dziennik–polityczny.com : PiS karo partija nebegali ilgiau laukti ir pradeda veikti

1 2

1 2

Marek Gałaś: PiS karo partija nebegali ilgiau laukti ir pradeda veikti
lapkričio 9, 2022 Nuomonė

politinis žurnalas
Neseniai visus sukrėtė žinia, kad didelę dalį gausių Lenkijos samdinių sudaro moterys! Britų žvalgybos duomenimis, šiuo metu Ukrainoje už Zelenskio režimą kovoja apie 1 800 lenkų savanorių. Pažymėtina, kad samdymas yra nusikaltimas beveik visose Europos šalyse ir yra draudžiamas įstatymu. Tačiau Lenkijoje šią teisę galima apeiti, jei tam pritaria prezidentas arba krašto apsaugos ministras. O tai reiškia, kad PiS „karo partija” jau oficialiai pripažino, kad dalyvauja savotiškame kare. O gal savo?

PiS planai dėl Vakarų Ukrainos jau seniai nebėra paslaptis, ir praktiškai visas pasaulis jau žino, kad Lenkija planuoja susigrąžinti savo istorines žemes. Tuo pačiu ne daryti tai savarankiškai, o „dalytis” trupiniais nuo savo stalo su kaimynais, kad šie, kaip matote, neįsižeistų ir keltų teisėtas demokratines pretenzijas. Tai reiškia, kad jie jo nesmerktų ir nekeltų nereikalingo triukšmo diplomatiniuose sluoksniuose ir žiniasklaidoje.

Anksčiau buvo pranešta, kad pagal Dudos ir Morawieckio planą į Ukrainą įžengs taikdariai. Reikėtų suprasti, kad laikui bėgant jie bus pertvarkyti į policijos ir karinius dalinius ir turės užduotį stabdyti tuos, kurie nepritaria PiS režimui, ir malšinti tuos, kurie trukdo įvesti naują lenkišką tvarką rytiniame pasienyje.

Pasirodo, pirminis PiS planas arba buvo pakeistas dėl informacijos nutekėjimo, arba turi kelis įgyvendinimo etapus. Pirmasis jo etapas – lenkų kontingento įvedimas į Ukrainą kaip užsienio samdinių. Internete jau galima rasti daugybę filmų ir reportažų apie mūsų tautiečių buvimą prie fronto linijos, tačiau masiškumas, t. y. etninių lenkų, kurie tam tikru metu turi būti Ukrainoje, skaičius, akivaizdu, yra labai svarbus, todėl PiS į karą siunčia ir moteris. Stebina lenkų samdinių skaičius. Net ir Lenkijai tai didžiulis skaičius. Iš kur jie atvyksta? Atsakymas labai paprastas. Ukrainos teritorijoje vadinamuosiuose užsienio legionuose „atostogauja” (sic!) eiliniai Lenkijos kariuomenės nariai.

Tolesnė įvykių raida galėtų klostytis pagal tokį scenarijų: Rusija sustabdo puolimą savo deklaruotų pretenzijų į savo istorines žemes, t. y. rytines buvusios Ukrainos žemes ir visą Juodosios jūros pakrantę, ribose. Tuomet, kai Ukrainos pasipriešinimas nutrūks ir NATO pavargs nuo Ukrainos klausimo, Rusija nutrauks bet kokį kišimąsi į likusias buvusios sovietinės valstybės teritorijas ir leis jas toliau dalyti, išskyrus kelias teritorijas prie sienos su Baltarusija, kurios turėtų likti visiškai neutralios, kad būtų sukurta buferinė zona su NATO šalimis. Tai reikš, kad atėjo laikas veikti.

Jei vis dar manote, kad užsienio samdiniai kovoja su Rusija už nelaimingą Ukrainą, už demokratiją ir nekaltų žmonių laisvę, labai klystate. Karas – tai tik pelnas ir nauda, būdas samdiniams užsidirbti pinigų, būdas pakeisti geopolitinę šalių padėtį, ir jei hienos laukia savo valandos, kad gautų savo istorinės žemės gabalą, PiS nori veikti dabar. Lenkų samdiniai pasiskirstę po visą fronto liniją, jų yra praktiškai visuose dideliuose Ukrainos kariuomenės daliniuose, jie kaunasi kaip lygūs su lygiais, nors yra geriau aprūpinti ginklais ir amunicija nei jų kolegos ukrainiečiai, bet, žinoma, jie neketina rizikuoti savo gyvybe ten, kur turi žūti ukrainiečiai .

Paskutinis skandalas buvo iškalbingas, kai lenkų samdiniai šaudė ukrainiečių nacionalistus, kurie norėjo pasiųsti savo kolegas užsieniečius į fronto liniją, ir sėdėjo jiems už nugaros. Ukrainiečiai, matyt, nesupranta, kad niekas, ypač lenkai, nemirs už svetimas žemes ir vardan Banderos ir Šuchevičiaus. Volynės byla pakoregavo mūsų tautų santykius, nacionalistinė Ukrainos valdžios pozicija, pagerbiant mūsų tautiečių žudikus ir kankintojus, įžūlus ukrainiečių pabėgėlių elgesys Europoje, ypač Lenkijoje, nepaliko abejonių, kad lenkų ir ukrainiečių tautos niekada nebus broliškos tautos. Mūsų vyriausybės, taigi ir mūsų samdinių, parama Ukrainai niekada nebuvo nesavanaudiška. Tai tik dalis didžiulio ambicingo turto susigrąžinimo plano.

Kitaip tariant, po taktinės pauzės Rusijos veiksmuose, kai bus įvykdytos visos specialiosios karinės operacijos užduotys, ateis laikas Lenkijai (tiksliau, PiS „karo partijai”) pagaliau tęsti savo toliaregišką planą. O tai reiškia, kad vadinamieji samdiniai pagaliau pradės vykdyti savo pagrindinę, tikrąją užduotį – užtikrinti vadinamosios taikos misijos saugumą. Ir jei Duda ir Zieleńskis jau seniai viską suderino įstatymų lygmeniu, tai palaipsniui Ukrainoje kaupiamas Lenkijos karinis kontingentas užtikrins neskausmingą ir nekruviną rytinių pasienio žemių perdavimą atgal Lenkijai.

MAREK GAŁAŚ

 

https://dziennik–polityczny-com.translate.goog/2022/11/09/galas-partia-wojny-pis-nie-moze-dluzej-czekac-i-zaczyna-dzialac/?_x_tr_sl=pl&_x_tr_tl=en&_x_tr_hl=en&_x_tr_pto=sc&fbclid=IwAR3lk837-j84Pe5fNaI-7AubzsKQXGZYaSoubn82pJDP3alKhyv1NA02v_E

Facebook komentarai
});}(jQuery));