„Ekspertė” Aliona Gaidarovič teisme pasakojo, kaip banditiškais metodais uždarinėjo „Laisvą laikraštį”

zeit

zeit

Aurimas Drižius

Šiandien dvi valandas praleidau Vilniaus apygardos administraciniame teisme, kuris nagrinėja mano skundą dėl www.laisvaslaikrastis.lt uždarymo.

Mat portalą uždarė tokia kontora, kuri pasivadinusi „Žurnalistų etikos inspektoriaus tarnyba” (ZEIT). Jos „ekspertė” Aliona Gaidarovič kovo 17 d. surašė pažymą, kad britų portalo www.off-quardian.org du straipsniai, kuriuos į lietuvių kalbą išvertė ir paviešino laisvaslaikrastis.lt, yra „dezinfomacija”:

 

7 FAKE NEWS stories coming out of Ukraine

Reality Check: A “no-fly zone” over Ukraine means WAR

 

Aliona dar visai neseniai gyrėsi, kad uždarys bent 100 nepriklausomų portalų. Teisme paaiškėjus, kad tai padaryta banditiškais metodais,  jos drąsa išgaravo.

Tada savo šedevrą Aliona perdavė savo viršininkei, tokiai Ramanauskaitei, ir dvi moteriškės priėmė drąsų sprendimą uždaryti portalą www.laisvaslaikrastis.lt

2022 03 18 S 288 kopija

 

Todėl savo drąsų sprendimą moteriškės išsiuntinėjo visiems mobilaus ryšio operatoriams, ir pastarieji kaip mat uždarė, ( „apribojo prieigą”)  prie mūsų portalo. Teisme paaiškėjo, kad visa tai padaryta neteisėtai.

Dezinformacijos specialistės rėmėsi nauju SEimo priimtu teisės aktu, kuris suteikė įgaliojimus ZEIT 72 valandoms uždarinėti naujienų portalus, jeigu jie skleidžia melą. Tačiau įstatymas po 72 valandų ZEIT įpareigojo kreiptis į teismą dėl „dezinformacijos” – teismas turėjo vertinti, ar tai pagrįsta. Kartu ZEIT turėjo išsiųsti ir savo kūrybos vaisių ir suinteresuotiems asmenimis – tai yra mums. Kad žinotume, kuro esame kaltinami.

Tačiau ZEIT specialistės nieko panašaus nepadarė – nei kreipėsi į teismą, nei atsiuntė mums savo kūrybą. Tai, kad portalas uždarytas dėl ZEIT bobelių saviveiklos, išgirdau iš dar vienos kontorėlės – tokios CSC Telekom, kuri mums nutraukė sutartį ir interneto ryšį. Vėlgi – dėl minėtos ZEIT saviveiklos.

Kodėl ZEIT neparašė, kad jos draudimas galioja tik 72 valandas? Specialistė Aliona teisme aiškino, kad neva interneto operatoriai ir patys turėjo tai suprasti, ji čia nieko dėta, su kai kuriais kalbėjo. Specialistė drąsiai melavo ir teisme, sakė, kad Telia ir Bitė jau nebeblokuoja portalo, nors tai netiesa.

Būtent todėl ZEIT banditizmas galiojo ne 72 valandas, o aštuonis mėnesius – portalas blokuojamas iki šiol. Dar ironiškiau, kad Aliona neva net nežinojo, kad tai britų portalo straipsniai, nors nuorodos į juos buvo aiškiai pateiktos.

Dar juokingiau, kad Aliona, sužinojusi, kad jos melaginga ekspertizė yra apskųsta teismui, tuoj pat sureagavo, ir vėl ėmėsi „ekspertuoti” kitas „Laisvo laikraščio” publikacijas. Vėl surašė raštą, kad tie straipsniai neva „dezinformacija”, ir atsiuntė man. Jai atrašiau, kad jos ekspertizės aktai yra apskųsti teismui, dėl jos veiksmų kreipiausi į prokuratūrą, todėl daugiau nieko neketinu aiškintis šiai „ekspertei”.

 

Dar juokingiau, kad „ekspertė” teismui net nepateikė minėtų straipsnių ir jų ekspertizės – tiesiog pamiršo. Todėl teismas neturi ką vertinti. Ekspertė įpareigota tai pateikti kitam posėdžiui

 

alionuska
Alionuška įklimpo

Pateikiamas posėdžio garso įrašas – tai tikras nuotaikingas įrašas

 

Facebook komentarai
});}(jQuery));