Eligijaus Masiulio byla numarinta, įrodymai sunaikinti? (pildoma)

Masiulioplakatas
Aurimas Drižius
Nors nuo ikiteisminio tyrimo praėjo 17 mėnesių, tačiau nė vienas šios bylos epizodų teismo nepasiekia. Generalinė prokuratūra atsitvėrė tylos siena – jos atstovai spaudai jau dvi dienas negali atsakyti į paprastus LL klausimus: kodėl Eligijaus Masiulio ir R.Kurlianskio bylos dar ne teisme? Ir ar tiesa, kad nebeliko įrodymų? E.Masiulio advokatas Bliuvas taip pat atsisakė kalbėtis su LL apie šią bylą: „nesu įgaliotas kliento”.
E.Masiuliui prireikė trijų mėnesių, kad jis sukurtų legendą apie tai, kad dalį pinigų iš tų 250 tūkst. eurų jis skolinosi iš Raimundo Kurlianskio, o didesnioji dalis – tai neva šeimos santaupos, padėtos bute prie židinio.
Nors prokuratūra turi visus šios bylos įrodymus – garso ir vaizdo įrašus apie pokalbius tarp R.Kurlianskio ir E.Masiulio, kurie lengvai paneigtų E.Masiulio sugalvotą legendą apie pinigų skolinimąsi, tačiau kadangi byla niekaip nekeliauja į teismą, kyla abejonės, ar minėti įrodymai apskritai yra byloje.
Tai yra įprasta Generalinės prokuratūros praktika – išimti iš bylos nepaneigiamus įrodymus ir siųsti baudžiamąją bylą į teismą, kad teismui nieko daugiau nebeliktų, kaip kaltinamąjį išteisinti.
Tokios praktikos GP laikėsi ir Andriaus Ūso vadinamosios pedofilijos byloje – nors bylą pradėjęs tirti Vilniaus apskrities prokuratūros prokuroras Nerijus Bieliauskas surinko daugiau negu reikia A.Ūso kaltės įrodymų – Deimantės Kedytės pasakojimas apie prievartavimo aplinkybes sutapo su A.Ūso mobilaus telefono būvimo vieta. Be to, medicinos ekspertų išvadose buvo aiškiai parašyta, kad antroji pedofilų auka – D.Kedytės pusseserė – būdama dešimties metų mergaitė dažnai tuštindavosi į kelnes ir kad jos storoji žarna yra išsiplėtusi nuo „veikimo kietu buku daiktu“, tačiau visi šie įrodymai dingo iš bylos.
Pats prokuroras N.Bieliauskas išėjo iš darbo prokuratūroje, pasakęs, kad „jeigu man kažkas atsitiks, aš netylėsiu“, o tuščia byla nukeliavo į teismą, kur net teisėjas A.Cininas stebėjosi, kur dingo visi įrodymai. Visi jie buvo sunaikinti, kaip ir 6 tomai telefoninių pokalbių išklotinių tarp įtariamųjų pedofilų ir jš artimųjų.
Todėl toks prokuratūros veikimas – įrodymų sunaikinimas – neturėtų nieko stebinti. Nors bet kurioje teisinėje šalyje įrodymus sunaikinęs prokuroras jau seniai sėdėtų kalėjime, tačiau Lietuvoje tokia praktika ne tik kad nieko nepiktina, tačiau yra ir skatinama.
Todėl nebūtų nuostabu, jeigu prokuratūra ir išsiųs E.Masiulio bylą į teismą, ji, kaip ir Andriaus Ūso atveju, bus tuščia, be įrodymų ir E.Masiulio advokatai ją sudaužys į šipulius. Jeigu prokuratūra pabandytų išnarplioti šią bylą, įtarimai jau seniai būtų pateikti visam Liberalų sąjūdžiui.
Juk tuos 100 tūks. Eurų E.Masiulis ėmė ne sau, o visai savo frakcijai, su kuria turėjo pasidalinti. Visa tai yra įrašyta garso ir vaizdo įrašais – pinigus E.Masiulis paėmė iš Kurlianskio savo automobilyje, o prieš tai dar buvo ne kartą susitikęs – STT viską užfiksavo.
Todėl jeigu prokuratūra nekelia bylos visam Liberalų sąjūdžiui, kaip kad buvo Darbo partijos atžvilgiu, akivaizdu, kad vyksta žaidimai po kilimu.
Pedofilijos byloje teisingumą taip pat vykdė ne teismai, o Dalia Grybauskaitė – juk tik išėjęs iš jos kabineto generalinis prokuroras Algimantas Valantinas pareiškė, kad A.Ūsui bus pareikšti įtarimai ne seksualiniu prievartavimu, tačiau tik priekabiavimu. Todėl akivaizdu, kad visą darbą už teismus ir prokuratūrą ir šioje byloje atlieka Lietuvos Dalia.
Kita vertus, E.Masiulis laikosi „omertos” įžado. Įkliuvęs mafijozas turi tylėti (omertos įžadas) ir neišduoti savo šeimos. Cosa nostra. Masiulis geriau sukurs baiką apie nešvarią investiciją, apmaudžiai ištars: „Susimoviau”, paaukos savo karjerą, bet neišduos MG liberalų. „Šeima” yra pirmiau visko, „šeima” turi visą jūsų asmeninę bylą, „šeima” jumis pasirūpins.
Matome pamoką, kaip legalizuoti korupcinius pinigus. Juos „suneša” uošviai, seni pažįstami, tetos ir dėdienės. Giminė yra jūsų gelbėjimosi ratas. Žurnalistinė gildija atrodė nekaip. Laida priminė sudegusio teatro šou. Vienam nesisekė pravirkti, kitam – apsimesti velnio advokatu. Masiulis toks svarbus ir didis, kad net nacionalinio transliuotojo eterio laidos buvo pastumdytos dėl jo.
E.Masiulis jau pabandė atgauti savo kyšius
Vasarą Eligijus Masiulis per teismą jau bandė atgauti jo namuose rastus ir areštuotus pinigus. Anksčiau skelbta, kad E.Masiulio namuose pernai gegužę pareigūnai rado ir paėmė 250 tūkst. eurų. Todėl įtarimai jam pateikti ne tik dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu, bet ir neteisėto praturtėjimo. Dėl teisėsaugos areštuotų pinigų iš pradžių įtariamasis kreipėsi į Vilniaus miesto apylinkės teismą. Tačiau šis teismas vasario 15 dieną prašymą grąžinti pinigus atmetė. E.Masiulis kreipėsi į Vilniaus apygardos teismą. Jo skundą teisėjas Ernestas Rimšelis (buvęs Grybauskaitės patarėjas) taip pat kol kas atmetė.
E.Masiulis gyvena nerūpestingą gyvenimą
Nors ir įtariamas sunkiais nusikaltimais, E.Masiulis lankosi naktiniuose klubuose ir mėgaujasi gyvenimu – jam net nėra paskirtas namų areštas. Spauda jau pranešė, kad klubų lankytojai nufotografavo E.Masiulį klube „Pablo Latino“ šią vasarą.
Pasidomėjus, kaip E. Masiulis nustebino žmoną gimtadienio proga, vyras teigė, kad šįkart žmonai dovanojo tiesiog puokštę gėlių. „Mes esame susitarę, kad kažkokios dovanos nedovanosiu, buvo graži gėlių puokštė, o dovana galbūt bus ateityje“, – sakė jis. E. Masiulis pasakojo, kad klubuose – jis retas svečias: „Tai tiesiog buvo šeštadienis, žmonos gimtadienis. Labai retai nueinu, bet šįkart buvau nuėjęs. Seniai buvome, tai su kompanija draugų ir pažįstamų nuėjome į „Pabo Latino“. Nedažnai taip leidžiu laisvalaikį. Kokius 7 metus čia nėra tekę būti, jei ne daugiau. Dažniausiai mėgstame ramią aplinką, gamtą. Beveik kiekvieną savaitgalį tenka važiuoti į pajūrį, tai tiesiog kartais tai būna žvejyba, pasivažinėjimas dviračiais ar pabuvimas prie vandens telkinių. Tokius laisvalaikio praleidimo būdus mėgstam.“
Generalinė prokuratūra: tyrimas tebevyksta
LL pasidomėjus, kaip vyksta šios bylos tyrimas, galiausiai atėjo toks GP atsakymas: „Laba diena, tyrimas tebevyksta. Duomenys apie galimai padarytą nusikalstamą veiką yra ikiteisminio tyrimo medžiagoje.“
E.Masiulis išsivynios kaip Viktoras Uspaskich
„Žinoma, kad E.Masiulis yra „mušta korta“, tačiau jam bus taip pat, kaip ir V.Uspaskich, – mano teisininkė Daiva Guobienė, – manau, kad E.Masiulis dar ilgai bus tampomas po teismus, kažkaip išsivynios arba gaus lygtinę bausmę. Žinoma, jam politinė arena jau nebešviečia, tačiau manau, kad bus būtent taip.
– Taip, tačiau ko atsisakys E.Masiulis, juk V.Uspaskich vardan to, kad išvengtų kalėjimo, atsisakė visko – ir partijos, ir verslo?
– Nieko Uspaskich neatsisakė. Tuo momentu jis gal ir atsisakė, tačiau vėliau labai tuos atsisakymus numuilino, o dabar grįžta į politiką. Vat ir viskas. Tie, kurie taip padarė su Masiuliu, juk jiems nieko iš jo nereikia. Reikėjo tik sukompromituoti liberalus, kas ir buvo sėkmingai padaryta. Tikslas buvo pasiekti, kad konservatoriai laimėtų Seimo rinkimus, tačiau niekas neplanavo, kad taip aukštai iškils žalieji valstiečiai. Buvo suplanuota kitaip – politinė švytuoklė turėjo toliau suptis – konservatoriai keičia socdemus, o vėliau – atvirkščiai.
– O kodėl tiek vietų Seime laimėję valstiečiai atrodo kaip visiški bestuburiai, po Grybauskaitės padu?
– Taip nėra. Juk mes tik praryjame tai, ką mums rodo per televiziją. Tiesiog žiniasklaida mums pateikia, kad valstiečiai yra nevykėliai, ir mes turime tuo tikėti. Na nėra jie tokie.
–Labai norėčiau tuo tikėti, tačiau kol kas nematau faktų?
– O ką tu norėtum, kad valstiečiai padarytų? Kad apkaltą prezidentei pradėtų?
– Norėčiau bent to, kad valstiečiai neprisijungtų prie Daukanto aikštės choro, kad „rusai puola“?
– Aš pastebėjau tokį dalyką, kad daugelis žmonių tuo tiki. Juk kelis metus mums buvo kalama į galvas, kad „rusai puola“, o dabar praėjo „Zapad“ ir neužpuolė. Todėl tegul jie ir toliau loja, kad „rusai puola“, nes manau, kad ne tai yra didžiausia grėsmė valstybei. Jeigu tik tokios bėdos būtų valstybei, tai ji jau seniai klestėtų.
– Tačiau pateik man bent vieną pavyzdį, kad valstiečiai turi stuburą?
– Paimkime paprasčiausią pavyzdį – Aurelijaus Verygos politiką. Ji yra tikrai labai nepopuliari, tačiau tikrai labai reikalinga. Tu gali įsivaizduoti, kokią „valstiečių“ elektorato dalį Veryga nuteikė prieš tuos pačius „valstiečius“. Kitas dalykas, kaip Veryga dabar sureguliavo vaistų kainas. Juk anksčiau, prie Sveikatos ministro Juozo Olekos, vaistus mes pirkome už auksines kainas, kaip ir „auksinius šaukštus“ kariuomenei tada, kai Oleka buvo KAM ministras. O dabar už vaistus mokame normalias kainas. Todėl vien dėl šios priežasties „valstiečiai“ padarė tiktai labai daug. Tie viešieji pirkimai truputį pasitvarkė. Tai, kad „valstiečiai“ naikina išpūtus etatus valstybinėse institucijoje, kurie buvo sukurti tik tam, kad tam tikrų politinių klanų giminės turėtų duonos kąsnį. Juk visą laiką buvo sakoma, kad reikia mažinti tą valstybės aparatą. Ir pagaliau – vienintelė valdžia tai realiai pradėjo daryti. Juk buvo prikurta begalė urėdijų, visokių registrų centrų ir pan. įstaigų ir armija postų giminėms ir draugams. Pvz., „Vilniaus vandenys“ buvo grynai socdemų kontora, ten dirbo vien socialdemokratų partijos nariai. Ne šios partijos narys ten negalėjo pakliūti. Tai socdemai prikūrė masę visokių institucijų, prie kiekvienos ministerijos buvo prikurta masė visokių viešųjų įstaigų, kurioms ėjo ministerijų finansavimas, ir ten ėjo maitinimas visiems partijos šeimos nariams ir draugams. Dabar visi tai bandoma pažaboti. Suprantu, „valstiečiai“ buvo smarkiai kritikuojami, tačiau dabar pabandykime objektyviai vertinti situaciją. Tada pamatysi, kad „valstiečių“ padarytų darbų sąrašas tikrai nėra toks mažas. Juk visa ta politinė sistema buvo kuriama vos ne tris dešimtmečius, ir dabar ją sulaužyti tikrai nebus lengva. Juk mes norime, kad „valstiečiai“ tą 30 metų lipdytą korupcinį gelžbetonį naujas Seimas sugriautų per vieną naktį? Aš tik pasigendu bet kokių pokyčių teisėtvarkoje, nors juos daryti ten tikrai būtų sunku. Teisėtvarka viena svarbiausių valstybės valdymo dalių, tačiau ten kol kas nieko nedaroma.
– Teisėtvarka yra Grybauskaitės įtakos zona, ir ten niekam nevalia lįsti?
– Nebent sulauksime to auksinio amželio, kai Grybauskaitė baigs savo kadencijas ir bus galima prieiti prie visų tų dalykų, kuriuos ji pridirbo.
– Laukiam nesulaukiam, jau nebe daug liko laukti?
– Taip tik atrodo, kad nedaug, nes žinai kaip savo – laimės pusvalandis trunka akimirką, o skausmo minutę trunka amžinybę.