Du klounai skubos tvarka priėmė sprendimą dėl 280 mln. eurų vertės „stadiono”

duj
Trumpai apie tai kas įvyko šiandien Vilniuje: du klounai padarė taip, kad skubos tvarka priimtas sprendimas dėl vieno didžiausių sandorių Vilniaus istorijoje.
Vienas su trim nebaigtais aukštaisiais nelegaliai pasiekè, kad Ekonomikos komitetas (kuris buvo pagrindinis svarstant šį klausimą) „pritartų” sutarčiai, kitas pasinaudojo tuo ir prašė skubos šiam klausimui spręsti. 32 Tarybos nariai apsimetė, kad nuo pirmadienio vakaro iki trečiadienio ryto spėjo susipažinti su krūva dokumentų ir pritarè sutarčiai, kurios vertė 280 mln. Eur.
Pagrindiniai momentai, kurie turėtų bent jau kelti klausimus nors kiek mąstančiam žmogui:
Jeigu pačio stadiono statybas (apie 56mln Eur) apmoka Švietimo ministerija, kam mums visa šita koncesija ir krūva kitų sporto ir kultūros objektų toje vietoje?
▪️Ar tikrai savivaldybè gali sau leisti mokėti 97mln + PVM už tuos papildomus objektus?
▪️Ar tai, kas net savivaldybès kontrolierius savo rašte rašo, kad yra rizika projektui pabrangti, neturėtų mus verst kažkaip nuo to apsisaugoti?
▪️Ar normalu, kad ir taip esant brangiam projektui, mes jau dabar kalbame, kad prašysime jį dar brangint, nes pasirodo 15000 vietų negana, norima 18000. Gal ir normalus noras, bet vėl reikės papildomai mokėt
▪️Kas gali garantuoti, kad šalia Akropolio pastačius stadioną, kelias futbolo aikštes, krepšinio sales, lengvosios atletikos ir bokso arenas ta miesto dalis bus pravažiuojama?
▪️Ar žinoma, kad koncesininkas pats neinvestuos į privažiavimus ir kad miestas turės skirti bent 35mln. Eur tiems privažiavimams užtikrinti?
▪️Ar žinoma, kad miestas kiekvienais metais privalės nuomoti bent 15-20 dienų šį stadioną įvairioms šventėms ir koncertams ir mokės už tai po 6mln. Eur?
▪️Už vaikų darželio, pastatyto ten už mūsų pinigus, išlaikymą mokėsime 25 metus.
▪️Ar normalu, kad šiuo metu savivaldybė skolinasi už 0.4-0.5% ilgalaikiams įsipareigojimams, statant Nacionalinį stadioną skolinsis už 6.5% metinių palūkanų?
Manau visi turi žinoti, kad džiaugtis tuo, kad „pagaliau turėsime stadioną” kaži ar verta. Turèsime labai brangų žaislą, už kurį mokėsime 25 metus ?
Facebook komentarai
});}(jQuery));