Draudikai skiepus prilygina savižudybei

Draudikas atsisako padengti mirtį dėl vakcinos, nes mirusysis neva dalyvavo eksperimente pats prisiimdamas riziką

Draudikas atsisako padengti mirtį dėl vakcinos, nes mirusysis neva dalyvavo eksperimente pats prisiimdamas riziką

Tiesos.lt redakcija   2022 m. sausio 17 d. 11:28

 

 

Socialiniuose tinkluose šiuo metu karštai aptarinėjamas sukrečiantis atvejis: Prancūzijoje kalbama, kad turtingas vyresnio amžius verslininkas iš Paryžiaus mirė dėl korona injekcijos. Kaip teigia žinisklaidos pranešimas, prieš tai jis buvo išsiėmęs kelių milijonų dolerių vertės draudimo polisą savo vaikų ir anūkų naudai.

Nors skiepijimas yra gydytojų ir draudimo bendrovės pripažintas mirties priežastimi, pastaroji atsisakė mokėti išmoką. Priežastis buvo ta, skiepų nuo koronos pašaliniai poveikiai yra žinomi ir publikuoti. Jie argumentuoja, kad mirusysis dalyvavo eksperimente pats prisiimdamas riziką. Pati Covid-19 liga savaime nėra klasifikuojama kaip kritinė liga.

Pasak draudimo bendrovės, eksperimentinis skiepijimasis, sukėlęs mirtį, yra kaip savižudybė

Draudimo bendrovė teisino atsisakymą mokėti šeimai tvirtindama, kad eksperimentinio gydymo naudojimas, įskaitant ir koronos injekcijas, yra aiškiai neįtrauktas į draudimo kontraktą. Po to sekusi teisinė byla prieš draudimo bendrovę buvo nesėkminga.

Teismas savo nutartį esą motyvavo taip: „Eksperimentinės vakcinos šalutinis poveikis yra skelbiamas ir velionis negalėjo teigti, kad savo noru pasiskiepydamas apie tai nieko nežinojo. Prancūzijoje nėra įstatymo ar įpareigojimo, verčiančio jį pasiskiepyti. Taigi jo mirtis iš esmės yra savižudybė. Kadangi savižudybės iš pat pradžių jo polisas neįtraukė, tai draudikai atsisako nusileisti.“

Skandalingas verdiktas: mirtina rizika teisiškai yra savižudybė

„Teismas pripažįsta draudiko, kuris dėl paskelbtų šalutinių poveikių, įskaitant mirtį, teisėtai laiko dalyvavimą trečiosios fazės eksperimente, kurio nekenksmingumas nėra įrodytas, savanorišku mirtinos rizikos prisiėmimu, kurio neapima draudimo kontraktas ir kuris teisiškai pripažįstamas savižudybe.“. Šeima pateikė apeliaciją. Tačiau draudiko gynyba buvo pripažinta kaip gerai pagrįsta, nes viešai žinoma mirtina rizika teisiškai yra laikoma savižudybe, nes klientas buvo įspėtas ir sutiko savanoriškai prisiimti mirties riziką, nors nebuvo įpareigotas ar priverstas tai daryti.

Visai nestebina, kad tyli pagrindinės žiniasklaidos priemonės

Apie šį atvejį dar nebuvo pranešta pagrindinėse žiniasklaidos priemonėse. Atvejį publikavo šeimos teisininkas Carlo Alberto Brusa socialiniame tinkle. Gaila, nepateikiami šaltiniai ar teismo įrašai, taigi pranešimo autentiškumo kol kas negalima patikrinti, nors buvo ir kitų nerimą keliančių įspėjimų dėl rizikos, susijusios su vakcinomis, pripažįstamos draudikų. Jungtinėse Valstijose Amerikos Gyvybės draudikų taryba (American Council of Life Insurers, ACLI) neigė pranešimus apie neapmokėjimą.

Cenzūra

Pastaraisiais mėnesiais daug prancūzų grupių prieš vakcinas socialiniame tinkle Facebook tapo greito ir nepagrįsto uždarymo aukomis, ypač teisininko Brusa ir profesoriaus Didier Roult palaikymo grupės. Pastaroji dažnai buvo kritikuojama dėl savo pozicijos vakcinų, hidroksichlorochinono atžvilgiu ir Makrono vyriausybės vykdomo netinkamo epidemijos valdymo kritikos.

Praėjusių metų pabaigoje pagrindinė Didier Raoult palaikymo grupė buvo išjungta prieš ją vėl aktyvuojant mobilizavimo socialiniuose tinkluose ir didžiulės informacijos perdavimo alternatyviose žiniasklaidos priemonėse dėka. Lapkričio 27 dieną buvo sustabdyta mokytojų pagalbos grupė Brusa‘i. 2020 m. kovą sukurta grupė, turinti ne mažiau nei 310 000 narių, buvo uždaryta, nes pasidalino Brusa skundu dėl kaukių dėvėjimo vaikams. Paryžiaus teisininkas ir jo asociacija Réaction-19 buvo apkaltinti „konspiracinių teorijų“ platinimu.

Globalūs draudikų sunkumai dėl vakcinų

Aktuarai perspėjo, kad augančios pretenzijos sumažins kapitalą, kurį draudikai atideda siekdami išvengti nemokumo. Pažymėtina, kad vyresnio amžiaus žmonės nesidraudžia gyvybės draudimu, o tai reiškia, kad žalos atlyginimo reikalavimai buvo iš jaunesnių klientų. Draudikai sako, kad jie tikisi perteklinių minčių augimo.

Pasak Alex‘o Berenson‘o, remiantis Kanados duomenimis, sužalojimo ar mirties nuo vakcinos rizika yra išimtinai didelė.

Pasak draudimo brokerio Howden, atsisakymas mokėti už su vakcina susijusią mirtį neturėtų stebinti, nes pasauliniu mastu draudimo industrijai smogė registruoti žalos atlyginimo reikalavimai 5,5 milijardų dolerių sumai vien per pirmuosius devynis 2021 metų mėnesius, kai per visus 2020 metus ši suma tebuvo 3,5 milijardo.

Danų draudikas Aegon, kurio du trečdaliai verslo yra Jungtinėse Valstijose, teigė, kad jo amerikietiškų reikalavimų atlyginti žalą suma trečiajame ketvirtyje buvo 111 milijonų dolerių, o tai 31 milijonų dolerių daugiau nei prieš metus.

Mirtys dėl vakcinų gali versti draudikus didinti įmokas, o kai kurie nurodė, kad ketina nubausti neskiepytus už jų finansines bėdas.

Šaltinis: freewestmedia.com

Facebook komentarai
});}(jQuery));