendradarbiaus su teisėsaugos institucijomis, visą informaciją joms teiks, kad būtų atsakyti visi klausimai, ir t.t. ir pan.? Ir kaip žiniasklaidos kalbinti konkretūs viešųjų ryšių specialistai aiškino, kaip teisingai ir sąžiningai elgiasi Liberalų sąjūdis, kad net nėra ko lyginti su prieš tai teista Darbo partija.
Grįžkime į šiuos laikus. Praeitame „politinės korupcijos“ bylos teismo posėdyje prokurorai pasiūlė bausmes toje byloje kaltinamiems asmenims. Liberalų sąjūdžiui prokurorai pasiūlė apie pusės milijono eurų baudą. Taigi, prokurorai siūlo Liberalų sąjūdį bausti pagal visą Baudžiamojo įstatymo griežtumą, kas akivaizdžiai reiškia, jog prokurorai šioje byloje niekaip ir jokia apimtimi nemano, kad Liberalų sąjūdis su jais „bendradarbiavo“, „teikė visą informaciją“ ar „padėjo atsakyti į visus klausimus“. Greičiau priešingai.
Bet toje byloje yra vienas kaltinamasis, kuris, labai panašu, ir nuoširdžiai bendradarbiavo, ir teikė visą informaciją, ir padėjo atsakyti į visus klausimus (ar bent jau ženklią klausimų dalį). Konkrečiai – Gintaras Steponavičius. Kai visus kitus tos bylos kaltinamuosius prokurorai siūlo bausti realiomis laisvės atėmimo bausmėmis, kurių dydis būtų artimas sankcijoje numatytam maksimumui, arba įspūdingomis baudomis (juridiniams asmenims), Gintarui Steponavičiui prokurorai siūlo skirti 7000 EUR baudą. Motyvas – padėjo atskleisti nusikalstamą veiką. Tą patį viešumoje nurodė ir kiti toje byloje dalyvaujantys advokatai. Taigi, labai panašu, kad G. Steponavičius staigiai susiprotėjo, iš kur vėjas pučia, ir priėmė toje situacijoje protingiausią įmanomą sprendimą. Šio sprendimo dėka G. Steponavičius, tikėtina, iš šios pelkės išlips vos batus sušlapęs. O kiti gali ir nuskęsti.
O paminėta aplinkybė reiškia, kad prokurorai šioje byloje turi ne tik užfiksuotus pinigus, kitą informaciją, kurią surinko vykdydami kriminalinę žvalgybą, bet ir G. Steponavičiaus parodymus.
Daugiau įdomybių papasakosiu per laidą. Sekit pranešimus!
Facebook komentarai
});}(jQuery));